windows 7 arba 8 instaliacija

S
saulys
saulius Bacevicius
  • 11 Kov '14

Noriu paklausti ką darote (optimizuojant) naujai instaliavus Windows sistema. Kokias programas reikia instaliuoti , kad naudotojas gautu pilnai paruosta sistema naudojimui. Ir ka darote, kad sistema veiktų sparčiau ir stabiliau. Priskiriu tai prie beprasmes diskusijos , bet vistik būtų įdomu sužinoti ir jūsų nuomones.Ši tema pilnai tiks kurie naudojasi dual boot su Windows ir Linux...

S
starka
don Pedrilio
  • 11 Kov '14

Kokias programas reikia instaliuoti , kad naudotojas gautu pilnai paruosta sistema naudojimui.

Supranti savo klausimą? Ar paklausei tam, kad paklaustum, ar.. Kiekvieno poreikiai skirtingi.
Tas pačias programas, kurias ir linuxe plius papildomas, dėl kurių tau reikia windows

S
saulys
saulius Bacevicius
  • 12 Kov '14
  1. pirmo butinumo programs: driveriai, K-lite, Directx, ffdshow, flash, winrar
    2.antro butinumo ofisai,pdf djvw readeriai, narsykle,playeriai,torentai,
    ... galbut kazko nezinau ir reiketu papildyti..?
W
  • 12 Kov '14

Windows 8 - classic shell., kitkas panašiai kaip ir windows 7.
Windows 7 - 7z, CCCP (video kodekai), Microsoft security essentials, Teamviewer, Naršyklė + flash, uttorent(oldversion), SumatraPDF. Kitkas man rodos jau pagal poreikius. Paprastai geriausia optimizacija yra senesnės programos versijos naudojimas pvz office 2003.

Na iš optimizacijos galbūt dar pakeisti windows 7/8 paieškos sistema, girdėjau geru atsiliepimu apie Everything, kadangi programuotojui kuris prisidėjo prie windows 7 search reiktu nagus nukapoti. Taip pat įsirašyti pvz SyncToy backupams, o pačius backupus daryti su 7z (irgi optimizacija )

Geriausia optimizacija: ssd diskas, ir nors 3GB ram.

S
saulys
saulius Bacevicius
  • 18 Kov '14

Dekui "windows" uz atsakymus, kurie padejo labiau suprasti instaliacijos procesa. Dabar kalusimas apie antivirus ir antispam , ka geriausiai naudoti, kad sistema kuo maziau stabdytu.

T
Techtronic
Mindaugas N.
  • 21 Kov '14

@saulys rašė:
Dekui "windows" uz atsakymus, kurie padejo labiau suprasti instaliacijos procesa. Dabar kalusimas apie antivirus ir antispam , ka geriausiai naudoti, kad sistema kuo maziau stabdytu.

Antispam ? Na pirma patarciau pasiskaityti http://en.wikipedia.org/wiki/Malware

Su windows naudodavau Zone Alarme, ir ji leisdavau tik tam kad patikrinti ar nera virusu. Jeigu jau reikedavo paleisti ka nors tokio kuom nepastitikiu, visada gelbedavo sandoxas (kuriu siais cloud laikais pilnas internetas).

Keletas programu be kuriu nemokeciau naudotis windows
1: Total Commander (mano pacio modas kuris turi keleta pluginu readinti pdf'us ir panasiai)
2: Putty
3: The Bat!
4: Visual Studio
5: FeedDemon
6: Cygwin
7: foobar2000

E
  • 28 Kov '14

Visados įsirašau cygwin aplinką, putty, 7-zip, vlc, aimp, win8 classic shell. Na žinoma padoresnę naršyklę.

W
  • 31 Kov '14

@saulys rašė:
Dabar kalusimas apie antivirus ir antispam , ka geriausiai naudoti, kad sistema kuo maziau stabdytu.

Geriausia naudoti "common sense".

Antivirusine - pagal resursu naudojima Microsoft Security Essentials.
Firewall - NAT routeris.

