Ubuntu 12.04 garsas

A
  • 28 Rugs '12

Nusipirkau netbooka is asus parduotuves su instaliuota ubuntu operacine sistema, isijungiau, viskas veike gerai, ta pacia diena man pasiule atlikti atnaujinimus, sutikau ir po ju man dingo garsas, nors ir galejau ji reguliuoti ir panasiai taciau nieko negirdejau (nieko nebuvau keites ar instaliaves pasalinio). Tada ieskojau kaip tai sutvarkyti, daug ka bandziau, bet niekas (zalias visiskai ant ubuntu, tikiuosi dar neprisidirbau dar kazko blogiau).
Siandien sistema pasiule dar viena atnaujinima, ziuriu kazkas su audio paketais, sutikau, galvojau gal pades tai, taciau dbr isvis nebegaliu reguliuoti garso ir garso iconele rodo kad garsas yra "muted", taciau as niekaip negaliu jo ijungti. Ar yra zinanciu kaip sutvarkyti sia problema ar ka reiktu daryti?

S
saulys
saulius Bacevicius
  • 28 Rugs '12

per terminala pasikviesk Alsamixer ir uzkelk master, kitu atveju
https://help.ubuntu.com/community/SoundTroubleshooting

A
  • 28 Rugs '12

Dekui uz pagalba.

Isijungiau alsamixer ir atrodo padariau master, jokio rezultato.

Sita jau buvau megines anksciau. Taip pat ir daugiau budu ir dbr atrodo kad kazka prisidirbau... nes meginu antra buda ir paciame pirmame punkte gaunu toki rezultata.

Turbut jau kazka esu prisidirbes? Gal bus kokiu patarimu ka daryti?

S
saulys
saulius Bacevicius
  • 28 Rugs '12

pabandyk dar sudo apt-get ubuntu-restricted-extras jei praeis turetu suveikti. Jei ne tai paziurek ka rodo sudo aplay -l jei nieko gero nerodo tai teks ieskotis draiveriu . Nieko tu cia neprisidirbai , tau paprasciausiai anuliavo atnaujinimai garso korta. Gali pbandyti situos

sudo add-apt-repository ppa:ubuntu-audio-dev/ppa
sudo apt-get update
sudo apt-get install linux-alsa-driver-modules-$(uname -r)
A
  • 29 Rugs '12

Atlikau kaip patarei, pirma eilute ivedus, rezultatas - netinkama komanda, todel as dar iterpiau zodi install ir atrodo kazkas gavosi, taciau jokio efekto del garso atsiradimo. Taip pat Sound Settings - Output taip pat tuscias, nerodo jokio device (anksciau rode).

Bandau toliau ir kazka rodo terminale, taciau nezinau cia gerai ar blogai tai:
(atrodo bandziau per Synaptic Package Manager ieskoti driveriu kai pats meginau susitvarkyti, bet arba ju nera arba nemoku surast).

Meginu toliau, vest komandas ir paskutineje komandoje gaunu klaida:

Ka dar galeciau padaryti? Aciu uz patarimus iskart.

A
  • 29 Rugs '12

Na bent aš iš šito įžiūriu http://s12.postimage.org/5d3gbfe0b/Scre ... _49_29.png kad bibliotekos/ų trūksta.

Pagal http://packages.ubuntu.com/search?searc ... e&arch=any
reikėtų padaryt kažkaip taip:

sudo apt-get install --reinstall libpulse0
arba
sudo apt-get install libpulse0

Po to beabejo atsijungt reikėtų.

Pulse apskritai veikia?

ps -A | grep pulse

Pasižiūrėjus į šitą: http://s12.postimage.org/rjjppx1nv/Scre ... _48_38.png , alsa kaip ir veikia.

A
  • 30 Rugs '12

Bandau, ivedziau pirma komanda.

Restartinau pc. Jokio rezultato, nors ir rodo terminale atrodo, kad kazkas ivyko.

Copy paste antraja komanda. Taciau nieko.

A
  • 30 Rugs '12

Papildysiu dar viena nuotrauka susijusia su PulseAudio. Kai bandau paleist PulseAudio Volume Control, tai gaunu toki:

Gal man reiktu istrinti ir vel irasyti PulseAudio ? Bet kaip man tai reiktu taisyklingai padaryti, internete radau apie istrynima, bet ten raso taip pat, kad ir patogus garso valdymas (ikonele) dings, tai net nezinau kaip cia geriau padarius, kad tvarkingai galeciau istrint ir vel irast, gal tai man ir kelia garso problemu kazkokiu.

V
  • 30 Rugs '12

Jei darei upgradą, geriau pabandyk švariai perinstaliuot į Ubuntu 12.04.1 versiją, bus mažiau vargo.

