Xubuntu 14.04.1 neaktyvus skirsnis

A
  • 11 Spa '14

Sveiki, norėjau paklausti. Su šita OS, įjungus kompiuterį, būna neaktyvus NTFS skirsnis. Kaip jį padaryti, kad jis visada įjungus būtų aktyvus, nereiktų specialiai jo atidarinėti, nes negalima seedinti failų, kurie yra jame. Ir skirsnį prijungus, reikia pertikrinti torrentą, kad galėtų jį seedinti. Ačiū už pagalbą.

G
  • 12 Spa '14

atsirask failiuką fstab,ten matysi visus skirsnius prijungiamus paleidus os.Tada per gparted nukopijuoji norimo prijungti skirsnio pavadinimą,ir pridedi fstab faile.Detaliau nerašysiu,turėtum susigaudyti ką įrašyti fstab faile,palei kitus jau esančius skirsnius.

G
  • 12 Spa '14

@Gedis rašė:
atsirask failiuką fstab,ten matysi visus skirsnius prijungiamus paleidus os.Tada per gparted nukopijuoji norimo prijungti skirsnio pavadinimą,ir pridedi fstab faile.Detaliau nerašysiu,turėtum susigaudyti ką įrašyti fstab faile,palei kitus jau esančius skirsnius.

Siūlau nekreipti dėmesio į šiuos kliedalus. O nežinantiems atsakymų į klausimus, nevaizduoti juos žinant.

Primontuok ntfs skirsnį, kaip kad įprastai darai (įtariu, tiesiog su pele paspausdi ant jo pavadinimo failų tvarkyklėj)

Tada:

df -hT

Kairiėje pusėje (Filesystem) atsipainiok, kuris ntfs diskas tau reikalingas (turbūt patogiausia tai padaryti pagal turimos/panaudotos/laisvos vietos stulpelius). Tarkim tai bus skirsnis /dev/sdb1.

Dabar kai žinai, kurį diską montuosi, reikia parinkti vietą, kur jį montuosi.
Siulau sukurti namų kataloge tam skirtą aplanką:

mkdir /home/audreeliss/mano_ntfs

Kai jau žinai skirsnį ir paruošei jam vietą, belieka automatizuoti jo primontavimą. Šios taisyklės aprašomos /etc/fstab.

Per daug nesigilinant į kitus nustatymus, tau reikia prirašyti sekančią eilutę:

/dev/sdb1  /home/audreeliss/mano_ntfs  ntfs-3g  defaults  0  0

Tą padaryti gali atsidaręs šį failą (/etc/fstab) kaip root naudotojas, arba įvykdęs komandą žemiau:

echo -e '## Tavo NTFS skirsnis\n/dev/sdb1  /home/audreeliss/mano_ntfs  ntfs-3g  defaults  0  0' | sudo tee -a /etc/fstab

Viskas, gali perkrauti kompą, tavo ntfs skirsnis bus primontuotas adresu /home/audreeliss/mano_ntfs.

Arba gali įvykdyti komandą žemiau, kuri turėtų užmontuotį skirsnį neperkrovus:

sudo mount -a -o remount
A
  • 12 Spa '14

Ačiū, pasidariau