instalinau ubuntu ir nebeduoda perinstaliuot kitos OS

B
  • 15 Geg '15

Gavau šiandien naują be OS laptopą. Kažko instalinau ubuntu, nors žinojau, kad ko gero reiks ir win ne tik linux, bet manau sumaliau š... nes instalinant pasirinkau pirmą variantą, kad atseit bus pratrinta ten kažkas, o ne tą, kur pats susitvarkai, susiskaldai hardus ir pan...
Bandžiau gparted, bet nieko.
Aš įdedu dabar instaliacinį dvd ir man nieko nemeta, užkrauna ubuntu ir tiek.

G
  • 15 Geg '15

Įsitikink, kad BIOS'e būtų nurodyta pirmiausiai bandyti CD/DVD įrenginį kraunantis.

B
  • 16 Geg '15

Buvo nustatyta. Tik buvo ir nustatyta boot sequirity ar kaip, nuėmus paleido kompaktą. Bet dabar kita problema, kad paleidžia win7 originalius ir pastringa. Bandžiau win8 nelegalius, tai išvis nenuskaito. Nesuprantu... ubuntu įrašė be jokių problemų. Naudojuos. Viskas OK. Man tų win reik tik dėl itune (iphone). Bandžiau itunes per wine paleist, instalino, bet pačioj pabaigoj bac error... ir špyga.

G
  • 16 Geg '15

Pažiūrėk čia, berods, reikia diegti 32 bitų itunes versiją:
https://www.youtube.com/watch?v=VZuAIMBuxVM

B
  • 17 Geg '15

Ghost, ačiū tau, bandysiu. Nors dabar ir linux nebepaleidžia. Rašo: "No bootable device -- Please restart system". Po restart tą patį meta.

G
  • 17 Geg '15

Keletas patarimų, jei nori turėti ir Win, ir Ubuntu viename kompiuteryje:

  • Susiskaldyk diską prieš diegdama (100GB Win, kas liko - Ubuntu).
  • Pirmiausiai įdiek Win. Win yra pakankamai bjaurus padaras, tad sunaikina kitų operacinių boot parametrus, juos pakeisdamas savais. Tuos parametrus galima atstatyti (ieškok forume apie grub atstatymą), tačiau tai papildomas žingsnis.
  • Antrą diek Ubuntu. Ubuntu nenaikina kitų operacinių boot parametrų, tad startuojant kompiuteriui tavęs paklaus, kurią nori pasileisti (sąraše bus ir Win).

Visus tuos dalykus būtum žinojus, jei prieš diegdama būtum panaršius forume

B
  • 17 Geg '15

Ne vienus metus naudoju dvi sistemas viename kompe. win esu išbandžius su ubuntu, kubuntu, lubuntu, mint, fedora, opensuse, manjaro, bodhi, kitų nepamenu. Viskas puikiai ėjo. Problemų atsirado tik gavus naują tuščią visiškai kompą. Tad viskas paprasta arba kažkas su kompu arba aš nežinau kažkokios detalės apie tą naują kompą. Bet kokia gali būt detalė, kad pakibtų win7 tiek vyro, tiek mano kompaktai (legalūs).

B
  • 17 Geg '15

Tiesa, mint irgi... įrašė, bet nepaleido. Vėl įsikaliau ubuntu, viskas tvarkoj. nieko nesuprantu....... laptopas myli tik ubuntu.

G
  • 17 Geg '15

Jei kompas naujas - tada UEFI.

Jei yra BIOS'e nustatymas įjungti BIOS legacy (suprask, senovišką bios) ar panašiai, tada siūlau jį įjungti ir diegti.