apie 'Play on Linux' sistema

S
  • 13 Kov '13

gal kas daugiau papasakos apie 'Play on Linux' sistema kuri paleidžia žaidimus, ar apie kitas alternatyvas zaisti naujausius zaidimus..?

A
  • 14 Kov '13

PlayOnLinux naudoja Wine, kuris paprastai sakant windows programų komandas išverčia linuksui suprantama kalba. Deja Wine galimybės ribotos, bet kai kuriuos windowsinius žaidimus galima žaisti be didesnių problemų (pats neseniai mėginau GW2). Naujausiems žaidimams greičiausiai teks pažymėti "Testing" varnelę paieškoje.

Be PlayOnLinux yra CrossOver, tai yra komercinis produktas, bet realiai jų developeriai stipriai prisideda prie pačio Wine vystymo tad turint atliekamus 25$ galima juos ir parempti.

Tiek PlayOnLinux tiek CrossOver veikia Wine dėka, šios programos tiesiog palengvina programų/žaidimų diegimo procesą, automatiškai sudiegia reikalingas bibliotekas, šriftus ir pan. Realiai galima naudoti ir "plika" Wine, bet tokiu atveju reiktų žiūrėti į Wine programų duomenų bazę, skaityti naudotojų atsiliepimus, kokias bibliotekas reikia sudiegti ir pan.

Šiaip vis daugiau žaidimų anonsuojami su naturaliu Linux palaikymu, tokie žaidimai greičiausiai pradžioje atsiras Steam'e. Tad patariu pamėginti Steam for Linux, yra jau pora nemokamų žaidimų perkelta, o kai daro akcijas ne bėda ir už kelis eurus įsigyti.

Be Steam yra dar Desura bei GameOlith, bet mano manymu Steam yra stipriausias žaidėjas šioje rinkoje.

Galbūt ne naujausiems žaidimams, bet vienas (bent jau mano) žaidimų šaltinių (ypač kai Steam dar nebuvo) yra Humble Bundle, kuris karts nuo karto padaro atrakcija parduodant žaidimų rinkinius už kainą kuria pats nori mokėti plius tuo pačiu prisidedant prie lapdaros. Paprastai žaidimai turi Linux palaikymą ir yra be DRM apsaugų.