Prie kokios aplinkos pratinti vartotojus mokyklose?

K
  • 3 Sau '13

Sveiki,

Mano mokyklos IT klasėje naudojome Ubuntu10, neseniai atnaujinau į Ubuntu 12.10 su Unity aplinka. Mokiniai maždaug priprato, bet kilo diskusijos ir lyg norėtųsi vėl Gnome, bet ar nebus žingsnis atgal.
Ubuntu leidžiama su daugybe aplinkų: KDE, LXDE, Xfca.
Gal yra dirbančių mokyklose ir naudojančių Linux? Prie kokios aplinkos pratinti būsimus vartotojus?

G
  • 3 Sau '13

O aplinka prie ko čia? Pratint prie linuxų reikia,o aplinką kiekvienas pasirinks pagal save. Bent jau mano nuomonė tokia.

S
  • 3 Sau '13

Gnome Classic galima įdiegti:
sudo apt-get install gnome-panel

Šiuo metu populiariausia distribucija Linux Mint turi dvi versijas - Cinnamon (nauja ir patogi) ir MATE (GNOME 2).

Manau, kad vaikams turėtų patikti Cinnamon.

P.S. Man labai patinka Unity, tačiau pripažįstu, kad ją reikia tobulinti.

A
  • 3 Sau '13

Mano nuomone reiktų pratinti prie Defaulto (aplinkos pagal nutilėjimą), o tai yra Unity. Tie kurie supranta ir sugeba aplinkas keisti, tiems nebus problemų kai įsigys kompiuterį su įdiegta Ubuntu. O ką reikės daryti tiems, kurie bus pripratinti prie kokio xfce ar pan, o gaus tarkim laptopą Ubuntu su Unity?

@sigis rašė:
Šiuo metu populiariausia distribucija Linux Mint turi dvi versijas - Cinnamon (nauja ir patogi) ir MATE (GNOME 2).

LinuxMint toli gražu nepopuliariausia...

D
  • 3 Sau '13

Aš manau mokyklose turėtu būti default aplinka naudojama. Aišku reiktu manau keletos pamokų supažinti ir su kitomis Linux gradfinėmis aplinkomis, jas pademontruoti.

A
  • 3 Sau '13

@sigis rašė:

@apocalipso rašė:
LinuxMint toli gražu nepopuliariausia...

http://www.akmc.lt/2012/12/geriausios-l ... 2-aisiais/

DistroWatch yra nematas..

The DistroWatch Page Hit Ranking statistics are a light-hearted way of measuring the popularity of Linux distributions and other free operating systems among the visitors of this website. They correlate neither to usage nor to quality and should not be used to measure the market share of distributions. They simply show the number of times a distribution page on DistroWatch.com was accessed each day, nothing more.

Apie tai buvo kalbėta daug kur (OMGUbuntu, LinuxActionShow ir t.t.). Kad ir elementarus wikipedijos lankomumo pagal OS'a statistika: SquidReportOperatingSystems atspindi realesnę situacija. Nes yra didelis skirtumas ar tu ištiesų naudojiesi tam tikra distribucija ar tu ja domiesi ir atidarei tos distribucijos DistroWach puslapį.

R
  • 3 Sau '13

Mano dukra mokine (11 kl) ir naudojasi ubuntu su unity (windows nera). Ir jokios kitos aplinkos nenori matyti, viskas jai ten gerai ir patogu.

I
  • 5 Sau '13

Unity aplinka yra Canonical produktas ir naudojama, bene tik Ubuntu. Mano galva, Gnome klasikinė, t.y. Cinamon ar Gnome 2 būtų optimaliausia. Ir čia ne dėl patikimo ar ne, tiesiog Gnome 2 - intuityviausa aplinka.

D
  • 5 Sau '13

Na kažkaip su tuo nesutikčiau, nes gnome2 jau kaip ir pasenusi aplinka yra. Tada jau reiktu geriau gnome shell (aka gnome 3)...

A
  • 5 Sau '13

@Igelis rašė:
tiesiog Gnome 2 - intuityviausa aplinka.

Mano galva reikia mokyti ne tai kas optimalu/patogu, o su kuo greičiausiai (didžiausia tikimybė) susidurti, iš Linux'ų tai Ubuntu su Unity.

Jei manai, kad Unity nėra intuityviausa aplinka tai tik dar viena priežastis ją apmokyti (kam mokyti tai kas ir taip suprantama?).

Realus scenarijus kai abiturientė kuri rengdamasi studijoms nusiperka kokį Dell laptopą su Ubuntu ir Unity aplinka.. kur bus jos gnome2? Jei nesugebės naudotis Unity aplinka paprašys draugo sustumti windows7 tuom viskas ir pasibaigs.

S
  • 6 Sau '13

@donatas_s rašė:
Na kažkaip su tuo nesutikčiau, nes gnome2 jau kaip ir pasenusi aplinka yra. Tada jau reiktu geriau gnome shell (aka gnome 3)...

Gnome2 kuriama ir toliau kaip MATE Gnome Shell, mano nuomone, prastesnė už Unity.

