Nepanaudoti RAM

R
  • 11 Kov '13

Mano kompiuteryje yra 1 GB RAM'o, turiu Ubuntu 12.04 32-bit OS,tačiau ,,Sistemos Monitoriuje" rodo, kad kompiteryje yra 747,4 MB RAM'o. Ant to pačio kompiterio buvau įsirašęs Win XP ir 7. Ten rodė kad kompiteryje yra 1 GB RAM'o. Kaip susigrąžinti prarastus RAM'us?

D
  • 11 Kov '13

Gal kartais pas tave integruota vaizdo plokštė?

R
  • 18 Kov '13

@donatas_s rašė:
Gal kartais pas tave integruota vaizdo plokštė?

Gali būti, tiksliai nežinau, bet galiu parašyti modelį: nVidia GO 6100. Pas mane senas kompiuteris, jame žaidimų nežaidžiu.
P.S. Pabandysiu BIOS'e pažiūrėti, gal ten ką nors rasiu.

D
  • 18 Kov '13

Tada viskas tvarkoje, tavo plokštė integruota ir tuos likusius RAM'us ji naudoja sau, kadangi savų integruotos neturi. Window sistema tau melavo, tu niekad negalėjai panaudoti 1 GB atminties, o linux tau rodo tiesą, kiek tu gali tos atminties naudoti.

Dažniausiai bios'as neleidžia keisti kiek atminties priskiriama integruotai vaizdo plokštei ikš RAM.

R
  • 20 Kov '13

@donatas_s rašė:
Tada viskas tvarkoje, tavo plokštė integruota ir tuos likusius RAM'us ji naudoja sau, kadangi savų integruotos neturi. Window sistema tau melavo, tu niekad negalėjai panaudoti 1 GB atminties, o linux tau rodo tiesą, kiek tu gali tos atminties naudoti.

Dažniausiai bios'as neleidžia keisti kiek atminties priskiriama integruotai vaizdo plokštei ikš RAM.

Pas mane BIOS'e reguliuot eina kiek RAM'u turi naudoti vaizdo plokštė.
Dėkui už atsakymą