Prisijungti

Įdiegus Ubuntu server (Virtualbox)

TomGredlyAndrius
  • 5 Grd '16

Sveiki, įdiegiau Virtualbox ant Ubuntu 16.04 LTS os norėdamas pasipraktikuoti su Ubuntu server operacine sistema. Įdiegęs Ubuntu serverį ir prisijungęs prie jo, rašant komandą ifconfig, neranda ryšio su internetu. Negalima atnaujinti os per apt-get update / upgrade ir taip toliau.

Turit įdėjų, kaip tai sutvarkyti?

Screenshot from 2016-12-05 16-56-32.png

eko
  • 5 Grd '16

VirtualBox'o lango (to, kuriame matosi Ubuntu) spausk devices (jeigu neklystu), ten network ir pasikeist iš nat į bridge ar atvirkščiai. Pažaisk su nustatymais ir turėtų suveikti. Be to, ar bandei google'inti? Šita problema išlenda ne pirmą kartą ir tikrai ne pirmam ;)

TomGredlyAndrius
  • 2
  • 5 Grd '16

Čia yra tas pats langas, kur galima nustatyti ryšio tipą. Jau bandžiau nustatynėti kitus paramentus, Nat, Bridge Adapter ir t.t. Niekas ne padeda. Analogiškos problemos ne radau internete, todėl ir kreipiausi į forumą.

TechtronicMindaugas N.
  • 5 Grd '16

@TomGredly
wlp* kaip suprantu yra wireless NIC, jeigu taip tai butu labai pasiseke jeigu toks bridge veiktu.

TomGredlyAndrius
  • 5 Grd '16

Taip, aš prisijungęs prie belaidžio ryšio. Ar tai reiškia, kad be laido negaliu gauti norimo rezultato? Kai stovėjo pagrindinė operacinė sistema Windows, virtualbox leisdamo sujungti Ubuntu su Bridge Adapter ryšiu.

TechtronicMindaugas N.
  • 5 Grd '16

@TomGredly said:
Taip, aš prisijungęs prie belaidžio ryšio. Ar tai reiškia, kad be laido negaliu gauti norimo rezultato? Kai stovėjo pagrindinė operacinė sistema Windows, virtualbox leisdamo sujungti Ubuntu su Bridge Adapter ryšiu.

Pastebejau gana daznai VirtualBox nenori veikti su tokio tipo NIC. Tarkim vien del to kad dauguma wireless adapteriu nepalaiko promiscuous mode, o ir jeigu pasiseks priversti dirbti su tokiu NIC turesi tik IPv4(IPv6?) (greiciausiai limituotus) protokolus.

• 1
  • 5 Grd '16

Tam, kad virtualkėj veiktų internetas, vieną device reikia nustatyti kaip NAT, jei nori jungtis iš lokalaus pc per ssh, reikia sukonfigūruoti antrą network device, kaip "Host only adapter"

VirtualBox_nustatymai.png

Dar gali pamėginti perkrauti network servisą, arba:
ifdown eth0
ifup eth0

TomGredlyAndrius
  • 2
  • 5 Grd '16

Dėkoju visiems už pagalbą. Išsprendžiau problemą persiskaitęs temą: http://askubuntu.com/questions/293816/in-virtualbox-how-do-i-set-up-host-only-virtual-machines-that-can-access-the-in
Pirma, nusistačiau Network Adapter į Bridge Adapter.
1.png

Antra, susižinojau, kaip vadinasi mano tinklo adapteris su komanda ls /sys/class/net
2.png

Trečia, sukonfiguravau failą nano /etc/network/interfaces
3.png

Ir vualia, internetas draugauja su internetu. ))
4.png

eko
  • 6 Grd '16

Cool. Turėjau ir aš panašių problemų su WiFi ir VBox, bet man pakako pasižaist su bridge ir tinklo kortų nustatymais.
P.S. Lokalaus IP adreso maskavimas nieko nekeičia ;)

Atsakyti