lsp - colorized ls on steroids

T
Techtronic
Mindaugas N.
  • 2
  • 21 Bal '15

Man tenka daug praleisti laiko dirbant prie komandines eilutes, ir tai atrodo nors ir smulkmena, bet padeda sutaupyti laiko bei atlikti man skirtas uzduotis greiciau ir paprasciau. Todel stengiuosi supaprastinti, automatizuoti man skirtas uzduotis, kurti savo instrumentus ir vienu is ju nusprendziau pasidalinti su jumis.

lsp tai perl skriptas/programa kuri atlieka paprasta, bet naudinga uzduoti - nuspalvina ls komandos output. Tai naudinga tuom, kad padeda pastebeti tai ka mes norim pamatyti. Tarkim jeigu failas yra nesenai pakeistas, skriptas pakeicia laiko spalva i tokia kuri yra labiau pastebima. Taip pat ir su teisemis tokiomis kaip setuid/setgid/sticky, failu tipus bei SELinux, ACL, extended file attributes.


Galima keisti spalvas bei tai kokia informacija mes norime matyti, tarkim nurodzius -i parametra liks tik failo pavadinimas ir inode numeris:

Taip pat ir kiti parametrai (--help), tarkim size ir symbolic notation permissions -sp:

Skripta pradejo kurti Magnus Woldrich (2010-2011), bet skriptas turejo gana rimtu problemu, palaike osx bei buvo letas. Mano savanoriski pakeitimai buvo ignoruojami todel ji kaip jau ir visa perrasiau taip kaip man labiau patinka. Buvo pagreitintas darbas, pasalinti dependencies, osx palaikimas ir supaprastintas.

Source:

Install:

curl lsp_source_address > ~/lsp
curl dircolors_address > ~/.dircolors
eval $(dircolors -b ~/.dircolors)
perl ~/lsp

Dependencies:

  • Perl - Greiciausiai jau yra instaliuotas.
  • Modernus terminal emulator kuris palaiko 256 spalvas (Xterm, uRxvt, Konsole, Gnome terminal ir panasus).

Bug reports/issues:

Jeigu jau tokiu radot, naudokit -d parametra ir pastebin.

TODO:

Sort pagal laika, size ir panasiai (dabar tai daro pats ls).
Pakeisti security context logika.

ChangeLog

  • 2017-03-18 - Pataisyta klaida del kurios nerodydavo direktoriju kuriu user/grupes naudodavo ne standartinius simbolius.