Ekrano problemos

Z
  • 1 Bal '13

Sveiki,
turiu laptopa ir jame prieš kelias dienas atsirado problema su ekranų. Dešinėje pusėje atsirado ne aktyvi juosta apie 6.5 sm pločio (per tiek sumažėjo rodomas ekrano plotas). Viskas yra rodoma kas ir turi būti rodoma, bet mažesniame ekrano plotyje. Bei ekrano apačioje atsirado 1 cm juosta į kuria patekęs vaizdas išsitempia iki ekrano apačios. Įjungiant kompiuterį nerodo nieko kol nepradeda krautis Ubuntu. Tik pradėjus krautis Ubuntu ekrane atsiranda vaizdas. Bei pastoviai, nuo pat įjungimo ir per visa veikimo laikotarpį, pastoviai mirksi garso didinimo ir garso išjungimo indikatoriai, o garso mažinimo indikatorius tik šviečia.
Laptopas:
DELL Studio 1535
Ubuntu 12.10 32bit

Čia turbūt jau reikia nešti į taisyklą?

V
  • 1 Bal '13

Pagal kai kuriuos požymius tai kernelio panic-ą. Bandyk prie ankstesnios kernelio versijos pasijungt.

Z
  • 2 Bal '13

@Vladasl rašė:
Pagal kai kuriuos požymius tai kernelio panic-ą. Bandyk prie ankstesnios kernelio versijos pasijungt.

Buvau paleidęs Ubuntu 12.10 64bit iš USB rakto, bet vis tiek ta pati problema. Bei nesuprantu kodėl jungiantis kompiuteriui visiškai nieko nerodoma kol nepradeda krautis Ubuntu. Tai yra, nerodo informacijos kuria rodydavo anksčiau prieš pradedant krautis OS. Motininės pavadinimo ar laptopo pavadinimo, nieko. Tik juodas ekranas kol prasideda Ubuntu krovimas. Net nežinau ar yra rodomas Ubuntu versijos pakrovimo pasirinkimo meniu.

A
  • 2 Bal '13

Mano manymu jei iki OS bootloaderio nerodomas vaizdas tai jau ne OS problema. Tavo vietoje neščiau į taisyklą.

T
Techtronic
Mindaugas N.
  • 2 Bal '13

Kaip su EDID informacija ?
dmesg ?

@apocalipso rašė:
Mano manymu jei iki OS bootloaderio nerodomas vaizdas tai jau ne OS problema. Tavo vietoje neščiau į taisyklą.

Jau visai pabludot forumieciai, net logu neziurit, pas meistrus siunciat...
Baik trolinti apocalipso, jeigu neturi ka patarti protingo geriau isvis patylek.

T
Techtronic
Mindaugas N.
  • 2 Bal '13

Kad gauti EDID informacija, uztenka parasyti tokia komanda:

sudo get-edid | parse-edid

Esu turejas panasia problema, ir kaltas del to buvo EDID. Jeigu Linux negauna sios informacijos, tai ir turi tokius keistus rezultatus.
http://en.wikipedia.org/wiki/Extended_d ... ation_data

Aisku dmesg logas butu tik + sprendziant tokias problemas.

Z
  • 2 Bal '13

edid komanda išmetė klaidos pranešimą

The EDID data should not be trusted as the VBE call failed
Error: output block unchanged
parse-edid: IO error reading EDID

Pilnas tekstas prikabintame faile edid.txt

Bei prikabinau ir dmesg komandos log'a.
Neteko su šiomis komandomis susidurti tai nelabai suprantu ką jos rodo.

T
Techtronic
Mindaugas N.
  • 2 Bal '13

Kaip matau pas tave yra ne vienas GPU, gal bios'e pakeites buvai ?
[Firmware Bug]: Duplicate ACPI video bus devices for the same VGA controller

Z
  • 2 Bal '13

@Techtronic rašė:
Kaip matau pas tave yra ne vienas GPU, gal bios'e pakeites buvai ?
[Firmware Bug]: Duplicate ACPI video bus devices for the same VGA controller

Pirma kart girdžių kad Dell Studio 1535 turėtu du GPU
Šiaip šis laptopas jau metai kaip buvo kaime pas mano jaunesnį brolį, o jis greičiausiai net nežino kaip į biosa patekti.

