Prie kokios aplinkos pratinti vartotojus mokyklose?

M
  • 8 Sau '13

nežinau, kaip kitiem, bet man unity yra pati patogiausia ir intuityviausia aplinka. Win7 visiems patinka tik dėl to, jog nuo mažens naudojosi windows sistemomis, bet jos iš tikrųjų yra klaikios, nepatogios ir neestetiškos. O kas sako, kad Unity tik geekams, tai ką tada galėtumėt pasakyt apie kokią E17, kur viskas labai gražu, bet jei nori ką nors pasitweekint, tai pusvalandį ieškai... Ilgai sėdėjau ant E17, bandžiau gnome shell, LXDE, KDE, MATE, bet Unity man yra pati patogiausia.

A
  • 8 Sau '13

@Igelis rašė:
Beje, Harvardo Universitete kompiuterinio raštingumo moko su Fedora LXDE. Gal ne šiaip sau?

Matyt tiesiog norėjo, kad aplinka būtų panaši į mainstream'inę os - Windows. Kas žino kokią aplinką pasirinks kai Windows'ų Metro paplis.

Tas "Intuitivumas" labai ginčitinas reikalas šiuo atveju (kaip matai vieniems Unity - OK, kitiems ne). Tai galima daryti prielaida, kad čia labiau ypratimo/skonio reikalas.

I
  • 8 Sau '13

Nes tamsta esi patyręs vartotojas. Vaikai neturi patirties, jie mokosi pagal intuiciją. Nesivelkime į holiwarus gnome vs unity. Tik norėjau subjektyviai pastebėti, kad vaikams, bent jau mano, priimtinesnė mokymuisi nuo 0, buvo gnome 2.

I
  • 8 Sau '13

Matyt tiesiog norėjo, kad aplinka būtų panaši į mainstream'inę os - Windows. Kas žino kokią aplinką pasirinks kai Windows'ų Metro paplis.

Tarp kitko, 100 prc mano bendradarbių, įdiegus darbe Win7, pasikeitė aplinką į WinXP. Nežinau ar tai įmanoma ant Win8, bet visi su nerimu laukia OS apgreido

K
  • 9 Sau '13

Tik norėjau subjektyviai pastebėti, kad vaikams, bent jau mano, priimtinesnė mokymuisi nuo 0, buvo gnome 2.

Sutinku, Palyginkite skaičiuotuvo paleidimą Unity ir Gnome. Pasodinkite prie Unity naują vartotoją ir paprašykite paleisti skaičiuotuvą. Unity patogu paleisti tik tai, kas yra skydelyje.

A
  • 9 Sau '13

@kirdas rašė:
Pasodinkite prie Unity naują vartotoją ir paprašykite paleisti skaičiuotuvą. Unity patogu paleisti tik tai, kas yra skydelyje.

Iškart atsiranda motivacija vaikams mokytis taisyklingai rašyti programų pavadinimus dash'o paieškoje bei juos įsiminti. Bet užtenka viena kart paleisti programą per dash paieška ir tu mokėsi paleisti visas.

T
Techtronic
Mindaugas N.
  • 9 Sau '13

Paskaicius jusu sapalioniu susidaro nuomone, kad kazkur LT mokinama butent kaip Linux desktopu naudotis...

@apocalipso rašė:
Iškart atsiranda motivacija vaikams mokytis taisyklingai rašyti programų pavadinimus dash'o paieškoje bei juos įsiminti. Bet užtenka viena kart paleisti programą per dash paieška ir tu mokėsi paleisti visas.

Dash yra Debian Almquist shell.

K
  • 9 Sau '13

Paskaicius jusu sapalioniu susidaro nuomone, kad kazkur LT mokinama butent kaip Linux desktopu naudotis...

Tai būtent to ir mokoma, gal dar mokyti komandinės eilutės? Atnaujintose ugdymo programose - nenumatyta. Na dar aišku: teksto rengimas, skaičiuoklė, pateiktys ir t.t.

škart atsiranda motivacija vaikams mokytis taisyklingai rašyti programų pavadinimus dash'o paieškoje bei juos įsiminti. Bet užtenka viena kart paleisti programą per dash paieška ir tu mokėsi paleisti visas.

Tai kur tas Unity intuityvumas, jei nežinodamas programos pavadinimo, negali jos paleisti???

D
  • 9 Sau '13

Viskas įmanoma,juk galima pasirinkti kad rodytu įrašytas programas.

