Prisijungti

Forumo merdėjimas

TechtronicMindaugas N.
  • 28 Spa '13

@donatas_s rašė:
O toliau į temą, jeigu jau plėtojame. Tai man asmeniškai nei šilta, nei šalta, ar kitiems tas canonical geras ar blogas, ką jie daro jiems ar kitiems. Man svarbu yra jų produktas, kuriuo aš sėkmingai naudojuosi, jau berods 7 metai. Ir forumas yra būtent skirtas šiam canonical produktui. Tai kas iš to, kad jūs teigsite, kad jo gamintojas blogas, niekas nuo to nesikeis forume.

Esi vienas is tu kuriu nuomone gerbiu siame forume, o del canonical/ubuntu - laikas parodys.

• 28 Spa '13

Labai teisingai - laikas parodis. Gal po 5 metu nugrims į užmarštį, o gal ir toliau sėkmingai gyvuos.

• 28 Spa '13

@donatas_s rašė:
Labai teisingai - laikas parodis. Gal po 5 metu nugrims į užmarštį, o gal ir toliau sėkmingai gyvuos.

Aš nesakau, kad ubuntu yra blogas. Šiaip ši OS man patinka. Tikriausiai labiausiai išdirbti ir user friendly. Bet esmė, kad mūsų bendruomenė silpsta. Jei aš nenaudoju Ubuntu tai nereiškia, kad esu prieš Ubuntu. Tiesiog reiktų įnešti kokių nors naujovių. Pats dabar renku informaciją mažam straipsneliui.

• 28 Spa '13

Moderatoriai, ar galėtumėt parašyti kiek naujų vartotojų prisijungia prie šio forumo. Šiaip smalsu, manau ir kitiem būtų įdomu.

• 28 Spa '13

@SkylineDiT rašė:
Moderatoriai, ar galėtumėt parašyti kiek naujų vartotojų prisijungia prie šio forumo. Šiaip smalsu, manau ir kitiem būtų įdomu.

Greičiau to administratoriaus reiktu paprašyt. O taip tikrai būtų įdomu.

• 29 Spa '13

ubuntu.lt lankomumas, pagal Google Analytics duomenis, iš tikrųjų mažėja. Na nieko nepadarysi, nieko nėra amžino...

img_001.png

Aš ir pats gan retai lankausi ubuntu.lt, kadangi esu užsiėmęs visokiomis iniciatyvomis, viskam nelieka laiko. Šiuo metu visa galva esu pasinėręs į atvirų duomenų iniciatyvą.

Turėjau planų atnaujinti ubuntu.lt svetainę, tų planų neatsisakau, tačiau vis atsiranda aukštesnio prioriteto sumanymų. Bet, jei kas nors sugalvotų mane aplenkti ir atnaujinti ubuntu.lt svetainę greičiau, pirmyn!

Jei kas nors turi kokių nors idėjų, tai visada prašom pasireikšti. Dėl naujienų, jas gali rašyti visi. Tačiau paskutiniu metu gan retokai patikrinu ar yra naujienų patvirtinimui, o beveik visada jokių naujienų patvirtinimui ir nėra. Jei kas sugalvosit parašyti naujieną galit mane papinginti tiesiogiai per IRC ar el. paštu, kad naujiena greičiau pasirodytų.

Dėl pavadinimo keitimo, manau, kad mintis prasta. Tokiu atveju, geriau tiesiog sukurti naują forumą, nauju pavadinimu. Beje, bendros paskirties atviro kodo forumas yra čia:

http://forumai.akl.lt/

Ten Ubuntu nėra dominuojanti tema.

• 1 Lap '13

@SkylineDiT rašė:
Sveiki visi,
aš nežinau ar man taip vienam pasirodė, bet šis forumas pradėjo merdėti. Anksčiau bendruomenė buvo labiau aktyvesnė. Dabar nieko nepranešama apie naujus Ubuntu release'us. Ir diskusijos nebe tokios aktyvios. Ką jūs manote? Mano pasiūlymas būtų keisti forumo pavadinimą, bet čia tik pasiūlymas. Gal reiktų kažkaip populiarinti šį forumą ar bandyti plėsti Linux bendruomenę?
Norėčiau sužinoti kitų nuomonė šia tema.

*> @SkylineDiT rašė:

aš nežinau ar man taip vienam pasirodė, bet šis forumas pradėjo merdėti. Anksčiau bendruomenė buvo labiau aktyvesnė. Dabar nieko nepranešama apie naujus Ubuntu release'us. Ir diskusijos nebe tokios aktyvios. Ką jūs manote?

Aš manau, kad tai geras ženklas, nes esama bendruomenė palengva išsprendė savo problemas ar išmoko jas spręsti, ar išmoko ieškoti forume.. Manau, to buvo galima laukti.
*> @SkylineDiT rašė:

Mano pasiūlymas būtų keisti forumo pavadinimą, bet čia tik pasiūlymas.

