Hostapd ir ARP problema

G
  • 24 Rugp '14

Sveiki,

Bandau susimeistrauti linux maršrutizatorių ir susidūriau su problema, praktiškai identiška, kaip aprašyta čia:
http://marc.info/?l=hostap&m=130770303909090

Apie įrangą:
Debian 7.6 i386
TL-WN823N (0bda:8178) --> Valdoma tvarkyklės RTL8192CU (iš Debian)
hostapd v1.0 --> Paprasta konfiguracija, kaip čia:
http://wireless.kernel.org/en/users/Doc ... on/hostapd

Apie problemą:
Viskas, atrodo, veikia gerai, bet tik tol, kol jungiasi vienas klientas - AP mato klientą, klientas AP, ping'as dainuoja, ryšys netrūkčioja, žodžiu viskas veikia.
Idomiau tampa, kai prijungiamas antras klientas. Susijungt susijungia, DHCP atiduoda IP, atrodo, kad viskas veikia. Deja - bandant pingint AP niekas nevyksta.. Pirmas klientas vis pingina toliau, antras niekaip nepasiekia AP, nors katik gavo IP iš jo.

(Bridge, beje, nenaudojamas, man pradžiai pakaktų, kad abu klientai matytų AP.)

Bandau ieškot problemos šaknų - AP mašinytėj paleidžiu tcpdump, matau kad ateina iš neveikiančio kliento ARP užklausos, ir jos yra atsakomos, tačiau neveikiantis klientas taip jų niekad ir nepamato ir nežinia kodėl

Jei atjungiu abu klientus ir sakykim prijungiu pirmiausia tą, kuris katik neveikė - pingas praeina, ARP siunčiami ir gaunami. Tada prijungiu klientą kuris veikė pirminėj sąrankoj - dabar šis nebeveikia, IP gauna, bet ARP nedaeina ir pingas neveikia..

Kitaip tariant, bet kuriuo metu veikia tik vienas klientas.

Gal kam teko susidurti? Kur dar žiūrėti, į ką atkreipt dėmesį?

Dėkui

T
Techtronic
Mindaugas N.
  • 25 Rugp '14

mjoo, turi cia problemele nebloga. Sunku ka ir patarti, gal kiek rimciau ziureti ka rodo wiresharkas. Gal problema tarkim:

my Python program: SYN
google: SYNACK
my kernel: lol wtf I never asked for this! RST!
my Python program: ...

Patarciau dar parasyti "Uday Yeddula <uday.yeddula () gmail ! com>", gal mailing liste rases zmogelis jau issprende sia problema.

G
  • 25 Rugp '14

@Techtronic rašė:
my Python program: SYN
google: SYNACK
my kernel: lol wtf I never asked for this! RST!
my Python program: ...

He he, panašu į tokią istoriją O šiaip gal tikrai reiks parašyti jam(i), nors labai keista, kad neradau jokio tinkamo sprendimo, nors jo problema aprašyta 2011..

Dabar dar reiks atburti debian tvarkykles, nes kažkur pradanginau ir per apt-get nebesusidiegia Sukompiliuotos iš Realtek neveikia - hostapd rėkia, kad driver'is nenaudoja nl80211, nors su modprobe dar papildomai pridėjus rtlwifi jau rėkia, kad nemoka pakeist device'o į AP modą..

Debian driveris turėjo priklausinius, t.y. jį užkraunant kartu pasileisdavo ir rtlwifi plius rtl8192c_common, tas iš Realtek - neturi, todėl, numanau, ir neveikia AP mode'as.

O šiaip dar buvo bandyta rankiniu būdu pridėti makus į ARP cache - tada tcpdump berods rodo ICMP echo request<-->reply, tačiau vėl gi, neveikiantis klientas niekada taip ir negauna reply, kitaip tariant, kaip toj tavo istorijoj

Be gamyklinio Realtek driver'io dar buvo išbandytas šis:
https://github.com/pvaret/rtl8192cu-fixes

Hostapd ant jo lygiai taip pat pyksta dėl nl80211..

Taip pat buvo išbandytos Hostapd v2.2 bei v0.8, kuri ateina su gamykliniu driver'iu. Ir čia man truputi keista, nes jei gamintojas įtraukia tokią programinę įrangą, tada kodėl sukompiliavus jų driver'į mėtomos klaidos dėl nl80211??

G
  • 7 Rugs '14

Sveiki,

Išsisprendė mano problema kartu su naujesne kernel versija: 3.14-0.bpo.2-686-pae.

--- 172.16.1.1 ping statistics ---
33477 packets transmitted, 33064 received, +67 errors, 1% packet loss, time 33518200ms
rtt min/avg/max/mdev = 0.606/3.489/261.407/9.910 ms, pipe 3

Jei dar kas bandote meistrauti maršrutizatorių, siūlyčiau vengti 3.2.0-4-686-pae, bent jau man nieko gero nepavyko

Dabar sprendžiu kitą problemą, nes atrodo, kad rtl8192cu nelabai stabiliai veikia esant didesnei apkrovai, bet čia jau kita istorija..