Kodėl Baltix tokie nepopuliarūs?

X
 • 16 Vas '07

Įdomu,kodėl ši distribucija tokia nepopuliari?Dauguma renkasi Ubuntu,nors iš esmės tai tas pats,tik pritaikyta Baltijos šalims.O tai net geriau!

H
 • 16 Vas '07

Baltix paremtas dapper drake (6.06 Ubuntu versija), o dabar jau senokai pasirodė edgy eft (6.10 Ubuntu versija) ir balandžio 19 d. jau turėtų pasirodyt galutinė feisty fawn (Ubuntu 7.04) versija. Be to, tam Baltix'e bent aš jokių stebuklų nepamačiau (lietuvių kalbą tik iš live cd pažiūrėjau, bet nesudomino, o dėl visų kodekų ir programų - automatix2 ir synaptic'as puikiai atlieka savo darbą).

J
 • 20 Vas '07

Pagal ką sprendi, kad Baltix nepopuliarus? Kažkokios apklausos? Tyrimai? Ar pagal draugus?

X
 • 21 Vas '07

Tai kad puikiausiai viską parodo vien Baltix forumas.Kiek jame temų,o kiek Ubuntu,kiek Kubuntu.Ir šiaip kituose forumuose pasiskaitai,tai atrodo Ubuntu populiariau

A
 • 23 Vas '07

Baltix skirtas daugiau tam, kad vienu sistemos instaliacijos metu neišėjus į tinklą turėtum lietuvišką linux sistemą, savo funkcianalumu viršijančią Windows sistemą. Tai labai aktualu firmoms, kuriose OS diegiama šimtais (BMS, Sonex ir pan.). Kad pasiektum su Ubuntu tą patį rezultatą, reikia būti prisijungusiam prie interneto, kad papildomai atsipumpuoti trūkstamus paketus ir lietuvybę. Šiuo atveju, jei esi adminas, geriau rinktis Baltix.

D
 • 20 Bal '07

kazka cia arkan sumaliai...

N
 • 19 Bir '07

nors baltix yra labai atsilike bet vis delto juos yra geriausiai naudoti nes jie turi daug daugiau geru programu nei ubuntu.

H
 • 19 Bir '07

Susidėk reikiamus saugyklų adresus į kitą Ubuntu versiją ir gausi tą patį...

R
 • 12 Grd '08

Nera ko gincytis, kas nelabai supranta angliskai naudoja Baltic, kas geai, naudoja Ubuntu, nes siaip angliskuose puslapiuose daugiau pagalbos yra, nei lietuviskuose, tai ir dar.. juk jokio skirtumo ka naudoji, tik kalba skiriasi, na dar Ubuntu kaip taisykle visada naujesne buna. Asmeniskai man Baltic labiau patinka, stabdo tik vienas dalykas,: Baltic kai iraso Grub, tai jau atia jri yra dar viena OS, tai ismetus Baltic, faktiskai turi perinstaliuoti ir kita OS, nes nebelieka startupo MBR ir kita OS jau nebeuzsikrauna. As taip gal 3 kartus perinstaliavau savo Vista, nes man ji ant laptopo reikalinga-Balticas neturi visu reikiamu draiveriu HP Pavilion dv5. Bet daugiausia naudoju linux, o ne Vista. Tik Baltic rinksiuos tada, kai padarys Grub kaip buvo, prie bendro MBR, kur Baltic ir bus antra OS.

H
 • 13 Grd '08

greiciausiai viskas susiveda i ipratima, rodos as kazkiek moku lietuviskai? bet vienakart netycia isijunges OO lietuvybe puse valandos kankinausi kaip atstatyti atgal, nei terminu nei nieko kas ten parasyta nesupratau totalus vejai..., be to ir pagalba internete surasi parases googleje angliskai tarkim klaidos teksta nei lietuviskai ka ten ismete.

R
 • 13 Grd '08

Ta beda ir yra,kad visiskai sulietuvinus programas atsiranda sunkumu ismokt jomis naudotis.Pvz internete GIMP lietuviskai nera nieko gero.Mokytis reikia angliskai.O kaip tai padaryt,kai programos visi meniu yra LT?Vien delto as ubuntu isirasau tik gnome bazini vertima.O del nepopuliarumo,tai galvoju atvirksciai-daugelis gauna su nauju kompu butent baltix.

N
 • 15 Grd '08

Distribucijos yra daugiau maziau populiarios priklausomai nuo to ka jos pasiulo.
Baltix, linux mint, ir dar biesas zino kas stovi ant ubuntu branduolio, taigi is esmes visi ju vartotojai naudojasi ubuntu, tik su skirtingom komplektacijoms ir papildomais navarotais. pvz linux mint yra geras tuo, kad pasji buna jau praktiskai viskas ko reik vartotojuj (draiveriai, video/audio codekai, mint oneclick instaliavimo sistema). Tai daro ja patrauklia, nes nebereikia vargti ir ieskotis draiveriu. Nes dazniausiai buna, kad suinstaliavus linux mint viskas iskarto puikiai veikia. Baltix nesu bandes, bet manau kolkas jie maziau populiarus del reklamos stokos (mazai kas apie juos paraso koki straipsneli) ir del to kad kolkas mazokai ka gero pasiule. Bet jei jietikrai pasiulys kazka gero ir leis stabilias bei patogias distribucijas, tai manau greit taps gerokai papuliaresni.

V
 • 18 Grd '08

Naujam Linux vartotojui, tokiam kaip man, Baltix pats tas.

A
 • 18 Grd '08

Naujiems vartotojams Baltix GNU/Linux tikrai tinka, labai geras pasirinkimas. Viskas iškarto veikia. Vardulis ar buvo iškilę tau kokių problemų su baltix?

V
 • 21 Grd '08

Na turėjau bėdų su nvidia firminiais draiveriais, nesuprasi – vieną kart instaliuoji baltiksus vienaip gaunasi, kitą kart žiūrėk viskas savaime suveikia.
Dar būna keistenybių su prisijungimu prie dsl zebros. Taip pat reik priprasti prie bylų leidimų sistemos – iš pradžių tai tikrai erzino.
Aišku Ubuntu šiaip jau ne tie linuksai, kai kažkada dar stačiausi mandreiką, berods 7.1 versiją, bet sistemos optimizacijos trūksta.
Kaip senas BeOS vartotojas esu pripratęs prie momentinio sistemos atsako į vartotojo poreikius.
Aišku, lietuvybė yra didelis pliusas, nes pačiam ją susireguliuoti kaip reik ne naujoko darbas.
Tai va patyrinėjęs, priėjau prie išvados, kad ubuntu geras visai žaliems ir profams, o viduriukui sudėtingas dalykas, kaip ir bet koks kitas linuksas.
Vis gi manau, kad raštinės reikmėms Baltix puikus pasirinkimas, tik ko gero reik, kad retkarčiais kompus koks meistras pažiūrėtų, na ir aišku iš pat pradžių paderintų.