Grafikos kortą Linux'am

S
  • 6 Lap '12

Sveiki,
Planuoju prikti naują vaizdo plokštę, tačiau ne visos plokštės gerai bendrauja su linux sistemom ir nenoriu suklysti pirkdamas, tai noriu sulaukt kokių pasiūlymų kas kokią naudojat kokios problemos ir panašiai.

Kaina iki 300lt
Pirmenybė atviro kodo tvarkyklėm, ir ati radeon plokštėm.

dabar naudoju intel ironlake integruotą vaizdo plokštę atrodo 265MB, man jos nepakanka ir labai greitai perkaista.

Naudosiu žiūrėt didelės raiškos filmams, ir žaidžiant Minecraft >.>

Ačiū iš anksto ^^

D
  • 6 Lap '12

Hm, nebežinau kaip dabar su ATI, bet seniau, tai būdavo vienos iš problematiškesnių plokščių suderinamume su linux, tvarkyklės jų ir palaikymas buvo tikrai nekoks.
Geforce jas seniau linux palaikyme smarkiai lenkdavo. Šiaip pats turiu kompiuterius tik su geforcais įvairiais (ne naujausi, nes kompiuteriai pikrit keli metai atgala), visi su linux suderinami, veikia tiek atviro kodo tvarkyklės, tiek uždaro kodo nvidia tvarkyklės.

Pamiršau paminėti, kad konkrečiai kalbu apie GeForce 8600GT ir Geforce 9200M.

S
  • 6 Lap '12

Na geForce aš irgi turiu vieną opensource draiveriai nelabai prop draiveriai gerai veikia, girdėjau kad ati opensource draiveriai gerai veikia tai nežinau kiek domiuos tai visur ati krenta :/ reiks tada žiūrėt į nvidia kortas ir naudot prop draiverius kad ir kaip nesinori

D
  • 6 Lap '12

Gal kas dar parašis,kaip dabar su tom ATI plokštėm yra šiuo metu, kurį laiką nebuvo aktualu, tai per daug nesidomėjau kaip jų palaikymas yra šiai dienai.

T
Techtronic
Mindaugas N.
  • 6 Lap '12

Del ATI ir as nezinau, NVIDIA manau tikrai puikus pasirinkimas.
Ir rastum GTX 650 arba panasia is HD7* uz tokia ar panasia kaina
Bet kaip bus su maitinimu? Tai tikrai labai svarbu. Jeigu jau kistum GTX650 tai tau reiks bet + 300 ar net daugiau W

S
  • 6 Lap '12

@Techtronic rašė:
Del ATI ir as nezinau, NVIDIA manau tikrai puikus pasirinkimas.
Ir rastum GTX 650 arba panasia is HD7* uz tokia ar panasia kaina
Bet kaip bus su maitinimu? Tai tikrai labai svarbu. Jeigu jau kistum GTX650 tai tau reiks bet + 300 ar net daugiau W

dėl maitinimo tai maitinimo blokas 550W turėtų realiai atlaikyt gtx650 man per brangu į 300 nesutelpu ir monitorius vga nors palaiko ir dvi tiek kad kabelio reik

M
  • 7 Lap '12

Prieš rinkdamiesi Nvidia plokštę perskaitykit Manto Kriaučiūno postą rašytą G+

Aš pats apie NVIDIA problemas sužinojau dar 2003 metais, kai Eric S. Raymond (ESR) buvo Lietuvoje, jis tuomet Lietuvos seime pasakė maždaug taip: "kai kurios kompanijos, vagia technologijas iš kitų įmonių, todėl jos neskelbia savo įrangos specifikacijų ir neduoda dokumentacijos kaip kurti valdykles jų įrangai, nes tuomet joms teks bylinėtis teismuose", NVIDIA yra viena iš tokių kompanijų, tai gali patvirtinti ne vienas laisvų programų/atvirų technologijų guru, pvz. R. Stallman ar Linus Torwalds:
http://www.brightsideofnews.com/news/20 ... pport.aspx
Linus Torwalds: NVidia was the single worst company to work with as regards Linux development support.
Dar informacijos apie NVIDIA požiūrį į laisvas technologijas ir dėl to kylančias problemas gali pasiskaityti čia:
http://www.brightsideofnews.com/news/20 ... -nres.aspx

Beje, NVIDIA turi didelių problemų ne tik dėl uždarumo ir technologijų vagysčių, bet ir dėl savo įrangos nepatikimumo - jų mikroschemos netolygiai kaista ir dėl to labai dažnai "atsilituoja" nuo pagrindinės plokštės, tai yra labai rimta problema, mes gauname apie šimtą paklausimų per metus dėl sugedusių nešiojamųjų kompiuterių su NVIDIA vaizdo plokšte, žr. pvz.: http://forum.lrytas.lt/topic_show.pl?di ... 43695;pg=1
http://www.pcremontas.net/index.php/9-u ... d/8-pirmas

Aš asmeniškai nesu matęs bėdų dėl ATI vaizdo plokščių nuo 2009 m tiksliau nuo Ubuntu 9.10 išleidimo.

D
  • 7 Lap '12

Na draugo ati, maždaug 3 metų senumo niekaip nedrauga su linux, uždarojo kodo iš vis neveikia, o atvirojo kodo veikia tik 2D be jokio greitinimo. Gal sutapimas, nes daugiau su ati nesu susidūręs, nes pas mane ir visus kitus pažįstamus NVIDIA stovi pas visus.

M
  • 7 Lap '12

@donatas_s rašė:
Na draugo ati, maždaug 3 metų senumo niekaip nedrauga su linux, uždarojo kodo iš vis neveikia, o atvirojo kodo veikia tik 2D be jokio greitinimo. Gal sutapimas, nes daugiau su ati nesu susidūręs, nes pas mane ir visus kitus pažįstamus NVIDIA stovi pas visus.

Gal pas tavo draugą X serijos GPU? jei iš HD serijos, tai kaista tikrai. Man tokia situacija buvo su ATI x300 vaizdo plokšte.