S
  • 9 Sau '13

Manau, kad mokyti konkrečia programą, arba konkrečia naudotojo aplinką yra iš esmės blogas dalykas. Reikia mokyti esminių principų, kad mokinys suprasdamas tuos esminius principus, puikiai suprastu visas aplinkas ir programas.

Man patinka VU terminalai, ten prieš prisijungdamas turi pasirinkti operacinę sitemą (gaila neduoda pasirinkti naudotojo aplinkos, yra tik XFCE).

Manau būtų labai gerai, jei mokiniai, taip pat galėtų pasirinkti jiems patinkančią aplinką.

Aš pats, naudoju Gnome Shell, nuo jo ankstyvo atsiradimo, pirmą variantą susikompiliavau, nes dar nebuvo niekaip kitaip išleista. Tačiau anksčiau, visiems kitiems, mažiau patyrusiems diegiau tai, kas pateikiama su Ubuntu, pagal nutylėjimą. Kai pasirodė Unity, ilgai netrukus sulaukiau visokių nusiskundimų, kad kažkas neveikia, todėl paskutiniu metu vietoj Unity visur įdiegiau Gnome Shell ir skundai baigėsi.

A
  • 9 Sau '13

@kirdas rašė:
Tai kur tas Unity intuityvumas, jei nežinodamas programos pavadinimo, negali jos paleisti???

Galima rašyti raktinius žodžius "internet", "Browser" ar pan (pas mane viskas anglų)..ir gausi tarp rezultatų Firefox..

Man tik neaišku, kodėl mokytojas turėdamas nuomonę jog Unity yra neintuitivi ir žinodamas faktą jog tai yra viena iš populiaresnių aplinkų vistiek nenori padėti mokiniams išmokti dirbti toje aplinkoje. Nuo to kokia mokytojo nuomonė gi nepasikeis dažniausiai pasitaikantis pre-installed Linux'as laptopuose ir jame esanti numatyta aplinka..

K
  • 10 Sau '13

Manau, kad mokyti konkrečia programą, arba konkrečia naudotojo aplinką yra iš esmės blogas dalykas. Reikia mokyti esminių principų, kad mokinys suprasdamas tuos esminius principus, puikiai suprastu visas aplinkas ir programas.

Mokinys mokykloje būna nuo 1 iki 12 klasės, per 12 metų darbo aplinka pasikeičia n kartų. Xp, gnome, windows7, unity. Nori, nenori, vis tiek pereisi per kelias aplinkas.

Man tik neaišku, kodėl mokytojas turėdamas nuomonę jog Unity yra neintuitivi ir žinodamas faktą jog tai yra viena iš populiaresnių aplinkų vistiek nenori padėti mokiniams išmokti dirbti toje aplinkoje.

Pas mane demokratija, iš 12 kompų, 9 - Unity, 2 - Mint su Cinnamon, 1 - Gnome. Nors kompai vienodi (i3, 4 GB DD3...). Visi turi dualboot.
Pusę metų naudojame windows7, kita pusę - Linux, kad paruošti multi system vartotojus. Pakeičiu Grub, bet Linux man paprasčiau prižiūrėti, tai windows kažkaip nukenčia.

S
saulys
saulius Bacevicius
  • 10 Sau '13

Vietoj Gnome2 galima imti Kde (manau pati graziausia aplinka, nepaisant to ka galima isspausti is jos).
ir dar prie to pacio, o kaip MOkytojus pripratinti prie siu aplinku, arba bent prie OPen Office ( Libre)? Nes dabar pvz vaikas nuneses atlikta namu darba formatuose .odt, .odp, .ods gauna dvejeta - MOkytojas nesugeba perskaityti.

V
  • 24 Sau '13

Aš manau kad cinnamon

G
  • 24 Sau '13

@saulys rašė:
Vietoj Gnome2 galima imti Kde (manau pati graziausia aplinka, nepaisant to ka galima isspausti is jos).
ir dar prie to pacio, o kaip MOkytojus pripratinti prie siu aplinku, arba bent prie OPen Office ( Libre)? Nes dabar pvz vaikas nuneses atlikta namu darba formatuose .odt, .odp, .ods gauna dvejeta - MOkytojas nesugeba perskaityti.

Tavo paminėtos problemos vertos naujos temos.
Šiuo atveju pats mokytojas klausia - ar užtektų tavo vaikams tik KDE, su visu tuo, ką galima iš jos išspausti?
O gal iš kitos aplinkos galima išspausti daugiau?..

Nepatingėk(ite) perskaityti pirmojo temos įrašo!