KDE4 aptarimas

H
  • 2 Lap '08

Ką gi, vis dėlto susigundžiau išbandyt KDE4, pateikiamą kubuntu 8.10 versijoj, ir norėčiau pasidalint savo pastebėjimais.

Negerovės:
1) Neradau, kaip padaryt, kad folder'ius, sudėtus ant desktop'o, atidarinėtų naujose kortelėse (tab'uose) ir nekurtų naujų langų;
2) Neradau, kaip padaryt, kad failus ir folder'ius atidarinėtų dukart spragtelėjus pele ant ikonėlės vietoj vieno spragtelėjimo (KDE3 toks nustatymas yra);
3) Kwin efektai ŽIAURIAI lagina (su compiz fusion gaunu virš 600fps, su kwin efektais gaunu vos 70 fps (TAIP, 70!); KDE4 kūrėjai kaltina nvidia tvarkykles ir teoriškai tai turėtų būt sutvarkyta su 177.80 tvarkyklėm -> http://versme.net/blog/?p=584);
4) Šioje KDE4 versijoj uždrausta keist programų šoninėj panelėj (pvz places, tree view) ikonėlių dydį (tikėkimės 4.2 versijoj jau leis);
5) Dar palyginus LABAI mažai KDE3 programų pritaikyta KDE4;
6) dar trūksta kai kurių nustatymų, kurie buvo KDE3 versijoj;
7) kaip ir visose KDE versijose nustatymai išmėtyti per daugybę meniu, visos programos naudoja vis kitokius savo meniu. Žodžiu tvarkos šioj vietoj nerasta visiškai ir gali reikiamus nustatymus rast tik, jei žinai, kad jie turi būtinai būt kažkur.
8) Neišeina preview'int filmų ir muzikos failų;
9) Dėliojant horizontaliąsias paneles programų viršuj, leidžia tik padėt vieną panelę po kita,o ne ant viršaus. Taigi, norint vieną iškelt į patį viršų kitas tenka dėliot po ta, kurią norim iškelt;
10) Dolphin sugebėjo pamiršt, kokią šoninę panelę (places) buvau nusistatęs;
11) KDE4 standartinė tema nevisiškai suderinama su GTK programom - gaunam didžiulius kortelių (tabs) uždarymo mygtukus gtk programose;
12) Neišeina kaip gnome padidint vieną ikonėlę, nepadidinant kitų.
13) nežinau, ar čia KDE kalta ar Compiz (turbūt vis dėlto Conpiz), bet Compiz krovimosi metu kokiai gerai sekundei gaunu juodą ekraną (gnome aplinkoj viskas mėgsta pastrigt gerai sekundei);
14) dar trūksta, kai kurių pagrindinės KDE panelės applet'ų (turėtų visi pasirodyt su 4.2 versija).

Gerovės:
1) KDE4 tapo gerokai stabilesni;
2) Man bent KDE4 tema ir ikonėlės 100 kartų geriau atrodo nei KDE3;
3) Kitaip nei Gnome nautilus tiek KDE Konqueror, tiek Dolphin turi labai naudingą dalyką split view - iškart galima matyt du katalogus (nautilus kūrėjų to buvo prašyta dar 2005-ais ir iki šiol prašoma -> http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=309646 );
4) Bet kuriam failui, katalogui ar programai galima keist ikonėles. Taip pat galima keist ikonėles Places ar bookmarks šoninėse panelėse sudėtiem katalogam (gnome nautilus reik patch'int, norint to pasiekt);
5) Su paprastu hack'u ( http://www.youtube.com/watch?v=RhYinDOKbE8 ) galima naudot compiz fusion wallpaper plugin'ą, turėt skirtingus wallpaper'ius skirtinguose darbastaliuose, neprarandant darbastalio ikonėlių (gnome nautilių reik spicialiai patch'int, norint to pasiekt);
6) Nebeliko tų nesąmoningųjų rodyklėlių ties pagrindiniu menu ar kitais meniu, kurios buvo paplitusios KDE3 aplinkoj;
7) KDE4 pagr meniu lygtai ir visai greit užsikrovė ir patiko jo greita paieška;
8) Patiko vaizdelis matomas KDE aplinkai kraunantis;
9) KDE4 turi tag'us, kuriuos galima priskirt failam ir pgal juos vykdyt paieškas
(pvz universiteto darbai, svarbūs failai ir pan.);
10) Kaip nautilus megėjui Dolphin paliko geresnį įspūdį nei konqueror;
11) Programų paleidimas su ALT+F2 klavišų deriniu iškviečiama programėle iš mano pusės gerokai pagerėjo, lyginant su KDE3.

