Keli naujoko klausimai

W
  • 3 Bir '13

Sveiki, turiu keleta klausimų.

1.Įsirašius unbutu dabar išmeta lentele kur galima rinkti ką nori pirma paleisti ubuntu ar windowsus norėčiau padaryti kad pirma leistu windowsus ir lentelė kad laikytusi 2s. Ar įmanoma taip padaryti?

  1. Įsirašiau nvidia draiverius bet niekur nerandu valdymo.

  2. Pas mane ubuntu 11.10 man nepatinka aplinka, mėgstu kada viskas paprasta ir stabilu ir greitai veikia, gal kaip nors galima būtų pakeisti interfeisą i paprastesnį? gal yra kokių tweakų ant ubuntu man daug dalykų kurie čia yra net nereikia tarkim ubuntu one kažkoks.

  3. Tik nesenai įsirašiau ubuntu gal papildomai kažką reikia dar įsirašyti kada isirašai ubuntu, ar nieko daugiau nereikia?

R
  • 3 Bir '13

Pirmiausia 11.10 yra su pasibaigusiu palailymu https://wiki.ubuntu.com/Releases
Pas mane windows niekur nera, nesu Grub (pasirinkimo lango) konfiguraves, tai neatsakysiu. O interfeisa keist i paprastesni, tai koki? Kas tas paprastesnis? LXDE ar XFCE aplinka ar.... windows? Yra su paprastesniais ir "lengvesniais"- Lubuntu ar Xubuntu.

S
  • 3 Bir '13

Ubuntu 13.04 aplinka paprastesnė nei 11.10, tačiau naujokams siūlyčiau Linux Mint 15 MATE (Linux Mint 15 Cinnamon turi daugiau galimybių, bet ji mažiau stabili).

Nors galima mėginti diegti ir Cinnamon. Aš kelias valandas naudojau Cinnamon ir ji puikiai veikė. MATE aplinka senesnė, o naujokams geriau pratintis prie naujų aplinkų

N
  • 3 Bir '13

Sveikas,
1) Ta lentelė - tai BOOTLOADER. Spėju, pas tave GRUB2 (dar gali būti GRUB senesniuose ubuntu arba LILO, jei rankiniu būdu nustatei diegt jį). Siūlau pasiieškot kokių nors „grub2 editor“ programų. kad ir http://www.noobslab.com/2012/01/grub2-c ... e-and.html ar panašios o gal is ubuntu-tweak turi šitą funkciją, gerai nepamenu.

2) http://www.linuxquestions.org/questions ... ng-547857/
ir
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1673941
pasiskaitinėk, ypač tai, kas pajuodinta gal rasi kur nors nvidia-settings..

3) hmm.. nereikalingus paketus gali atjungt nuo paleidimo (simpatiška GUI programėlė yra bum -- bootup manager), kas atlaisvins bereikalingai užimtus kompiuterio resursus. O jei nori lengvesnės aplinkos, pamėgink susidiegt xfce4. Jei vis tiek per daug apkrauta - bandyk fluxbox arba netgi openbox. (jau einam į radikalumus). Kurią sudiegtą aplinką naudoti gali pasirinkt prisijungimo lange (login-screen).

4) Priklauso nuo to, ką su kompiuteriu nori daryti Ubuntu linkę turėti visas reikalingas programas jau sudiegtas... man tai vienas gražiausių dalykų ubuntu OS (ko gero jei ne tai - jau seniai būčiau perėjęs prie kokių arch, gentoo ar kažko slack'iško, kaipo crunchbang). Na gali kokį, vat, skaipą atsisiųst susidiegt.. google-chrome.. vlc...dropbox (iš repozitorijų -- šito jau nereikia interneto platybėse ieškot). O daugiau priklauso nuo poreikių jei ketini maketuot video įrašus - gali kokį openshot susidiegt.. jei „geiminsi“ - pravers WINE.. Jei naudosi virtualizaciją -- openbox atsisiųst susidiegt... sakau, priklauso nuo poreikių