Nelabai taupus resursu naudojimas butu naudoti kazka panasaus i steady state - http://blogs.technet.com/b/panosm/archi ... ature.aspx

E
  • 31 Kov '14

Aš sau ir kitiems visada įrašau:
Winrar
Kokį nors ofiso programų paketą
Adobe flash (nors jau poreikis mažėja su HTML 5 atėjimu)
PDF reader'į
Skype
Bet kokia kita naršyklė
VLC
Clementine (sau)
Windows security essentials (neapkrauna kompo, veikia gana sklandžiai, pavedė gal kartą, bet per tarpinė tarp akių ir klaviatūros)

T
Techtronic
Mindaugas N.
  • 31 Kov '14

Pastebejau daugelis heitina IE... Bet va nesuprantu kuom jau toks blogas tas IE?

As manau heitina tik tie, kurie dar dabar naudoja XP, nes su win7 ar windows 8 IE yra tikrai gera narsykle. Turi dev tools, gerai tvarkosi su brukalais ir gal net saugesne nei koks firefox ar chromiumas... Man asmeniskai GNU/Linux priverte naudoti Firefox, bet jeigu jau tenka naudoti Microsoft Windows tai esu pilnai patenkintas IE.

E
  • 31 Kov '14

Naudojant windows IE stabdo ir gana stipriai, nors dizainas ir visai malonus.

H
  • 31 Kov '14

Na man, bent ant Windows 8 niekad nestabdydavo tik bėda, kad neturėjo reikiamų man pluginų ir šiaip nelabai koks jų pasirinkimas ant IE.

W
  • 31 Kov '14

Opera(12.xx versijos) integruota: mouse gestures, adblockas, sessions, torrents
Tai reiskia kad as prisedes prie bet kurio draugo/pazystamo/darbo kompiuterio kuriame bus Opera(linux/windows) galesiu tuo naudotis nesivarginant instaliuoti kazka savo (tai yra nebandysiu kazkam kitam isaiskinti kad instaliuok sita addona nes jis patogus)

Firefox, Chrome, IE naudojantis man reiktu instaliuoti papildomus pluginus, as aisku to nedarau su svetimu kompiuteriu ir kadangi dazniausiai matau IE tai didziausias pyktis ir buna nukreiptas buten jam.

E
  • 31 Kov '14

Abi paskutinės žinutės labai tiksliai apibūdina esamą situaciją.
P.S. Man regis Opera nuo 15.x.x labai stipriai patobulėjo ir bent jau man leido visiškai atsisakyti mozillos.

T
Techtronic
Mindaugas N.
  • 31 Kov '14

@eko rašė:
Abi paskutinės žinutės labai tiksliai apibūdina esamą situaciją.
P.S. Man regis Opera nuo 15.x.x labai stipriai patobulėjo ir bent jau man leido visiškai atsisakyti mozillos.

Del to galeciau kiek papriestarauti. Tarkim:

@windows rašė:
Opera(12.xx versijos) integruota: mouse gestures, adblockas, sessions, torrents
Tai reiskia kad as prisedes prie bet kurio draugo/pazystamo/darbo kompiuterio kuriame bus Opera(linux/windows) galesiu tuo naudotis nesivarginant instaliuoti kazka savo (tai yra nebandysiu kazkam kitam isaiskinti kad instaliuok sita addona nes jis patogus)

Firefox, Chrome, IE naudojantis man reiktu instaliuoti papildomus pluginus, as aisku to nedarau su svetimu kompiuteriu ir kadangi dazniausiai matau IE tai didziausias pyktis ir buna nukreiptas buten jam.

As jeigu naudojuosi svetimu pc ar laptopu neturiu net tokios minties kaip instaliuoti ten savo browseri.O va namuose prie pc turiu pakankamai laiko ir noro susitvarkyti browseri taip kaip man patogiau. O ir tai ka turi pats IE jau uztenka narsyti interneta be jokiu special extensionu...

IE palaiko sessions, turi nebloga brukalu blokavimo engine bei maciau yra tikrai ne vienas addonas del mouse gestures. Torrents jau cia is ~sadamazo~, tam yra spec programos ir jos atveria tuos torrent failus automatiskai.

@HCBT rašė:
Na man, bent ant Windows 8 niekad nestabdydavo tik bėda, kad neturėjo reikiamų man pluginų ir šiaip nelabai koks jų pasirinkimas ant IE.

Nezinau apie kokius pluginus kalba eina, bet IE palaiko tikrai ju daug (greiciausiai net ir visus).

O del operos kazin ar verta diskutuoti, sena naudoti taip pat bloga ideja...