Reziume: KDE4 paliko gana gerą įspūdį, bet Gnome keist į ją dar tikrai nesiruošiu, nors tokia tikimybė lieka po kUbuntu 9.04 išleidimo, kai bus pasiektas KDE3 stabilumas. Malonu būtų, jei ir kiti išbandę KDE4 pasidalintų savo patiritim

H
  • 2 Lap '08

Tiesa, pamiršau dar vieną gerovę: "true transparency" KDE4 konsolėj veikia be jokių hack'u ir šalutinių efektų

S
  • 10 Lap '08

gerai veikia tik kde4.1

H
  • 10 Lap '08

Čia ir buvo bandyta 4.1

H
  • 10 Lap '08

Šiaip, jei kam įdomu, oficialiam KDE forume visa tai buvau numetęs ir išsiaiškinau šį tą dėl blogybių:
1) kažkur yra toks nustatymas ir KDE4
4) tos ikonėlės atseit keičiasi automatiškai platinant šoninę panelę, tik dar yra 4.1 bug'as, kad tų ikonkių dydis dar priklauso nuo bookmark'o pavadinimo ilgio.

ir sirex patarė dėl 3-io punkto - kažkur yra užslėptas nustatymas, kur galima nustatyt, kad efektam naudotų ne OpenGL, o Xrender, su kuriuo viskas greičiau veikia.
Plius sirex kritiška KDE4 apžvalga ir sK "kubuntu 8.10 net blogiau už win Vista".
Taigi, iš mano pusės žiūrint, neverta dėmesio ta KDE4 (ir mirštanti KDE3).

N
  • 10 Lap '08

is antro posto nelabai ka jis ten gero parase, praktiskai daugiau nieko nebuvo kaip tik pakvipo sudu - tikri sudo garbintojai . o jei rimtai tai nereikia cia nieko vadinti, siaip ant pentium 3 masinu kde 4 dirba siaubingai letai bet ant naujesniu dirba greiciau nei kde 3 ar gnome. siaip tai kde 4 naudoja daug maziau ramo negu windows vista todel ant mano 512 kompo kde dirba nepalyginamai greiciau. del to linux-backports-modules-intrepid-generic tai nereikia kaltint ubuntu, kiek zinau tai restricted paketai o juos yra uzdrausta idiekti by default. siaip man kde 4.1 tikrai patiko, daug geriau viskas yra negu kde 4.0 taipogi dirba gan stabiliai, nors netobulai. pora sykiu gavau plasma crash ir dar dolphin manager crash. pagal novarotus tai kde 4.1 turi beveik tiek pat novarotu kaip kde 3.5 tik daugelis ju isjungta by default (primena gnome). kai pirma syki atidarai k menu jis atsidaro tik po 3 sekundziu, kai antra syki bandai atidaryti viskas vyksta greitai tada. problema ne del naujos qt4, bet del plasma. kas geriausia tai tas kad tas bugas jau yra istaisytas kde 4.2 versijoj. taipogi kde 4.2 zadama tureti tiek pat novarotu kiek ir ant kde 3.5. taipogi patyriau kad kwin4 efektai dirba daug leciau negu compiz, del to kad kwin yra dar neoptimizuotas nors yra suauges pakankamai, bet optimizacija zadama kde 4.2. kaip matote kde komanda sukasi tikrai greitai.