W
  • 4 Bir '13

Susiradau jau viską pats ko ieškojau , bet ačiū už kalbą. Rankiniu budu pasikeičiau os startupą per terminalą/cmd pagal šia pamoką gal kam pravers:
http://tombuntu.com/index.php/2011/09/25/how-to-change-boot-order-in-ubuntu-11-04/. Nvidia draiverius irgi susiradau, os atsinaujinau iki 12 versijos viską ko nerekėjo ištriniau. Aplinką lyg ir perpratau bet atsiradau nauju klausimų kaip vyksta čia darbas su langais? nes aš kartais pasileidžiu koki žaidimą bandau išeiti, išeinu bandau vėl pasijungti rašo kad žaidimas jau įjungtas o jo niekur nėra tada per task manager jį išjungiu gal jis kur pasislėpęs o aš jo nematau , būtų gerai kaip nors išeitu kad žaidimas liktu įjungtas. Nerandu /usr/bin/steam %U deriktorijos, tiksliau folderio steam user/ radau bin/ raudau steam negaliu surasti gali būti taip kad folderis nematomas? , toliau labai prasti reikalai su garsu žaidime vos ką girdžiu ... labai viskas tyliai. Na o dėl aplinkos man jį nesudėtinga tik tiek kad norečiau paprastesnio dizaino kaip win xp classic. Norėčiau tokia aplinka pasidaryti: http://scottlinux.com/wp-content/galler ... SLoH5A.png bet nežinau kaip .

R
  • 4 Bir '13

Apie zaidimus nenusimanau, bet greiciausia sitas diegtas i namu kataloga, bet nesimato. Paziuret nematomus failus: Ctrl-H
Kazka panasaus pakeist aplinka i parodyta: http://www.ubuntugeek.com/how-to-instal ... ecise.html

W
  • 4 Bir '13

Pasidariau , na bet dabar svarbiausia problema kuri liko ir turbut niekaip neispresiu, per zaidima garsas labai silpnas zizgia, burzgia, tai tiliau tai garsiau viena garsa girdi kito ne ... gal kas zino kas cia gali buti?

V
  • 30 Bir '13

As kaip naujoke irgi noriu keleta klasimu uzduot (pas mane Ubuntu 12.04), turbut jie atrodys kaip pirma karta kompa matancios, bet tikiuosi per daug neikyresiu

  1. Kaip padaryti normalia klaviatura? Pas mane dabar lietuviu (standartinis)-lietuviu (JAV su Lt rasmenimis). Antrasis variantas man iprastas, normalus lt, o pirmasis, kuri visa laik pirma meta, tai su lt raidem vietoj kitu lotynisku raidziu, man butu priimtiniau, jei vietoj to pirmo butu En klaviatura, neimanoma pakeisti? Arba bent padaryt, kad antras variantas butu numatytasis.

  2. Man darbui bus reikalinga pasto programa, as apie jas nelabai ismanau, ar pilnai Thunderbird atlieka Outlook funkcijas. Ar nekils problemu sukonfiguruojant darbini el. pasta.

  3. Isbandziau Wine. Pavargus pavyko suinstaliuoti VLC ir MS Ofiso trial. Ar dauguma programu paprastai pavyksta suinstaliuoti, ar tik tas standartines dazniausiai naudojamas, nes taipogi darbui man reiks programa kazkokia susiinstaliuoti (dar nezinau kokia, bet ne is tu standartiniu), tai idomu ar pavyks, ar neteks del jos vel operacine perrasineti.

  4. Ar yra koki aprograma kuri butu kaip Window Start, kazkaip man nelabai patogus programu atverimas ir paleidimas, kad kazka rast reik zinot pavadinima. Ubunutu programu centre rodo dauguma programu,bet is ten neina paleisti. Ir nerodo ten tokiu programu, kurios ne is Ubunutu centro paimtos

  5. Kaip patogiai isinstaliuoti programas. Velgi Ubunutu centras rodo tik is ten paimtas programas, o kaip su tokiom programom kaip Kingsoft Office, MS Office ir pan., kurios ne is ten paimtos, kaip jas istrinti.