S
saulys
saulius Bacevicius
  • 30 Rugs '12

Jo pritariu Vladasi siuskis nauja butent 12.04.1 ir instaliuodamas butinai pazymek kad suformatuotu skisnius.Kitaip gali likti konfig failai ir tau toliau neveiks garsas. Nors ir yra sprendimas problemai pasalinti
https://help.ubuntu.com/community/Sound ... gProcedure
taciau tikrai geriau instaliuoti is naujo. Pasiskaityk apie skirsniu dalinima ant ubuntu, arba tau patarsiu taip kai ismes ta lentele rinkis paskutini paveksliuka(atrodo bus parasyta paciam nustatyti skirsnius) tada duok primary 20 gb skirsniui / su ext4 failsystem , swap duok kiek turi Ram, visa kita duok extendet home skirsniui su ext4 failsystem. Sekmes.

A
  • 1 Spa '12

Aciu uz pagalba. Bet va as kazkaip vis nesugebu nieko padaryt ant ubuntu...

Parsisiunciau ubuntu iso faila is puslapio (32 bit, kaip rekomenduoja), per dash - start up disk creator susikuriau usb. Restartuoju kompiuteri ir nieko neivyksta. Per F2 meginu ziuret ar yra pirmasis irenginys USB, taip yra. Nieko nesuprantu.

EDIT: mano zoplumas. Atrodo pavyko sekmingai suinstaliuoti ubuntu ir net nereikejo jokiu skirsniu (arba kazka praleidau), garsas atsirado, tik va turiu pora klausimu ne i tema:

  • kaip zinoti kokius atnaujinimus leisti instaliuoti? kad ateityje nebutu vel problemu.
  • irasius svaria versija, display nustatymuose turiu tik viena rezoliucijos pasirinkima, priestai turejau keleta, kaip dbr galeciau pakeist rezoliucija, nes senoji man labiau tiko, negu dabartine default. Aciu.
W
  • 1 Spa '12

@arturas.v rašė:
A

  • kaip zinoti kokius atnaujinimus leisti instaliuoti? kad ateityje nebutu vel problemu.

Netaisyk to kas nesugadinta

Kitaip tariant jei tu nematai kazkokios problemos, tai updeitus ramia sazine gali isvis atjungti na nebent iskyrus kokius security updeitus.

A
  • 1 Spa '12

@arturas.v rašė:

  • kaip zinoti kokius atnaujinimus leisti instaliuoti? kad ateityje nebutu vel problemu.

"Update" nelygu "Upgrade Distro". Šito reiktu nemaišyti. Kai vienas tiesiog atsiunčia atnaujinimus esamiems paketams, o kitas atnaujina ištisa operacinę sistemą įrašydamas naujų paketų. Atnaujinant distribucija reiktų nusiteikti jog gali reikėti ką nors "patweekinti", kad viskas į vėžias susidėliotų. Paprasti updeitai retai kada padaro žalos (n metų 100% updeitinu).

@arturas.v rašė:

  • irasius svaria versija, display nustatymuose turiu tik viena rezoliucijos pasirinkima, priestai turejau keleta, kaip dbr galeciau pakeist rezoliucija, nes senoji man labiau tiko, negu dabartine default. Aciu.

Greičiausiai tai ne "švari", o nauja versija. Ši problema visiškai nesusijusi su garsu, bei aš jos nelabai supratau. Jei gali sukurk naują tema ir pridėk screenshoot, kad visiems būtų aišku kas nutiko.

M
  • 10 Kov '13

Man irgi buvo iškilusi problema su garsu. saulys duotoje nuorodoje įvykdęs Step 1 garsas atsigavo. Dėkui.

S
  • 22 Kov '13

Sveiki. Ubuntu naujokas esu. Ar kas nors TIKSLIAI ir aiškiai gali paaiškinti kodėl nėra arba dingsta garsas. Instaliavau UBUNTU 13.04. Pasinaudojau visais patarimaais, esančiais ir čia ir kitur: suveikia, bet po perkrovimo garsas vėl dingsta. Dėkui

V
  • 22 Kov '13

@Sherlock rašė:
Sveiki. Ubuntu naujokas esu. Ar kas nors TIKSLIAI ir aiškiai gali paaiškinti kodėl nėra arba dingsta garsas. Instaliavau UBUNTU 13.04. Pasinaudojau visais patarimaais, esančiais ir čia ir kitur: suveikia, bet po perkrovimo garsas vėl dingsta. Dėkui

13.04 - yra dar testuojama versija, geriau instaliuok -12.04.02 LTS.
http://cdimage.ubuntu.com/releases/12.04.2/release/
ar 12.10
http://cdimage.ubuntu.com/releases/12.10/release/
Jei bus problemos sukurk tema.
Šią temą rakinu.