Klausimai programuotojui per darbo interviu

J
  • 17 Lap '12

Internete yra įdomių paskaitymų apie darbo ieškantiems programuotojams užduodamus klausimus (en - http://programmers.stackexchange.com/qu ... -questions , ru - http://habrahabr.ru/qa/5269/ ir t.t.).
Pasidarė įdomu, kokie klausimai užduodami Lietuvoj? Ar paprasčiausiai šitam kaime visi visus pažysta ir žino kas ką moka be jokių interviu?:)
Taipogi įdomu, ar kokiai nors kompanijai gali būti kuo nors naudingi naujokai?

G
  • 18 Lap '12

Kokia tvarka atrenkami darbuotojai konkrečiai Lietuvoje nežinau, tačiau kad patekti į patogų krėslą, manau, galioja tos pačios taisyklės.
Užsienyje labai svarbu, ką nurodai savo CV. Jei taviškis gyvenimo aprašymas sudomina darbdavį - intervių metu tave išnarstys po kaulelį papunkčiui iš tų dalykų, ką jame buvai nurodęs. Todėl, jei mėgsti girtis nebūtais dalykais - tai gali būti tavo pirmoji klaida ieškantis darbo.
Taip pat žinau, kad į geras vietas konkursai būna be proto dideli ir sunkūs, pateksi ar ne į norimą vietą kartais priklauso ne tik nuo techninio dalyko išmanymo, bet ir nuo kitų tavo sąvybių.
Visgi, perėjęs tokią atranką, dažniausiai tau keliamas užduotis atliksi pasišvilpaudamas. Taigi, patekti sunku, o dirbti lengva.

Čia tiek, kiek girdėjau iš tą pragarą perėjusių žmoniu (:

A
  • 18 Lap '12

@jam rašė:
Taipogi įdomu, ar kokiai nors kompanijai gali būti kuo nors naudingi naujokai?

Ne visos programavimo užduotys reikalauja superinės patirties. Šiaip turbūt vienas geresnių variantų atlikinėti praktika. Pasipraktikuoji prie tikrų projektų plius pasibendrauji su darbdaviais (susidarai aiškesnį vaizda apie keliamus reikalavimus nuolatiniams darbuotojams).

S
Shookees
Paulius
  • 20 Lap '12

Draugas buvo parsinešęs Nortal anketą, kurią Kauniečiai studentai aplikavo į apmokymus, kas turbūt vėliau vestų prie darbo. Kadangi darbas buvo Java dev'am, tai klausimai dalinai buvo iš java pusės, tačiau iš pirmakursio/antrakursio programuotojo žinių pilnai užtektų juos atsakyti.