Emmm.. Manau, netikęs pasiūlymas. Bet įtariu, turi smegenyje, kad gan dažnai temos, kurios visai nesusiję su šiuo forumu, plėtojamos čia - esi teisus.
*> @SkylineDiT rašė:

Gal reiktų kažkaip populiarinti šį forumą ar bandyti plėsti Linux bendruomenę?

Reiktų rašyti daugiau techniškai taisyklingų blog'ų taisyklinga lietuvių kalba ir dalintis nuorodomis, kad ir šiame forume. Laimėtų visi

• 8 Lap '13

Manau ubuntu merdi. Generalizavus diskusijas būtų daugiau naudos.

• 30 Lap '13

Sveiki, pažadėjau straipsniką parašyti ir ketinu savo pažadą tesėti. Kodėl taip darau? O gi tam, kad suaktyvinčiau šią bendruomenę ir įnesčiau ko nors naujo.
Tai bus pirmas mano straipsniukas, tai nesitikėtit aukštos kokybės juk dažnai pirmas blynas būna prisvilęs.
Taigi pirmas straipsniukas bus apie FOSS, GPL, OpenSource. Tam, kad visi žinotume kas tai yra.
FOSS - tai programinė įranga išleista su tokia licenzija, kuri suteikia vartotojams laisvai naudotis programa bet kokiems tikslams t.y. nagrinėti kaip veikia programa, pritaikyti savo poreikiams,
daryti bei platiniti kopijas, tobulinti išeities kodą bei juo dalintis.
Kai kuriose srityse FOSS yra lygi su uždaro kodo programomis pvz: Mozilla Firefox, Apache sweb server biuro paketas OpenOffice.
OpenSource - tai panašu į FOSS. Tačiau programinė įranga yra licenzijuojama ir nebūtinai nemokama. Licenzijos gali leisti, tik pažvelgti į išeities kodą, bet neleisti jo modifikuoti.
GPL arba GNU ( General Public License) - laisvosios programinės įrangos licencija. Kuriant programinę įrangą buvo pastebėta, kad norint sukurti tam tikrą programą dažnai pakaktų tiesiog paimti kitą panašią ir prisitaikyti savo reikmėm, bet dėl autorinių teisių bei licencijų keliamų apribojimų tai daryti nėra leidžiama. Tenka dubliuoti darbą kuriant tai, kas jau sukurta. Šių programų naudojimą reguliuoja GNU GPL licencija. Pagrindiniai licencijos reikalavimai yra šie:

Kiekvienas gali platinti originalius išeities tekstus. Galima imti pinigus už fizinį kopijos perdavimą bei garantinį aptarnavimą.
Kiekvienas gali taisyti pagal savo poreikius išeities tekstus ir lygiai taip pat platinti savo pakeistą versiją (nurodant, jog ji buvo pakeista).
Kiekvienas gali platinti programą ir sukompiliuota forma (tai paruošta naudojimui forma), įsipareigodamas paprašius pateikti išeities kodus.
Draudžiama platinti kitaip, nei numatyta licencijoje.
Programos modifikavimo metu licencija negali būti pakeista.
Licencija nesuteikia jokios garantijos – visą riziką dėl programos naudojimo prisiima kiekvienas naudotojas asmeniškai.
Taip ši licenzija leidžia uždirbti pinigus, nes galima pardavinėti savo sukurtą ar modifikuotą programinę įrangą

Reikia, kad padėtumėte išplėsti sritį apie Opensource ir ištaisyti klaidas jei tokių. Tada galėtume tai dėti į pirmą puslapį ar įkelti į naujokų sritį !

• 30 Lap '13

Geriausia tokio pobūdžio informacija į mūsų wiki sudėti. Su registracija dabar kėblu, bet nėra nieko neįmanomo.

"GPL arba GNU" - geriau taip nerašyti, nes GNU tai nėra kažkokia licenzijos forma. Galbūt turėjai galvoje "GPL arba GNU GPL".

sat
  • 23 Grd '13

Tikrai mažiau aktyvus šis forumas. Bet tai tikriausiai dėl buvusios krizes. Dabar ekonomika atsigauna stipriai ir matyt yra naujų darbų.
Dėl svetainės tai mes eiliniai galime ją padaryti gyvesnę. Drauge įveikdami sunkumus. Nepamirškime pasidalinti problemomis ir džiaugsmais. Sveiki sulaukę šv. Kalėdų ir sėkmės Naujaisiais.

PjautuvasEdvinas
  • 23 Grd '13

Mano manymu, reikėtų ne tik pradėti rašyti daugiau straipsnių, bet ir daryti kažką su svetainės ir forumo dizainu. Nes su "apkramtytais" logo ir pačia svetaine telpančią į pusę monitoriaus nelabai ką ir pritrauksi.
Sakyčiau reikia kažko šiuolaikiškesnio, tinkančio prie dabartinės Ubuntu tematikos. Na bet visgi, pasakyt lengva, o padaryt - hmm.. mmm...

Atsakyti