Reikia pagalbos dėl skirsnių

D
  • 4 Sau '15

Laba diena,

Nusipirkau naują kompą ir noriu įdiegti Ubuntu LTS 14.04. Senam kompe kažkaip pavyko, bet nelabai patiko. Pasirinkau automatinį ir po kelių mėnesių pritrūko vietos skirsnyje, kur instaliuojama ubuntu OS.

Ar galite patarti, kaip man "išdėlioti" skirsnius.

Dabar Windows OS ir tik C: diskas. HDD 1TB

Taip pat noriu, kad liktų Windows OS ir esama informacija

T
Techtronic
Mindaugas N.
  • 4 Sau '15

Forume rasem ne karta kaip kas turetu buti, pamegink search.

D
  • 4 Sau '15

Rašėt, bet apie nesklandumų šalinimą jau įdiegus Ubuntu.

Neradau, ko ieškojau, todėl parašiau forume.

Jei gerai suprantu, turiu pasirnkti rankinį disko skirstymo būdą. O kas toliau ir nezinau.

Noriu padaryti vieną didelį skirsnį duomenims: nuotraukoms ir t.t. bet nezinau kaip jis vadinasi ir kokia failų sistema. Ir kiek reikia palikti atminties "swap" skirsniui, nes nezinau kam jis naudojamas.

Randu tik bendrą informaciją, bet naudos man iš jos mažai:

  1. pagrindinis Linux OS skirsnis - čia dažniausiai naudojama ext3 failų sistema,
    prijungiamas prie pagrindinio - „/“ aplanko;
  2. vartotojų duomenų skirsnis - prijungiamas prie „/home“ aplanko, taip pat ext3 failų sistema;
  3. laikinosios diskinės atminties skirsnis - linux „swap“ failų sistema.

Taigi ir prašau pagalbos, kaip man suskirstyti skirsnius ir kokios turi būti failų sistemos.

T
Techtronic
Mindaugas N.
  • 4 Sau '15

vadovaukis taip:

  • / - ext4 (nuo 25GB+) - Saugos sistemos failus (root/pacios OS).
  • /home - ext4 (Tiek kiek nera gaila) - Tavo failai, Video, Audio...
  • swap - swap (ne daugiau kaip 2GB) - Bus naudojama kaip atmintis.

GNU/Linux yra begales failu sistemu, ir suprantama kiekviena is ju siulo vis kazka savo. Bet paprasciausia, greiciausia, stabiliausia yra EXT4. /home nera butinas, gali naudoti ir / (root) esancia vieta.

Geriausia kai turi viena diska ir ji sudelioji taip:

Kartu su Microsoft Windows setupas labai patogus turint kelis diskus. Vienas is ju GNU/Linux, o kitas Microsoft Windows. Surasai windows i 50GB ir likusia vieta diske suformatuoji kaip NTFS (D:) kuriame saugosi media failus. Suprantama juos galesi pasiekti ir is GNU/Linux.