Mažas kompiuteris

I
  • 8 Vas '16

Sveiki,
pavargau knistis apžvalgose ir specifikacijose. Gal čia atsiras žmogus, galintis patarti. Namuose reikia nedidelio kompo (SFF arba mini PC). Dirbu tik su ofiso programom, naršau internete kačiukus, pažiūriu filmus HD ir, svarbiausia - dirbu per Remmina su ArcGISu ant nutolusio Win kompo. Kaip spėju, man neverta pirkti gero brangaus kompo su geru procu. Buvau nusižiūrėjęs mintBox, bet kaina didoka.
Dabar blaškausi tarp:

  1. Gigabyte Brix su 2.8 Ghz celeronu, 4 GB RAMo, 250 GB SSD, apie 250 Eurų.
  2. Intel Nuc 2.4 Ghz celeronas, 5 GB RAMo, 120 Gb SSD, apie 230 Eurš. Galima tokį pabandyt pačiam susirinkt už panašią kainą. Ar pasikliauti Fortaku?
  3. Ką manot apie kinietiškus Haswell i3 procus? 4 GB RAMo, 64 GB SSD, 170 Eu (su rizika būt išmuitintam ant 50 Eu).
    Būsiu dėkingas už bet kokias pastabas.
T
Techtronic
Mindaugas N.
  • 8 Vas '16

Labas,

Pas mane senai planas yra aprasyti kaip paciam surinkti sau ka nors tokio, esu tai dares ir pasidalyti turiu kuom, na bet gal kada kita karta kai laiko daugiau bus.

Paciam rinkti yra visada gerai, imanoma sutaupyti, bet dabar pasidare madingi visi "mini" devaisai kaip Intel NUC ir jie gerai atlieka savo darba ir nera brangus, paciam surinkti toki yra labai sudetinga bei brangu. Turetum pats sau atsakyti, ar tikrai to reikia, ar noresi ateiti naujinti, ka veiksi ir kiek i tai gali investuoti.

Pastabu turiu tame liste, pirma tai skaiciuoji mase, kompas kaip masina, ne tik nuo mases priklauso kaip greit ji vaziuos ir ant kiek tuapi bus Haswall yra senstelejusi architektura, ir jeigu jau planuoji ateiti atnaujinti savo devaisa tai reiketu ziureti i Broadwell ar Skylake, o ir galvoti apie DDR4, o ne "3GB ramo"...

As rekomenduociau NUC arba paciam rinkti ant modernios, mazos motinos Micro-ATX ar Mini-ITX (+skylake).

G
  • 9 Vas '16

Paprastai tokie budžetiniai variantai pasirenkami, kai nėra nei laiko, nei noro išleisti daugiau $$, tad apsiskaičiuojamos maksimalios finansinės lubos ir perkama čia ir dabar, be jokių aliuzijų kažkada ateityje kažką keisti.
Jei tavo atvejis būtent toks - kaip tik siūlau vadovautis principu - daugiau RAM, daugiau Hercų, daugiau branduolių, geresnė grafika, daugiau usb jungčių, geresnis integruotas belaidis ir panašiai, kas tau pačiam aktualu.
Aš neturiu patirties su tokiom dėžutėm vaizdui rodyti, naudoju cubieboard 3 tik kaip maršrutizatorių, failų serverį ir pan., bet tavo atveju, kiek supratau, visas vaizdas atkeliautų per VNC, tad visi tavo išvardinti variantai turėtų veikti gerai, gal net manasis cubieboard susitvarkytų

Žinoma, geriausia susirinkti pačiam, bet kaip taisyklė - gausis keliastešimt pinigų brangiau, tačiau galėsi prisitaikyti kažkurį parametrą pagal poreikius, sakykim, CPU su 4 branduoliais, arba įsidėti daugiau/spartesnio RAM. Minusas - dėžių kainos šitoms mini MB paprastai būna nepagrystai išpūstos, bet jei estetinė išvaizda negroja pirmu smuiku, irgi galima rasti už prieinamą kainą.

I
  • 9 Vas '16

Ačiū už pastabas.
Mano tikslas nusipirkt kuo mažesnę dėžutę namams. Kažko papildomai dėti ateityje neplanuoju. Maksimalūs reikalavimai - kad rodytų HD filmus ir nelūžinėtų sunkesni tinklapiai. Man nereikia naujo brangaus proco - vis vien neišnaudosiu jo galimybių.