T
Techtronic
Mindaugas N.
  • 1
  • 2 Bal '13

@zero_space rašė:

@Techtronic rašė:
Kaip matau pas tave yra ne vienas GPU, gal bios'e pakeites buvai ?
[Firmware Bug]: Duplicate ACPI video bus devices for the same VGA controller

Pirma kart girdžių kad Dell Studio 1535 turėtu du GPU

O veikia paleidus is livecd Ubuntu ar kita distra ?
Nes tikrai weird things loguose
Failas drivers/acpi/video.c 1622 ~ line

static int acpi_video_bus_add(struct acpi_device *device)
{
    struct acpi_video_bus *video;
    struct input_dev *input;
    int error;
    acpi_status status;

    status = acpi_walk_namespace(ACPI_TYPE_DEVICE,
                device->parent->handle, 1,
                acpi_video_bus_match, NULL,
                device, NULL);
    if (status == AE_ALREADY_EXISTS) {
        printk(KERN_WARNING FW_BUG
            "Duplicate ACPI video bus devices for the"
            " same VGA controller, please try module "
            "parameter \"video.allow_duplicates=1\""
            "if the current driver doesn't work.\n");
        if (!allow_duplicates)
            return -ENODEV;
    }

Kolkas neturiu jokiu ideju, nebent launchpad'e paziureti, gal kas turi/turejo tokiu bedu.

Z
  • 2 Bal '13

Kadangi bioso negaliu pasijungti nes nerodo lango kai reikia jungtis biosa, buvau iš vis atjunges HDD ir paleidęs Ubuntu iš USB rakto (LiveUSB?). Tai veikė lygiai taip pat kaip ir iš HDD.

T
Techtronic
Mindaugas N.
  • 2 Bal '13

Tikrai keista, nes paleidus ubuntu tai pradeda veikti, nors ir bloga rez...
Tas pats ir del EDID, jo negauna normaliai, bet gal todel kad nezino is kur

Z
  • 2 Bal '13

Buvau išėmes bioso baterija tai bioso nustatymai turėjo nusistatyti į gamiklinius, bet niekas nepasikeitė. Dabar dar nufilmavau kaip atrodo krovimasis ir pats Ubuntu. http://youtu.be/v-I0a10IAPQ
Dar prikabinau dmesg loga padaryta iš LiveUSB, bet regis nelabai skiriasi nuo ankstesnio.

T
Techtronic
Mindaugas N.
  • 2 Bal '13

LiveUSB tik apie b43 klaidas raso, bet tai visiskai normalu.

Z
  • 2 Bal '13

@Techtronic rašė:
LiveUSB tik apie b43 klaidas raso, bet tai visiskai normalu.

LiveUSB taip pat turi eilute

[ 5.853976] [Firmware Bug]: Duplicate ACPI video bus devices for the same VGA controller, please try module parameter "video.allow_duplicates=1"if the current driver doesn't work.

T
Techtronic
Mindaugas N.
  • 2 Bal '13

mhm nepastebejau, sorry zmogau, bet siuo metu darbais uzsikroves esu.
Tikrai nieko nematau tokio itartino prie ko galimetu prikibti, paziuresiu ryt rimciau Linux sources, gal bus aiskiau kas.

Siuo metu matome tik tai, kad EDID informacija negauna normaliai bei turim warning (o gal error?) [Firmware Bug]: Duplicate ACPI video bus devices for the same VGA controller, please try module parameter "video.allow_duplicates=1"

Gal kas is ubuntu guru jau turejo tokiu problemu ?

D
  • 2 Bal '13

Man panašios problemos buvo, kai ant stalinio sugedo vaizdo plokštė, tiesiog kiek pamenu irgi kraunant bios'o lango iš vis nerodydavo, užsikrovus sistemą, langas būdavo pilnas artefaktų, neaktyvių vietų, iškreipta grafiką. Garantinis pakeitė vaizdo plokštę ir viskas.
Bet šiuo atveju nedrįstu sakyti, kad čia toks pats atvejis yra.

Tik man įtarimą stiprina, tie mirkščiojantis indikatoriai, toks jaumas, kad taip tikrai neturėtu būti, o jie lyg indikuotu kažkokią sistemos klaidą. Reiktu pagal modelį kompiuterio pasidomėti, gal yra jų mirkščiojimo reikšmė.

Papildyta: Įveskite į google: dell studio 1535 flashing volume lights
Matau čia serijinė problema šitam modeliui. Ten daug galimų variantų, pats paskaitykite, gal ką rasite už ko užkibti.

Z
  • 3 Bal '13

donatas_s paieškojau per google ir tikrai nemažai temų apie mirsinčias lemputes, bet pusė iš jų šiek tiek kitokios problemos, bet nei vienoje nebuvo atsakymo

Jei sugedo vaizdo plokštė tai butu negerai, nes ji integruota. Matyt reiks į taisyklą savaitgalį nešti.

T
Techtronic
Mindaugas N.
  • 5 Bal '13

Gaila, bet ir keista kad GNU/Linux nemato problemos. Labai jau retai tenka susidurti su tokiu atveju

V
  • 6 Bal '13

Visgi neskubėčiau kaltint GNU/Linux .
Nežinau konkrečiai kai pirko šį NB kokia buvo instaliuota OS, bet faktas jie buvo pardavinėjami ir su instaliuota Ubuntu 8.04 versija.
Paguglinus manau tai visgi motininės plokštės ar NB geležies bedos. Oi, nenaujas NB.
Palauksim, ką taisykloje pasakys.