Kvailioja laikrodis

J
jygeb
Džiugas
  • 11 Rugp '16

Turiu kompiuteryje dualbootą Ubuntu MATE 16.04 ir Windows 10. Po Win7 atnaujinimo pradėjo Ubuntu kvailioti laikrodis - visą laiką įjungus Ubuntu rodo valanda per mažai. Vieta nustatyta Kaunas, su gerai nurodyta laiko juosta – bet vis tiek visą laiką turiu rankomis persukti.

Bandžiau viską tvarkyti pagal tutorialą http://askubuntu.com/questions/169376/clock-time-is-off-on-dual-boot, bet ryškiai niekas nesuveikė.

Ką galima padaryti?

P. S. – jei ką keičia, tai kompiuteris Samsung NF-210 su paskutine BIOS.

P
Psichas
Psichas __
  • 11 Rugp '16

Kad jau prakalbai apie BIOS, koks laikas per BIOS?

T
Techtronic
Mindaugas N.
  • 2
  • 11 Rugp '16

Problema yra tame, kad Micro$oft Windows saugo laika hardware kaip 'local', ne taip kaip kitos normalios OS.
https://blogs.msdn.microsoft.com/oldnewthing/20040902-00/?p=37983/ (nepamirsk komentaru)

Beabejo Ubuntu kuris naudoja systemd nera sudetinga sia MWindows problema spresti, bet rekomenduociau tai daryti is MWindows puses parases komanda cmd.exe:

reg add "HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\TimeZoneInformation" /v RealTimeIsUniversal /d 1 /t REG_DWORD /f

NOTE: jeigu problema vis dar bus tai gali pakeisti DWORD i QWORD (64bit?).

O ubuntu aktyvuoti NTP laiko sinchronizavima (kad teisingas Ubuntu butu dar teisingesnis ;-))

timedatectl set-local-rtc 0
timedatectl set-ntp 1
Psichas's comment was removed prieš 7 metus,8 mėnesius
J
jygeb
Džiugas
  • 12 Rugp '16

@Psichas said:
Kad jau prakalbai apie BIOS, koks laikas per BIOS?

BIOS rodo lyg ir tą patį laiką – bet dar patikrinsiu.

@Techtronic said:
Problema yra tame, kad Micro$oft Windows saugo laika hardware kaip 'local', ne taip kaip kitos normalios OS.
https://blogs.msdn.microsoft.com/oldnewthing/20040902-00/?p=37983/ (nepamirsk komentaru)

Beabejo Ubuntu kuris naudoja systemd nera sudetinga sia MWindows problema spresti, bet rekomenduociau tai daryti is MWindows puses parases komanda cmd.exe:

reg add "HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\TimeZoneInformation" /v RealTimeIsUniversal /d 1 /t REG_DWORD /f

NOTE: jeigu problema vis dar bus tai gali pakeisti DWORD i QWORD (64bit?).

O ubuntu aktyvuoti NTP laiko sinchronizavima (kad teisingas Ubuntu butu dar teisingesnis ;-))

timedatectl set-local-rtc 0
timedatectl set-ntp 1

Ok, padarysiu tą Win, bet kaip atstatyti defaultą Ubuntu?

Šiaip noriu pabrėžt, kad nebeliko po Linux patvarkymo laiko nusukimo problemos įjungiant Ubuntu po Win naudojimo.
Dabar bėda tokia, kad laikrodis stabiliai įjungus pc rodo valanda per mažai :D
O kas keisčiausia, kad win normaliai viską rodo.

(mano win 32 bitų)

T
Techtronic
Mindaugas N.
  • 13 Rugp '16

Ubuntu sistemos laikas keiciamas tokiu budu:

Laiko juosta

Kaip suprantu temos autorius nustates Europe/Kaunas?

timedatectl

Bus matomas laikas bei kokia naudojama laiko juosta, kuria gali pakeisti jeigu to reikia:

timedatectl set-timezone Europe/Vilnius

NTP (laiko sinchronizavimas) kuris automatiskai atnaujins laika:

Jeigu ISP nesiuncia NTP informacijos naudojant dhcp tai ja gali nustatyti pats pakeites faila /etc/systemd/timesyncd.conf

[Time]
NTP=2.lt.pool.ntp.org 3.europe.pool.ntp.org 2.europe.pool.ntp.org

Tada aktyvuoti systemd laiko sinchronizavima:

timedatectl set-ntp 1
systemctl enable systemd-timesyncd
systemctl restart systemd-timesyncd
systemctl status systemd-timesyncd

Kaip ir nera daugiau ka cia keisti, aisku galima nustatyti hw laika (hwclock --systohc), bet kaip suprantu windows ji nustato teisingai pats. Jeigu dar turi kokiu problemu su laiku tai parodyk ka timedatectl komanda raso.

J
jygeb
Džiugas
  • 14 Rugp '16

Ačiū, turėtų veikt.

Prieš gerą mėnesį buvau išvykęs į Belgiją, atitinkamai buvau pakeitęs ir nustatymus per GUI. Per GUI buvau atstatęs ir į Kauną – bet pasirodo, kad ne viskas susigrąžino:

timedatectl
Local time: Sk 2016-08-14 23:26:52 CEST
Universal time: Sk 2016-08-14 21:26:52 UTC
RTC time: Sk 2016-08-14 21:26:52
Time zone: Europe/Brussels (CEST, +0200)
Network time on: yes
NTP synchronized: yes
RTC in local TZ: no

Po viso systemctl patvarkymo saugu perstatyt atgal iš Vilniaus į Kauną?

T
Techtronic
Mindaugas N.
  • 14 Rugp '16

@jygeb said:
Ačiū, turėtų veikt.

Prieš gerą mėnesį buvau išvykęs į Belgiją, atitinkamai buvau pakeitęs ir nustatymus per GUI. Per GUI buvau atstatęs ir į Kauną – bet pasirodo, kad ne viskas susigrąžino:

timedatectl
Local time: Sk 2016-08-14 23:26:52 CEST
Universal time: Sk 2016-08-14 21:26:52 UTC
RTC time: Sk 2016-08-14 21:26:52
Time zone: Europe/Brussels (CEST, +0200)
Network time on: yes
NTP synchronized: yes
RTC in local TZ: no

Po viso systemctl patvarkymo saugu perstatyt atgal iš Vilniaus į Kauną?

Teks nuliudinti Kauniecius, savo laiko juostos jie neturi https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_tz_database_time_zones