N
  • 10 Lap '08

ir nereikia cia jum varyt ant kde 4 ar kde 3. priesingai negu gnome kde visada ideda daugiau featuru, o gnome juos salina kiekvienam leidime. kde 3.5 yra galingiausias desktopas kuri kada nors esu naudojes. ir as nesuprantu kodel gnome developeriai galvoja jog daug funkciju blasko demesi, man jos niekada netrukdo. juk kuo daugiau tuo geriau. siaip kde 3.5 islieka vis dar mano favoritas nes jis taip greitai neatsibosta kaip gnomas.

H
  • 10 Lap '08

@nece228
Turėjau omeny Kwin efektus, o ne pačią KDE, kai sakiau, kad žiauriai lėtai veikia (ir čia tinka tik nvidia grafinėm plokštėm). Be to, dar gauni galybę baisių artifaktų.
Kokių būtent funkcijų tau trūksta Gnome aplinkoj, kuriom naudojies KDE aplinkoj?
Ir nieks Gnome nešalina jokių funkcijų. Kur čia tokias nesamones girdėjai?
O, kad intuityvumo ten nerasta, tai pripažins turbūt dauguma vartotojų, normaliai naudoję ir KDE, ir Gnome, kurie nėra KDE fanboys/girls.

S
  • 10 Lap '08

Jau tikriausiai ant pirštų netelpa, kiek kartų bandžiau naudoti KDE, bet ilgiau savaitės dar nė karto neištempiau. Tikėjausi, kad nuo 4 versijos daug kas pasikeis, bet klydau.

Matyt taip yra todėl, kad esu minimalistas, kur desktopas yra toks, iš kurio nelabai ką ir atimsi. O KDE ko gero yra visiškai priešingas desktopas, kur funkcijos liejasi per kraštus, o tai mane blogai veikia...

Ilgiausiai esu naudojęs Gnome, antroje vietoje – Fluxbox, kurį naudojau daugiau nei pusę metų. Šį kartą bandydamas KDE, galiausiai vėl prisiminiau ir įsidiegiau Fluxbox. Kol kas Fluxbox naudoju kiek daugiau nei savaitę ir esu labai patenkintas

N
  • 11 Lap '08

Hakim: efektai kaip sakiau bus optimizuoti kde 4.2 versijai. Zmogau as zinau apie linuksus pakankamai, todel ir sakau ta ka zinau. Ant gnome 2.10 nautiluse budavo open terminal here, o ant velesniu versiju ta pasalino ir teisinuosi tuo kad neblaskytu pradedanciuju demesio. O as be tos funkcijos isgyventi negaliu.
Sirex: Jei to nezinojai tai kde 4.2 alpha turejo buti isleistas spalio 28, bet dabar jau Lapkricio 11, o jo dar nera, zinai del ko? KDE kurejai gailisi, kad isleido kde 4.1, nes jis turi begale klaidu, nors as ju kaip ir nepamaciau, del to kurejai nenori daryti dar vienos klaidos ir dar syki sugadinti kde varda. Del to jie dabar dirba daug kruopsciau ir atsakingiau todel kde 4.2 turetu buti tikrai geras leidimas. Dar gali atsisiusti KDE 4.2 pre alpha, nors ji visiskai nauja, problemos su letu plasma jau pasalintos.

H
  • 11 Lap '08

@nece228

budavo open terminal here, o ant velesniu versiju ta pasalino
Šitos funkcijos nepanaikino tik ne visi akli sugeba ją pamatyt.
screenshot
Dar kokių "dingusių" funkcijų pastebėjai?

Beje, tavo žinutės skamba kaip tikro KDE fan boy - iš pradžių rašei, kad buvo lūžęs tau ir plasma ir dolphin, o dabar jau rašai, kad klaidų kaip ir nematei.