G
  • 9 Vas '16

@Igelis rašė:
Ačiū už pastabas.
Mano tikslas nusipirkt kuo mažesnę dėžutę namams. Kažko papildomai dėti ateityje neplanuoju. Maksimalūs reikalavimai - kad rodytų HD filmus ir nelūžinėtų sunkesni tinklapiai. Man nereikia naujo brangaus proco - vis vien neišnaudosiu jo galimybių.

Nelygu, ką tu vadini HD filmais, gali būti, kad CPU išnaudosi ir dar kaip, jei bandysi sugrot 60+GB failą

Jei tai youtube HD filmukai - problemų jokių neturėtų kilti. Berods visi tavo išvardinti įrenginiai turi Intel HD Graphics, taigi grafika turės tiek smarvės, kiek turi standartinis laptop'as.

I
  • 9 Vas '16

Dažniau už filmus žiūriu rungtynes per kompą (live streamus per naršyklę). Tai mano laptopas (Intel core-i5, 2,5 Ghz, 2 GB RAMo, Intel HD integruota korta), ūžia kaip helikopteris. O ir youtubas kartais nulūžta, kai prijungiu prie išorinio moniko. Bijau, kad su NUC dėžute ir prastesniu CPU nebūtų bėdų.

T
Techtronic
Mindaugas N.
  • 9 Vas '16

Uhm, marketingas su tais i3/5/7... Naujos kartos i3 yra geresnis nei senos i7, todel tokia "numeracija" visiskai nieko nereiskia (paprastiems zmonems). Ta pati situacija ir su atmintim.

Atminties daugiau yra visada geriau, tarkim ant laptopo ta atminti gali panaudoti GPU, o ir visos OS sugeba ne tik programoms atminti naudoti, bet ir failu sistemoms cachinti.
Unused memory is wasted memory, jeigu devaisas turi 16GB memory ir ji pilnai isnaudoja vadinasi viskas veikia taip kaip ir turi buti, jeigu turima 128GB memory ir is ju isnaudoja tik 20GB vadinasi uz likusia atminti permoketa

Siais laikais kiekis nera didelis rodiklis, svarbu yra greitis. Galima tureti ir 1TB atminties, bet kas is to jeigu magistrale 333 MHz. Panasi situacija ir su procesoriais, galima nusipirkti XEON 2.2GHz uz 10 000$ ir AMD 4.0GHz uz 100$.

Todel prasyciau, nustokit pasakoti "Pas mane i3 su 3GB ramo ir viskas lagina".

T
Techtronic
Mindaugas N.
  • 9 Vas '16

Autoriaus vietoje pirkciau pigiausia NUC 6i* serijos (su DDR4, Skylake, SSD) ir nesukciau galvos.
1min search'o ir Skytech'e rezultatas:
http://www.skytech.lt/boxnuc6i3syh-inte ... 84923.html
http://www.intel.com/content/www/us/en/ ... i3syh.html

I
  • 9 Vas '16

Norėčiau, tik barebone kaina 322 Eu. Su DDR4 ramu ir SSD ant 128 GB bus kokie 600 Eu. Brangu

T
Techtronic
Mindaugas N.
  • 9 Vas '16

46.59€ - DDR4 SODIMM Corsair Vengeance 8GB 2133MHz CL15 1.20V.
73.99€ - Samsung SSD 850 EVO 120GB M.2
322.00€ - Intel BOXNUC6i3SYH

(cia tik kaip pvz)

G
  • 9 Vas '16

@Techtronic rašė:
46.59€ - DDR4 SODIMM Corsair Vengeance 8GB 2133MHz CL15 1.20V.
73.99€ - Samsung SSD 850 EVO 120GB M.2
322.00€ - Intel BOXNUC6i3SYH

(cia tik kaip pvz)

Jo biudžetas, kaip suprantu, apie ~200, gal iki 300 datemptų, o tu jam siūlai pliką geležį už 300+ ir dar dasipirkt detalių už minimum 100+, kitaip tariant siūlai pasidvigubint biudžetą?

T
Techtronic
Mindaugas N.
  • 9 Vas '16

@Ghost rašė:

@Techtronic rašė:
46.59€ - DDR4 SODIMM Corsair Vengeance 8GB 2133MHz CL15 1.20V.
73.99€ - Samsung SSD 850 EVO 120GB M.2
322.00€ - Intel BOXNUC6i3SYH

(cia tik kaip pvz)

Jo biudžetas, kaip suprantu, apie ~200, gal iki 300 datemptų, o tu jam siūlai pliką geležį už 300+ ir dar dasipirkt detalių už minimum 100+, kitaip tariant siūlai pasidvigubint biudžetą?

