Problema diengiant Ubuntu į Toshiba NB 250-107

D
 • 4 Sau '14

Sveiki, bandau į kompaktišką nešiojąmajį kompiuterį Toshiba įrašyt Ubuntu sistemą. Kompiuteryje yra įrašyta Windows 7 sistema, kompiuteryje, cd-dvd įrenginio nėra, todėl nėra funkcijos nustatyt first boot device USB. Bandant rašyt ubuntu iš Usb laikmenos perkrovus kompiuterį, niekaip nepasijungia Ubuntu automatinis įrašymo langas, o kraunasi Windows sistema. Gal kas galite patarti kaip spręsti šią problemą?

T
Techtronic
Mindaugas N.
 • 4 Sau '14

Visai faina aparata turi, o koks jame bios?

T
Techtronic
Mindaugas N.
 • 4 Sau '14

Patarciau patikrinti ar tavo usb drive yra tikrai bootable, ar bios palaiko toki featura, o gal ta bios laikas update.

G
 • 4 Sau '14

Kaip išsikepei usb?
Ar perkrovęs kompą nurodai, kad pirmasis krovimui naudojamas diskas būtų USB? (Dažniausiai tai padaroma iš BIOS arba įjungus pagalbinius meniu - dažniausiai F1-F12 klavišai kraunantis)

D
 • 5 Sau '14

Išsikepiau su Usb laikmenos kūrėju, per Ubuntu. O tam kompiuteryje nėra nustatymo, kad pirminį įrenginį nustatyt Usb, nes jis be cd romo.

G
 • 6 Sau '14

Nelabai suprantu, kuo čia cdrom'as dėtas?? Juk nori diegti iš USB?

Jei BIOS'E nėra funkcijos nustatyti pirminį įrenginį ir šios funkcijos taip pat nėra pagalbiniuose meniu (kur minėjau) - tada vargu ar pavyks įsidiegti iš USB..

D
 • 13 Sau '14

Tai jei pas mane Bios nėra funkcijos, dėl pirminio Usb, tai jį reik perašyt, kad įsirašyt į minėtą kompiuterį Ubuntu?

T
Techtronic
Mindaugas N.
 • 13 Sau '14

@dyttrich rašė:
Tai jei pas mane Bios nėra funkcijos, dėl pirminio Usb, tai jį reik perašyt, kad įsirašyt į minėtą kompiuterį Ubuntu?

Kaip jau ir rasiau, ziurek bios versija. Kiek skaiciau tai tokia problema turi ne vienas, ir atnaujinus bios'a toki featura jau turetum gauti.

V
 • 13 Sau '14

Kai rodomas Toshiba logotipas spaudi F12 ir turi atsirasti Boot Priority pasirinkimas USB Flash Memory - pasirenki usb raktą (Kingston, Transcend ir t.t.) ir instaliuoji Ubuntu.

D
 • 14 Vas '14

Sveiki. Kaip suprantu, norint įsirašyti į Toshiba kompiuteriuką Ubuntu, reikės perašyt Bios...

G
 • 14 Vas '14

@dyttrich rašė:
Sveiki. Kaip suprantu, norint įsirašyti į Toshiba kompiuteriuką Ubuntu, reikės perašyt Bios...

Supratai neteisingai. Norėdamas įdiegti į kompiuterį operacinę sistemą, nesvarbu ar tai būtų windows ar linux, turi nurodyti, kad kompiuteris krautusi iš šios sistemos diegimui skirtos laikmenos - anksčiau tai būdavo CD, dabar, dažniausiai - USB (ofisuose/kontorose/kabinetuose dar naudojamas iPXE).

Taigi užmeti akį į savo BIOS (basic input/output system) ir nusprendi, kaip tau geriausia įdiegti norimą operacinę sistemą.

Jei kompas nėra 10+ metų senumo - greičiausiai parinktis BIOS'e diegti iš USB bus.

D
 • 15 Vas '14

Toshibos kompiuteriuke nėra, Biose nustatymo, dėl pirminio USB. Nėra ir cd-dvd įrenginio. Tai kokia mano išeitis, iš tokios situacijos?