R
  • 6 Sau '13

Žinot, mes naudojamės labai įvairiomis aplinkomis ir mokam jas pasidaryt, pritaikyt savo poreikiams. Kaskita yra nauji vartotojai, kurie nieko nenutuokia apie tai. Nenoriu niekint kitų DE naudotojų, realybė tokia, kad Canonical visai neprastai pasistengė šitoj vietoj.
Beja, kvaila būtų ir pradedančiam siūlyt išskleist archyvą komandinėj eilutėj, ką nors kompiliuot ar rašyt skriptus... Nors tai galbūt mokėt nėra minusas, bet primygtinai kišt nematau racijos. Tai tiek.

D
  • 6 Sau '13

Ir dargi, pasakymas, kad patogiausia, tai yra labai jau subjektyvus dalykas, kas man patogu, kitam gali būti visai nepatogu...

Aš būčiau tik už tai, kad būtu naudojamas mokymui aplinkos pagal nutylėjimą ir būtu mokymo procese supažindinama ir su kitomis grafinėmis aplinkomis.

K
  • 7 Sau '13

Pratinti prie aplinkos pagal nutylėjimą, šiuo atveju Unity, atrodo logiškas, nes jei naujai gaus kompiuterį su Ubuntu, labiausiai ir bus tikėtina Unity.
Iš kitos pusės, jei bus ne Ununtu, o kita Linux distribucija - gal labiau tikėtina Gnome, pvz ECDL testai Lietuvoje yra OpenSuse pagrindu.
Kas bus vėliau, manau aišku. Dar keli metai ir dauguma vartotojų naudos plančetes, o čia arba Apple OS arba Android, kurio sąsaja artimesnė Unity.

Jaučiu paliksiu Unity, nors gali būti bajeris, kai koks mokinys Perestukinas kur nors pamatys Windows ar Gnome ir sakys "O kas čia? dar nemačiau tokio", gera bus aplinkinių reakcija.

T
Techtronic
Mindaugas N.
  • 7 Sau '13

@donatas_s rašė:
Ir dargi, pasakymas, kad patogiausia, tai yra labai jau subjektyvus dalykas, kas man patogu, kitam gali būti visai nepatogu...

Aš būčiau tik už tai, kad būtu naudojamas mokymui aplinkos pagal nutylėjimą ir būtu mokymo procese supažindinama ir su kitomis grafinėmis aplinkomis.

Visiskai pritariu.
Gal gera ideja butu sukurti apklausa sia tema?

S
saulys
saulius Bacevicius
  • 7 Sau '13

Jaučiu paliksiu Unity, nors gali būti bajeris, kai koks mokinys Perestukinas kur nors pamatys Windows ar Gnome ir sakys "O kas čia? dar nemačiau tokio"

Neuzmirskim , kad namuose beveik visi naudojasi Windows ir atsilošia zaidzia zaidimus, taigi Unity beveik tikslinga naudoti vien delto kad labiausiai skiriasi nuo Windows aplinkos .

G
  • 7 Sau '13

Žinote, norėčiau perkvalifikuoti šį klausimą taip: Su kokiomis aplinkomis derėtų vaikus supažindinti?

Perskaičiau tikrai gerų minčių:

@apocalipso rašė:
Mano galva reikia mokyti ne tai kas optimalu/patogu, o su kuo greičiausiai (didžiausia tikimybė) susidurti

@raimeksas rašė:
<..>kvaila būtų ir pradedančiam siūlyt išskleist archyvą komandinėj eilutėj, ką nors kompiliuot ar rašyt skriptus... Nors tai galbūt mokėt nėra minusas, bet primygtinai kišt nematau racijos.

@donatas_s rašė:
Ir dargi, pasakymas, kad patogiausia, tai yra labai jau subjektyvus dalykas, kas man patogu, kitam gali būti visai nepatogu...

Manau, kad nereikia vaikų pratinti prie vienos konkrečios aplinkos. Manau, žymiai geriau būtų įdiegti į jų galveles, kad aplinkų gali būti visokių visokiausių. Tada labiau linkę į kompiuteriją ims klausinėti, kaip jas įsidiegti, kaip jas valdyti ir pan. Kiti(os) - pasirinks labiau patinkančią ir užduos konkretesnių klausimų būtent apie tą aplinką.
Visgi sutinku, kad daugiau laiko reiktų skirti vienai aplinkai, išsamiau aptarti.

I
  • 8 Sau '13

Nereikia vaikų pratinti prie vienos aplinkos, sutinku. Mano vaikai, 3 ir 5 metų, pradeda susipažinti su kompiuteriu, atidaviau jiems laužyt seną laptopą. Visi vaikai labai imlūs, todėl ilgai aiškinti kaip naudotis, jiems nereikia, viską greitai patys išsiaiškina: ar tai būtų Gnome Shell, ar Gnome 2, LXDE ar Android. Ką noriu pabrėžti, kad aplinka būtų intuityvi, logiškai išdėstyti elementai. Va būtent, Unity to ir trūksta, kad suprastų ne gykas, o mažas vaikas, iki tol juo nesinaudojęs. Tas pats pasakytina apie Win7 ir Openbox (bet čia kita kalba). Čia tik mano pastebėjimai iš šalies. Beje, Harvardo Universitete kompiuterinio raštingumo moko su Fedora LXDE. Gal ne šiaip sau?