  6. Gal kam daugiau tenka dirbti su Libre Office, ar patenkinti? Ar nekyla problemu issaugant .doc formatu, neissigadina failai, nes tenka tais failais ir su kitais zmonem dalintis, o ju Wordas neatidaro kitokiu formatu. Man saugant .doc formatu ismeta perspejima, kad gali issigadint failas.

V
  • 30 Bir '13
  1. Pasijungimo lange pasirenki klaviatūros variantą.
  2. Nežinau. Naudojų gmail-ą.
  3. VLC-ui nereikią WINE yra ir linux-ui.
    Libreoffice - netinką?
    Per Winetricks-ą ir instaliuojamos papildomos bibliotekas iš M$.
    Gera alternatyva - Playonlinux.
    http://www.playonlinux.com/en/
  4. Ne čia nera -Window Start.
    Unity aplinkos nelabai mėgstu, tad nerašau kaip ten rasti programas, o jų instaliuotą jau iškart nemažai darbui suinstaliavus OS.
    http://www.extremetech.com/computing/11 ... -testing/5
    http://askubuntu.com/questions/38772/wh ... -available
    Ubuntu programų centras -tai yra siūlomos instaliuot programos į kompiuterį ir
    instaliuotos programos ir netiesą yra rodomos instaliuotos programos ir ne iš centro.
  5. Jei per Wine instaliuotos tai per wine ir išinstaliuojam. Pašaliniai efektai, tai kad gali lygti nuorodos išinstaliavus programą.
    http://wiki.winehq.org/FAQ#head-9893ae5 ... af2e69b391
  6. Taip tai problemą.
    Manau didesnė M$ problemos, nes ir išsaugotuose su Ofise 2000.doc su 2007 versija atveria irgi išgadintus.
G
  • 30 Bir '13

Kaip naujokei reikalingos tokios žinios- įsidiegus Ubuntu susidiegi ubuntu restricted extras. Ten sudėta daug visokių dalykų, kurie dėl įvairių licencinių niuansų negali būti įdėti į startinį paketą. Šita gali susidiegti is Ubuntu sofware center.
Ubuntu 12.04 naudoja Unity grafinę sąsają. Bet ne viskas taip jau skirtinga. Pvz. dažnai reikalingas programas gali paleidinėti iš iššokančio kairėj pusėj panelės- t.y. susiradusi HUD reikalingą ikoną nusitempi į tą kairę panelę. HUD tai tas Unity paieškos laukas, kuris pasileidžia su Win mygtuku arba kairės pusės mygtuku (tas kažkoks sutrūkinėjęs apskritimas berods- senai unity leidausi- viršuj pirmas). Be to HUD yra sortiruojamos programos, panašiai kaip Windos starte. pasiieškok, pasileisk arba All, arba reikalingą grupę, sakysim office.

Dėl kitų dalykų- tai VLC galėjai tiesiai susidiegt per Ubuntu software center (ten rodomos programos, kurias gali susidiegti ir taip pat tos kurios sudiegtos jau- žalia varnelė). Wine naudingas susidiegiant MS office, bet klausimas ar taip jau baisiai MS office reikalingas. Libre office bent jau 4.0.4 versija (paskutinė, nors pilnai normalus vartojimas prasidėjo nuo 3.5.6) yra tikrai pakankamos keičiantis su MS offiso paketo vartotojais .doc ir .docx formatais. Net gali pasidaryt, kad kiekvienas tavo naujas kuriamas libre dokumentas butų MS formato (opcijose ieškok). Maksimum ką problemos parodo, tai vartotojo norą dirbti ne pagal raštvedybos taisykles (pvz., vietoj tab- daug space, neformatuotos lentelių pozicijos, headeriai parinkti ir neaišku kaip daug kartų perdarinėti ir pan.), t.y. tą, kas tarp MS vartotojų tos pačios versijos ribose toleruojama. Su kiekviena versija Libre tai irgi pradeda toleruoti, bet vis tik patarimas praverstų- dirbt normaliai, o ne "vieno piršto" lygiu.