V
 • 15 Vas '14

@Ghost ,nesenas tai kompiuteris, procesorius Intel's N455 Atom, kažkur 2010 m.
Tiesiog neįsivaizduoju, koks Toshibos Bios-o meniu. Google rodo, kad yra Boot ar Advanced galimybėse nustatyt...Instaliavimo meniu Boot nuspaudžiant Del, F2, F8, F10 ar F12 ir t.t. atsiradus pasirinkimo langui - pasirinkt.
http://www.ehow.com/how_5970005_do-tosh ... -usb_.html
Testuotas su Ubuntu 10.04 (Toshiba NB250)...
https://wiki.ubuntu.com/HardwareSupport ... s/Netbooks
Nesuprantu Kreivos rankos?
Kokią patirtys instaliuojant OS į Toshibą?
Kada maigom mygtukus? Kraunant BIOS-ą ar užkrautą OS.
Tiesiog usb-rakte .iso blogas koks ? Neduok 64 bitų.
P.S.Bandyčiau Manjaro Netbook versiją, tai ne Ubuntu, o - Arch. Distributyvas specialiai sukurtas (neoficialus) kompiuteriams su Atom procesorias.
http://manjaro.org/2014/01/25/1st-relea ... available/

G
 • 16 Vas '14

Kadangi manęs neįtikinot, kad nėra kaip įdiegti iš usb, pag00glinus kažkur lygiai 5 minutes, štai ką sako “NB250 Series User’s Guide”:
To recover your internal storage drive from recovery DVDs/media:
1 Shut down and turn off your computer.
2 Do one of the following:
❖ If your recovery files are on DVDs, insert the first recovery DVD into your optional external writable optical disc drive. Consult the documentation that came with your optical disc drive to learn how to load the DVD while the computer is powered off.
If your recovery files are on a USB flash drive, connect the USB flash drive to your computer.
3 Turn on your computer. When the initial screen displays, press F12.
The boot menu displays.
4 Using the arrow keys, select the DVD option or the USB Flash option, depending on which type of media you are using, and then press Enter.

Na ir taip toliau...

Tiems, kas tingi ar nemoka naudotis g00gle - štai nuoroda. Atsisiuntę pradėkite skaityti nuo 59 puslapio.

Jei pas poną yra standartinis modelis - 99% kad šie meniu bus. Nes labai jau sunku būtų patikėti, kad poros metų senumo laptopėlis neturi parinkties diegti iš usb.

Sėkmės

D
 • 8 Rugp '14

Sveiki. Vėl prisiminiau šią problemą. Mano BIOS versija v1.60. Nustatymuose nėra funkcijos nustatyt pirminei įkrovai USB. KOmpiuteris cd-dvd įrenginio neturi. Skyriuje boot yra skirsniai HDD/SSD TOSHIBA MK2565GSXV-(S1), FDD, LAN. Visų skirisnių nustatymai nesireguliuoja. Žodžiu norint į šį kompiuterį įrašyt UBUNtu iš USB laikmenos, reikalinga perašyt BIOS?

G
 • 9 Rugp '14

Gali pabandyti nustatyti FDD, atsimenu kartais seni kompai pagriebdavo USB taip nustačius.. Toliau lieka tinklas arba perkišti BIOS, ir klausimas kas lengviau?
Šiuo atveju manau, lengviau tau bus BIOS variantas, nes kitaip yra reikalingas kitas PC, kuriame reiktų sukonfiguruoti DHCP, TFTP ir FTP arba HTTP servisus

Bet taip pat siūlau nepamiršti, kad jei prikreivarankinsi kažką perkišdamas BIOS - gali tekti nešti šį kompiuteriukėlį pas meistrus, kurie greičiausiai pasiūlys pirkti naują motininę plokštę

D
 • 9 Rugp '14

o kokį bios reiktų instaliuot?

G
 • 9 Rugp '14

Atnaujinti reiktų į aukštesnę versiją nei v1.60.

V
 • 9 Rugp '14

Problema viena. Tai - usb-rakte.
Patikrinau pats ant savo DELL-o, pas mane irgi nėra Boot-meniu USB-storage ir kažko panašaus, kol .... ne įstatom usb -rakto su iso atvaizdu - toliau viskas gerai
Klausimas išlieka tas pats;

Nesuprantu Kreivos rankos?
Kokią patirtys instaliuojant OS į Toshibą?
Kada maigom mygtukus? Kraunant BIOS-ą ar užkrautą OS.
Tiesiog usb-rakte .iso blogas koks ?

Ar usb raktas geras? Teisingai formatuotas - FAT32, ar geras .iso atvaizdas? Kokia programa padaryta? Ar veikia USB-raktas su kitu NB?

D
 • 9 Rugp '14

Na iso atvaizdas atsiųstas iš Ubuntu saito, per torent. Sukurtas su ubuntu paleidimo laikmenos sukūrėju.