Ubuntu 14.4. Acer Aspire One 722. Kaip atnaujinti BIOS?

D
  • 27 Bir '15

Ubuntu 14.4. Acer Aspire One 722. BIOS versija 1.08. Kaip galėčiau atnaujinti į V1.11, kurią duoda Acer Support? Kiek skaičiau, visur sako, kad reikia Windows instaliuoti. Kokie dar variantai?

Į klausimą, kokio š... tau BIOS naujinti, atsakau - problema su wifi, nors pakeitus routerį iš Asus į kažkokį ten... dlink... problema tapo ne tokia skausminga, bet ji išlieka. Gal, sakau, BIOS update padėtų. Beje, dlink routeris remonte (linko ir užlinko), tai vargstu su Asus senuoju. Kiti kompiuteriai veikia ir nekosti, o maniškis Aspire One kažkodėl nelabai... Šiuo metu forume esu prisijungęs per kaimyno free wifi (ačiū jam!).

Taigi... BIOS update. Ubuntu. Kaip?

G
  • 28 Bir '15

http://www.manualslib.com/manual/233147 ... ml?page=37

Šitą žiūrėjai? Panašu, kad BIOS atnaujinimui OS išvis nereikalinga, gali naujinti tiesiai iš boot menu...

Taip pat paskaičius:
http://community.acer.com/t5/2014-Archi ... td-p/49409

Atrodo, kad atnaujinimas išskirtinai susijęs su Win-8, tad bala žino, ar jis tau reikalingas.

Jei nagai niežti tai padaryti iš Linux aplinkos - perskaityk ir būtinai įsisąvink, suprask, ką perskaitei:
https://wiki.archlinux.org/index.php/Fl ... from_Linux

Ypatingai šitą dalį:

Warning: Flashing motherboard BIOS is a dangerous activity that can render your motherboard inoperable! While the author of this article has successfully run this procedure many times, your mileage may vary. Be careful!

Geriausia BIOS naujinti gamintojo siūlomais įrankiais.

D
  • 28 Bir '15

Hmmm... nu gerai, prikalbinai, neliesiu nieko. Ačiū!

G
  • 28 Bir '15

@Dimavicius rašė:
Hmmm... nu gerai, prikalbinai, neliesiu nieko. Ačiū!

Ha ha, na mano tikslas nebuvo perkalbėti

Jei yra galimybė perrašyti tiesiai šviesiai iš boot menu - siųlau pabandyti, naujesnis BIOS blogiau veikti neturėtų.
Be to, sakyčiau, yra tik kokių 5% tikimybė, kad nepavyks perrašant šiuo metodu - atvejai, kai rašymo metu dingsta elektra ir dar nudvesia baterija bei panašūs...
Pati procedūra taip pat turėtų būti ganėtinai nesudėtinga - įrašyti į USB failą, turbūt dar atitinkamai pervadinti (užduotis namų darbui).

Tiesiog norėjau pabrėžti, kad užlaužti BIOS nėra tolygu užlaužti OS. Antru atveju - OS gali perrašyti pats, pirmu - be specialisto pagalbos ir specialios įrangos vargu ar apsieisi

A
  • 10 Lie '15

Jei labai reikia windu tai yra tokie kaip winPE https://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Preinstallation_Environment%20live%20cd tai jei labai reikia pasileidai is cd arba usb padariai ka reikia ir gali vel naudotis Linuxsais tiesa gali nelabai veikti programos kuriom reikia netframeroku .