Pasvajojimai apie Linux laikraštį lietuviškai

A
  • 24 Vas '07

O kodėl gi nepasvajojus? Kaip sakoma, svajoti nedraudžiama. Ir nesakykit, kad bloga idėja. Reikėtų surinkti žmonių. mokančių versti iš anglų kalbos komandą ir pirmyn. Sakykim, TUXMAGAZINE (www.tuxmagazine.com). Apie 50-60 puslapių. Reiktų jų paklausti, bet manau duotų sutikimą versti/naudotis. Galimas ir kitas variantas. Vienas žmogus rūpintųsi patalpinimu į tinklą (kažin, ar kol kas verta užsiimti popierine versija). Dar kažkas užsiimtų redagavimu. Na, tiesiog peržiūrėtų. O savanoriai, 20-60 žmonių, gautų kas mėnesį po 1-2 lapus ir išverstų, tai tikrai nebūtų sunku, o rezultatas, manau, tikrai labai geras, turėti normalų laikraštį pradedantiems apie Linux. Aš asmeniškai galėčiau prisidėti prie vertimo Ką manote?

M
  • 25 Vas '07

Labai gera ideja

A
  • 25 Vas '07

Ir tai nebūtų sunku. Mokam mes tą anglų kalbą. 1-2 lapus per valandą kitą išversčiau. O tuxmagazine dėl to, kad ten toks laikraštukas pradedantiems, per daug nesigilinantis į komadinės eilutės subtilumus. O efektas tikrai didelis būtų. Na, nebūtinai ištisai tik versti vieną žurnalą, tiesiog ten įdomiai ir populiariai rašo, galėtų ir lietuviai gi vieną kitą straipsnelį įdėti. Žodžiu, kol kas idėja, o jūs kritikuokit.

S
  • 25 Vas '07

20-60 žmonių??????
Pasiseks jei bent 3 surasi. Čia iš patirties sakau, t.y. ubuntu.lt naujienų rašymas, yra visa medžiaga iš kur versti, bet kai tik kas apsiima tai po 2-3 naujinų noras išblėsta

A
  • 25 Vas '07

Nors 10, bet rimtų

K
  • 26 Vas '07

Labai gera idėja. Jeigu per mėn reiktų išversti 1-2 lapus tai manau tikrai galėčiau pagelbėti Galbūt išvirsčiau ir daugiau

H
  • 26 Vas '07

Mielai prisidėčiau prie projektėlio. Per mėnesį išversčiau 10 lapų be problemų (jei reiktų ir daugiau), taip pat galėčiau šitą ir pats parašyt, bet tokiam projektėliui reiktų ir maketuotojų, ir redaktorių, ir leidėjų, ir remėjų, jei tai būtų žurnalas, ir taip pat reiktų šiokių tokių investicijų, jei tai būtų i-neto psl.

O rašančių, manau, atsirastų - ir Lietuvoj yra pakankamai žmonių, kurie norėtų, kad jų straipsniai su jų pavardėm būtų publikuojami PIRMAME ir VIENINTELIAME lietuvškame žurnale, skirtam linux pradedantiesiems

A
  • 3 Kov '07

Reiktų nusiųsti turbūt laiškutį ir paklaust, kas ir kaip. Kur galima būtų laikyti, kokių siūlymų turėtumėte?

H
  • 29 Bal '07

Turiu geresnę idėją - kam kurti, jei galima pasinaudot tuo, kas yra sukurta. Galima siųsti savo straipsnius "Kompiuterijai" ir bus pakankamai didelė tikimybė, kad jis pasirodis kitam žurnalo numery. Jau pakankamai ten išgirta OpenSuse - reiktų pareklamuot ir Ubuntu

O
  • 10 Geg '07

Deja toks jau tas "lietuviskas" mentalitetas... Liudna ziuret i uzsienio bendruomenes ir matyt kaip zmones kazka kuria... Kartais net pavydet pradedi... O lietuviai... Kaip suo su kate... ;-((

Aisku yra issimciu bet mazuma...

A
  • 27 Rugp '07

Yra ir Linux Format. Aš angielskai nelabai, bet jei prasmę supranti, išversti galima. O Linux Format radau in russian. O šitą kalbą aš moku. Nors ten tik 2 metų numeriai, paskutinis 2006m. 12mėn., bet manau tiks. Reikia lietuviškos literatūros apie pingvinus, verkiant reikia. Parodžiau vienam pažįstamam muzikantui(ir kompiuterastui) pora pingvinų distrų: Musix ir JAD. Patiko. Sako,geriau už windozę. Dar gal kam įkosėsiu. Aš atkaklus (ir durnas). Idealistas..

J
  • 20 Rugs '07

Manau vertetu leisti nedideli laikrastuka netu , swarbiausia lietuvishkai. Jei patrauktum vartotoja tada galetum leist nedideliu tirazu , tarkim issiuntinet prenumeratom pastu [ aisq ne el.] . Jei ne bus paklausos taj pinigus ismesi. Ir seip ta laikrastuka nevertetu rasyt apie specifiskas distribucijas. Manau jis turetu but bbeginer/intermediate lygio. Gal padetume tautai legalintis. [nesliapiu kad pats papiratauju]

JMega

P
  • 9 Sau '08

uzmeskit aky i kaimunus kurie turi Linux Format. Gal reikia aktyvaus zmogaus ir komandos kuri bandytu kreiptis i ta pacxia 15min redakcija. Gal patars kaip imanoma tai ygivendinti...

K
  • 27 Kov '08

as turiu dar viena ideja kaip galimetu zmones supazindinti ubuntu, sudominti. Buvau apsilankes videogagoj, veizdely ir pastebejau, kad lietuviskose video svetainese beveik nera nieko apie ubuntu , tai man ir kilo tokia mintis- gal galimetu sukurti koki videobloga susijusi su ubuntu, ten pristatiti sia sistem, supazindinti su ja zmones, parodyti kad ji yra visaverte M$ sidtemoms, kitaip tariant pareklamuoti ja:D

A
  • 27 Kov '08

Kokios ilgiausios trukmės/dydžio failus ten galima įkelti?

K
  • 27 Kov '08

Zinok nezinau, vaizdelyLT parasyta kad iki 100mb , bet si svetaine man dar 'naja' tad negaliu tvirtinti

J
  • 22 Sau '09

Sveiki siuliciau pradeti nuo internetines versijos , o poto jau gal persikelt i popierini zurnala
"Linux Format" rusiskas istesu nuostabus zurnalas taip pat kaip ir rusiskas zurnala "Xakep" ar "Chip" , tiesa anksciau pirkdavau musu lietuviska zurnala "Hakeris" tai irgi buvo gan idomus , o straipsniai pastebejau buvo versti is "Xakep" rusisko zurnalo.

N
  • 22 Sau '09

o idomu kaip su autorinem teisem, jei publikuoji isverstu straipsnius?

J
  • 22 Sau '09

turbut reikia tureti leidima arba tesiog parasyt autoriaus varda ar ka kita

N
  • 22 Sau '09

manau butu labai gerai jei toli bent elektronini laikrasti turet
o jei jis butu populiarus, tai greit atsirastu remeju ir popierinio laikrascio leidimui