Na mano pats pirmas postas buvo apie apsisprendima ko reikia, mano siulomas varijantas yra ziurint i ateiti bei performance. Visada galima paimti Android "kit" uz 100€ ir galvoti jog viskas yra gerai, o i laga ar temperaturos problemas nekreipti demesio

I
  • 9 Vas '16

Aš pasiryžęs mokėti 300 už komplektą. Linkstu prie fortako varianto. Ačiū abiems už apšvietimą

T
Techtronic
Mindaugas N.
  • 1
  • 9 Vas '16

Dar turbut reiketi parasyti tai kas yra akivaizdu. Pasirenkant "maza devaisa", bet greita atsiranda keletas gana rimtu problemu:
1: Limituotas maitinimas - o tai automatiskai bus problema procesoriaus darbui ar net SSD (kuris naudoja daugiau energijos nei HDD dirbant).
2: Temperatura.
3: Kaina.

Kaip sias problemas galima spresti?

1: Pasirenkant naujos kartos procesoriu, kuris naudos maziau energijos, bus greitesnis ir maziau kais, o ir uzims maziau vietos.
2: Atsisakyti "maza" arba "greita"

I
  • 9 Vas '16

Tarp kitko, fortako variante, kompas naudoja tik 36 W. Tai minusas? Ar pliusas?

G
  • 9 Vas '16

Užsisakyk dabar pine64 (~30USD + 12USD siuntimas) ir kažkur gegužės menesį gausi, kaip kai kas pavadintų, Android "kit"

Privalumai (be kainos):

  • 1.2 Ghz Quad-Core ARM Cortex A53 64-Bit Processor. It has 64 and 32 Bit execution states for scalable high performance power – including a NEON Multimedia processing engine.
  • PINE64 provides almost full motion playback of up to 4K H.265 high-definition video.
  • PINE64 features Allwinner’s SmartColor2.0 Technology with integrated display engine up to 1920×1200 HDMI v1.4 supported up to 4K.
  • Dual core Mali 400 MP2 Graphics acceleration provides mobile users with superior experience in web browsing, video playback, and gaming effects.
  • PINE64 comes with 512MB, 1GB, or 2GB DDR3 Memory integrated. Storage space supported up to 256GB Micro SD Expansion.
  • PINE64 has a broad range of hardware interfaces such as parallel CMOS sensor, 10/100/1000Mbps Ethernet, USB 2.0 and variety of interfaces such as SPI, UART, I2C. Other modules such as Bluetooth 4.0 and 802.11BGN connectivity optional.
T
Techtronic
Mindaugas N.
  • 9 Vas '16

@Igelis rašė:
Tarp kitko, fortako variante, kompas naudoja tik 36 W. Tai minusas? Ar pliusas?

Maziau yra geriau, maitinimas bus pigiau.
36W-19V bus apie 2A maitinimas.

NUC'e jis bus included.

I
  • 9 Vas '16

Pine64, kaip ir visos Raspberry plokštės - geekams. Aš paprastas useris, aš net nesu RAMo apgreidinęs. Todėl ir klausiu patarimų, nes nieko nenutuokiu

S
Shookees
Paulius
  • 10 Vas '16

@Ghost rašė:
Užsisakyk dabar pine64 (~30USD + 12USD siuntimas) ir kažkur gegužės menesį gausi, kaip kai kas pavadintų, Android "kit"

Ehei, ačiū už pašarinimą, reik užsisakyt pažaidimui

Galbūt išeitų NUC'ą pasibandyti, nes fortakas kaip ir turi dviejų savaičių grąžinimo laikotarpį?

T
Techtronic
Mindaugas N.
  • 10 Vas '16

@Shookees rašė:
Galbūt išeitų NUC'ą pasibandyti, nes fortakas kaip ir turi dviejų savaičių grąžinimo laikotarpį?

Prekė turi būti nenaudota, nepraradusi prekinės išvaizdos (pakuotės išvaizdos pakeitimai, kurie buvo būtini norint apžiūrėti gautą prekę, nevertinami kaip esminiai prekės išvaizdos pakeitimai);

Kazin ar pavyks taip