N
  • 11 Lap '08

zinau kad pasalino ir galima ja instaliuoti veliau, bet kam tokiu nesamoniu reikia jei vistiek 90% useriu instaliuoja ta open terminal? daugiau pavyzdziu negaliu duot nes neprismenu. tau reiketu atidziau persiskaityti ka rasiau - kiekvienam turi buti aisku kad daugumos tu problemu nemaciau, nes man buvo jos tik dvi. kde fan boy - . zinok gali paieskoj suvesti gnome yra blogis ir surasi mano pries metus rasytas propagandas. siaip gnome ryja daug daugiau atminties negu kde4, ziurek screenshota: http://img32.picoodle.com/img/img32/3/1 ... a22f47.jpg
zinok pavarciau honda legend manuala kuriam virs tukstancio puslapiu tai ir prasideda. tuo tarpu okular naudojo 150 mb atminties

H
  • 12 Lap '08

Kad su ubuntu, kiek pamenu, tas "open terminal" buvo jau suinstaliuotas ir, jei galima instaliuot, tai nereiškia, kad Gnome pašalino.
Tam screenshot'e vienintelė gnome programa, ryjanti tikrai daug Ram'o tai evince su tuo tavo 1000psl honda manual'u, kuriame turbūt pilna paveiksliukų, Neabejoju, kad ne ką mažiau rytų pavarčius jį su KDE pdf peržiūros programa. Be to, evince ne vienintelė pdf peržiūros programa. Ir, kad pas tave Xorg taip ryja RAM ne gnome taip pat kaltas. Normaliu atveju:
http://img206.imageshack.us/img206/8830/screenshotsystemmonitordx0.png

S
  • 12 Lap '08

Štai mano memory usage: http://imagebin.org/30973

Vakare įdėsiu memory usage iš Fluxboxo..
Bus galima palyginti

N
  • 12 Lap '08

hmm, idomu kodel man tas xorgas tiek ryja pas mane, o pas jumis tiek daug neryja

N
  • 12 Lap '08

Hakim: as tau sakiau kad pavarcius su okular (kde4 viewer) jis ima 150 mb atminties, tuo tarpu gnome evince 1000 mb

H
  • 12 Lap '08

Galėjai sėkmingai evince užkraut 100paveiksliukų ir su tuo okular nei vieno. Be to, kaip ir sakiau, evince ne vienintelė gtk programa skirta pdf peržiūrai.

N
  • 12 Lap '08

siaip jo, evince greiciau generuoja puslapius, tik kad kai slenki i apacia vaizdas liejasi, o su okular to nera. be dar klausimas hakim, siaip gnome 2.24 turejo turet pagreitinta evince, ar is tikruju jis greiciau dirba? nes as vis dar esu ant hardy, dar tebelaukiu intrepid cds

S
  • 12 Lap '08

Kaip ir žadėjau, štai vaizdas iš naminio laptopo, su Fluxbox: http://imagebin.org/31009

Skirtumas ganėtinai didelis..

E
  • 18 Lap '08

Bandžiau visas aplinkas. KDE 3.5 nepatiko (išvaizda ir visa kita, kartais crash.) Kde4 stabilesnė (ne 4.1), bet man nepatiko greitis palyginus su Gnome net įjungtais navarotais. Naudoju Gnome be problemų. Fluxbox bandžiau, bet didelio greičio prieaugio nepatyriau. Kaip ją konfigūruojate, kad lengviau būtų naudoti. Bandžiau Enlightenment17 (E17). Patiko, bet file manager extensions neveikė (pridėtos rodyklės naršymui) lauksiu pilnos versijos. Xfce nebandžiau. Pagal ką mačiau sirex foto, man atrodo, kad greitis krito nuo applet plug-in. Nežinau ar fluxbox iš viso ką nors lygiaverčio turi. Mano kompiuteris puikiai tvarkosi su Gnome. Pvz kvailas plug-in gali apkrova žymiai padidinti. turėjau song applet iš getdeb, veikė su keliom programom, tačiau rijo n-resursų. Exaile turi iš karto tokį applet, be to jau žymiai mažiau greičio praradau su widget, negu su kai kuriais applet(pvz šiuo atveju.)