Kitoms programoms wine ne visada pavyksta instaliuoti, bet wine.org gali pasitikrinti suderinamumą ir konkrečių vartotojų patarimus kaip instaliuoti. Daug dalykų gali daryti su analogais linuxams.

Šalinti geriausia per terminalą su purge komanda- skaityk vis tik manualą ubuntu. Arba per papildomai sudiegiamą Synaptic paketą (geresnis Ubuntu software center analogas su geresnėm funkcijom, bet prastesnis GUI). Per wine instaliuotos programos išinstaliuojamos lyg irgi per wine. Bet nepamenu- seniai dariau.

Klaviatūros pasirinkimas spaudi Win klavišą, atsidaro hud, renki keyboard ir pasirenki klaviatūros valdymą. ten pasirenki ko reikia. HUD labai patogu šiaip jau, būtent jo man ir trūksta Xubuntu. Taip pat, jei nežinojai ant Ubuntu 12.04 gali pasirinkti ir įsidiegti lengvesnes grafines aplinkas., pvz Lubuntu, Xubuntu, Kubuntu paketus. Jie lengvesni, kompas greičiau į viską reaguoja, o sisteminiai dalykai yra Ubuntu. Bet trūksta kai kurių fukcijų.

Maždaug taip. Gal kiti pridės/pataisys mane.

V
  • 30 Bir '13

Aciu uz atsakymus. Siek tiek paaiskejo kazkas.

Kur klaviatura pakeisti vis tiek nerandu. Randu klaviaturos valdyma, bet kad butu galima klaviaturos kalba pakeisti ar mygtuku isdestyma tai ne.

MS Office ir VLC isiinstaliavau tiesiog pabandymui ar veikia Wine. Vis del to Ofisas neveikia gerai, Excel isgadina makrokomandas ir pan. Bet gal ir nemokejau gerai instaliuot, nes kaip suprantu ten ne taip paprasta.

Terminalu naudotis dar nemoku, reiks pasidometi.

Sudomino paskutine mintis, kadangi dabar man letokai veikia kompiuteris, tai butu aktualu lengvesne aplinka susiinstaliuot. Reiks pasidometi

G
  • 30 Bir '13

Jei reikia makrokomandų, tada saugesnis reikalas būtų vis tik MS Office. Vis tik čia jau labai rimtas reikalas. Nors gali išsibandyti libreoffice 4.0.4.2 versiją, gal nekils jokių įtarimų dėl problemų (giriasi ištaisę, pats neturėjau kaip patikrinti). Tik jei pastebėjai, tai Libre valdymas yra kitoks, todėl jei nenori persimokyti ir turi reikalingo MS offiso licencija, tai per wine leisk. Štai patarimai normaliam darbui http://rmitc.org/2013/04/ultimate-micro ... on-ubuntu/

O pats turiu B940 proco varomą 6 GB RAM laptopą ir perėjęs ant Xubuntu interfeiso pastebėjau reakcijos greičio pagerėjimą. Nors negalėjau skųstis ir iki to, tiesiog kažkaip subjektyviai geriau. Ir man jis prilipo, persidarymo galimybės geresnės, nėra kvailos langų integracijos į viršutinę panelę, lango valdymo mygtukai teisingoje dešinėje pusėje Žodžių "išsigūglink" ir "išsijutūbink" galimybes

V
  • 30 Bir '13

Siaip nera man tos makrokomandos reikalingos, tik dabar papuole dokumentas su makrokomandom ir pastebejau, kad neveikia. Man svarbiausia, kad nebutu sudetinga su bendradarbiais failais mainytis, bet cia turbut tik pabandzius suzinosiu.

