Prisijungti

Ubuntu Dummy sound

TomGredlyAndrius
  • 3
  • 8 Grd '16

Šiandien 2016.12.08 ryte įsijungus kompiuterį, panaršiau internete ir netyčia palikau jį įjungta 6 valandom. Atėjas namo, norėjau ramiai atsisėsti ir pažiūrėti animę serialą ir.... supratau, kad pas mane neveikia garsas. Kaip tai atsitiko? Tikrai to nežinau. Tačiau, radau, kaip tai ištaisyti.

Simptomai:

1. Garso ikona dingsta iš menių juostos.
  2. System Settings >> Sound >> Output >> Vietoj jūsų garso plokštės rašo >> Dummy Output.
  3. Terminale rašant komandą: cat /proc/asound/card0/codec* | grep Codec >> rašo, kad tokią direktorija neegzistuoja.
  4. Terminale vygdant komandą: sudo modprobe snd-hda-intel >> Rašo, kad progroma modprobe neegiztuoja ar kažkas panašaus.

Kaip ištaisyti?

1. Skaitom šį manualą: https://wiki.ubuntu.com/Audio/UpgradingAlsa/DKMS arba įsidiegiam DKMS su komanda: sudo apt-get install dkms
    1.png

2. Terminale tikriname mūsų kernel versiją su komanda: uname -r
    2.png

3. Einam į tinklapį: https://code.launchpad.net/~ubuntu-audio-dev/+archive/ubuntu/alsa-daily/+packages >> ir žinant savo ubuntu ir kernel versiją renkamės paketą.

3.13 - kernel versija, naudojam oem-audio-hda-daily-dkms paketą
3.16 - kernel versija, naudojam oem-audio-hda-daily-lts-utopic-dkms paketą
3.19 - kernel versija, naudojam oem-audio-hda-daily-lts-vivid-dkms paketą
4.2 - kernel versija, naudojam oem-audio-hda-daily-lts-wily-dkms paketą
4.4 - kernel versija, naudojam oem-audio-hda-daily-lts-xenial-dkms paketą

Kadangi mano ubuntu versija: 16.04 LTS ir kernel versija: 4.4.0-53-generic aš renkuosi oem-audio-hda-daily-lts-xenial-dkms - 0.201612080729~ubuntu16.04.1 paketą.
3.png

1. Siunčiamės .deb failą ir į terminalą rašom cd Downloads && sudo dpkg -i ir failo pavadinimą, po įdiegimo į terminalą rašom reboot ir vualia, garsas vėl veikia.
    4.png
    5.png
TechtronicMindaugas N.
  • 8 Grd '16

Kad gauti alsa daily build ("naktini ALSA") turetu uztekti:

sudo add-apt-repository ppa:ubuntu-audio-dev/alsa-daily
sudo apt-get update

Bet nerekomenduoju visiems kas turi problemu su garsu to daryti, galit gauti nestabilia sistema arba visai sugadinti Linux. Paprastesnis ir kur kas geresnis budas yra pranesti apie problema ir laukti atnaujinimu.

Atsakyti