Pas mane tik 1GB RAM , tai turbut nera ko stebetis, kad letai veikia, tai reiks tikrai kazka bandyt.

MS Office lagalaus neturiu, tai del to ir bandysiu su LibreOffice verstis.

V
  • 1 Lie '13

Neblogus atsiliepimus teko skaityt apie SoftMaker Freeoffice, darbui su .doc.
Nemokama versija galima atsiusti
http://www.freeoffice.com/en/download
reikia užsiregistruot, per emailą gausi aktyvavimo raktą.

M
  • 1 Lie '13

Macrokomandos Libreoffice visiškai nesiderina su MS office. Kaip beje ir tarp skirtingų MS office versijų. Šiaip libreofficas su normaliomis formulėmis ir grafikais puikiai susiderina su exelio failais, taip pat ir wordiniai failai puikiai redaguojami su libreoofice, tik sukūrus su MS word dokumentą su reference (nežinau kaip lietuviškai) jų libreofficas neatpažįsta. Thunderbird man asmeniškai dar geriau nei MS Outlook ir lengviau pašto dėžutes susikonfigūruoti, tačiau mano bendradarbiams jis neprilimpa ir toliau naudoja outlook'ą.
Jei instaliuosi lengvesnę aplinką, tai manau paprasčiausia yra Xfce (tačiau ne mažiausiai resursų ryjanti). Manau 1 GB RAM pakaks. Instaliavus Xfce iškart instaliuok ir xfce4-xkb-plugin. Tai panelėje esantis klaviatūros kalbos keitėjas, dėl to nebus problemų su kalbos pakeitimu

V
  • 1 Lie '13

@Vestina rašė:
Kur klaviatura pakeisti vis tiek nerandu. Randu klaviaturos valdyma, bet kad butu galima klaviaturos kalba pakeisti ar mygtuku isdestyma tai ne.

System settings>Keyboard>Layout
ir ten galimą perstatyt klaviatūros eiliškumą, panaikint ar pridėti.
Apačioje kur klaviatūros parašytos yra ženkliukai: pliusas, minusas, rodyklės aukštyn žemyn.

G
  • 1 Lie '13

Šiaip dar dėl ekselio pasidomėk gnumeric. https://projects.gnome.org/gnumeric/features.shtml
Tai atseit 100proc. suderinamas su ms exceliu. Ir tiksliausias/moksliškiausias iš lentelių (pralenkia tuo excelį, kuriam toli iki statistinio tikslumo). Kiek pats naudoju, tai jis pas mane defaultas lentelėms- dirba tikrai sparčiai ir net greičiau nei excelis ant windowsu. Bet pačių makrosų netikrinau- nu nereik man jų

V
  • 15 Lie '13

Vel aš grįžtu su savo durnais klausimais dėl klaviatūros. Oi vargstu as su tuo kompu. Negerai kazkas, tik nezinau ar su kompu ar su OS. Ubuntu mete klaidas man, visai prastai buvo, tai persiinstaliavau siandien Lubuntu. Suinstaliuojant pasirinkau kad man automatiskai nustatytu klaviatura, tai dabar esu visiskai be skaiciu, Kad ir kokia kalba enkuosi vis vien virsuje lietuviskos raides , kaip man isspresti sita beda, gal zinote?

V
  • 16 Lie '13

Su kalba kažkaip susitvarkiau, nors pati net nežinau kaip. O kaip sukrti folderio shortcut?

M
  • 16 Lie '13

@Vestina rašė:
Su kalba kažkaip susitvarkiau, nors pati net nežinau kaip. O kaip sukrti folderio shortcut?

Nueini į norimą folderį spaudi dešinį klavišą ir paspaudi make Link. Atsiradusią nuorodą nusikelk į darbastalio katalogą.
Galima ir pasinaudoti google , ten daugiau sprendimų rasi