Pasiūlykit senesnių Linux versijų

R
  • 13 Kov '11

Sveiki, esu Linux naujokas. Kažkada naudojau Linux (xubuntu) apie metus laiko, kol pradėjo kibti, laginti, ir kai normalių windows programų pakaitalų neradau, tad teko atgal pereiti prie Windows'ų.

Turiu seną kompą ir dėl to klausimas iškyla toks:

Kokius Linux'us naudoti senesniam kompui? Ir iš kur parsisiųsti, ar kokią tiksliau versiją siųstis?

Istorija.
Bandžiau ant savo kompo paleisti Linux Ubuntu 10.10, kurį iškepiau paimdamas iš čia - http://www.ubuntu.com/desktop/get-ubuntu/download
Bandžiau pasikrauti iš Live CD: pasikrauna kompas ir tada įsijungia Linux krovimas, kuris truko ~25 minutes (win2k man pakrauna per 3 minutes), kai pakrovė, atsivėrė langas, kuris klausė: ar paleisti "peržiūrėjimo" versiją ar instaliuoti į PC (pridūrė, kad tai užims daug laiko). Pasirinkau instaliuoti, ir tada Linuxas po kiek laiko pakibo.
Vėliau tą patį bandžiau padaryti su Linux Mint. Tik problema buvo kitame: aš Linux Mint įrašinėjau ant CD-RW, kuriame jau buvo informacijos (buvo nevykusiai nebaigti instaliuoti ubuntu), burninimo programa ImgBurn, paklausė ar noriu "erasinti all data", kad įrašyčiau Linux Mint ant viršaus? Sutikau. Programa erasino, ir įrašė Mint'ą ant viršaus, bet kai pakrovinėjau iš šio CD, tai man pradėjo krauti Mint'ą, ir po 6 miunčių jį pakrovė, bet kažką pradėjo rašyti ir toliau nebekrauti, rašė kažką, kad tipo "ubuntu negali pasikrauti", nors lygir jis turėjo būti erasintas.

Na esmė tame, kad ir Ubuntu 10.10 ir Mint 10 (Julia) ant mano kompo lėtai krauna, tai matyt Linux paskutinės versijos per galingos manam kompui.

Tai ir klausiu: kokias senesnes Linux versijas, bet tuo pačiu ir saugias, ir pakankamai funkcionalias, galima būtų įsidiegti, kai pas mane RAM'ų 256MB, procesorius nežinau gal i386, o ne i586, ir normaliai veikia windows 2000.

**
Beje, ar neiškyla ir daugiau kam tokių problemų kaip man, kad kompas senas ir windowsai jau nelabai tinkami..
Pamaniau, kad kai kuriose BL mokyklose turėtų būti gal panaši situacija su kompo naujumu kaip pas amne, įdomu ką jie naudoja, ar mokyklose windows'us naudoja, kas yra labai nesaugu, nes normalūs AV nebeveikia ant win2k, tik ant XP, kai kurie AV ant win2k roll up 1 (nežinau kas tai yra) veikia dar.

R
  • 13 Kov '11

@Vladasl rašė:
http://www.ubuntu.lt/forum/viewtopic.php?f=2&t=6569&p=46684&hilit=deli#p46684
viewtopic.php?f=1&t=4817&p=48685&hilit=lubuntu#p48685
dar vienas projektas Slitaz
http://www.slitaz.org/en/

Dėkui, tikiuosi išbandyt.
Matau Lubuntu ir kt. pasiūlymus. Reikia suprasti, kad versija neturi reikšmės(?), svarbu liunx'ų pavadinimas, jeigu jau Lubuntu, tai bus palaikomas senų kompų...

R
  • 13 Kov '11

"Lengvesnės" aplinkos gali ir visai netikt senesniam kompui. Yra bėda, kad kerneliai naudojami tie patys, o turi būt pritaikyti būtent senesnei geležei. Aš šitą jau išbandžiau pats, kai Lubuntu paleidžiau ant 2003 m Celerono. Atrodo viskas gerai, bet- bac... ir juodas ekranas, grafika nulūžta. Nors jokio apkrovimo/paleistos programos. Tai vat Ubuntu giminė kažko netiko visai
Nėra bėdų su Crunchbang paskutine versija. Na, bet ten valdymas turi savų keistenybių- priprast šiektiek reikia.

V
  • 13 Kov '11

Greičiausią ne procesorius buvo kaltas. Video plokštės su ATI problemos senos
.@ rameksui geros žinios dėl Chrome (video-plokštės) tapo atviro kodo tvarkyklės ir jau stabilios sukurtos
http://www.phoronix.com/scan.php?page=n ... &px=OTA4MQ

R
  • 13 Kov '11

@Vladasl rašė:
Greičiausią ne procesorius buvo kaltas. Video plokštės su ATI problemos senos

Užtai kad video yra Intel

V
  • 14 Kov '11

Buvo problemos ir su intel-u, prieš porą metų su 2.8 ar 2.6 tvarkyklių versiją. Tai pas tave intel kažkaip pagalvojau, kad pas tavę retas žvėris Chrome, supainiojau .

R
  • 14 Kov '11

@Vladasl rašė:
Buvo problemos ir su intel-u, prieš porą metų su 2.8 ar 2.6 tvarkyklių versiją. Tai pas tave intel kažkaip pagalvojau, kad pas tavę retas žvėris Chrome, supainiojau .

Ne ne, yra ir chrome. Pas mane visas zoologijos sodas: Chrome9, Nvidia ir Intel

R
  • 1
  • 19 Kov '11

Nu lievoki jūsų tie Linux'ai kol kas.... neina susitvarkyti.

Vat išsikepiau antrą CD, šį kart Lubuntu 10.10, ir praktiškai tas pats rezultatas.
Mano kompas Celeronas 1.3ghz, vienas HDD padalintas į 2 particijas: C ir D, C - windows 2000, D - tuščias ir formatuotas.

Įsidedu į CD-ROM'ą iškeptą Lubunt'ą, man ima boot'inti Linux'us, nespėjau perskaityt ką ten rašo, bet vnž. rašo kad rado diską ir jį boot'ina.. "ISOLINUX X.XX.. Debian-xxxxx <...>" - kažkas tokio.
Tada už pusės minutės pakrovė opcijas: ten 5 opcijos: Try Lubuntu without instalation, dar install Lubuntu ir kt..
Pasirenku "Install".
Tada ekranas pasidarė juodas ir tik užrašas Lubuntu ir 5 taškučiai, rodantys krovimą.
Tada atsidarė negrafinis juodas langas, kuriame pradėjo errorus ne žmogaus kalba rašyti su mašininiais kodais. Tada po kelių minučių apsiramino, pamenu, kad viskas baigėsi daugmaž tokiu užrašu - "ubuntu@ubuntu_$"
Tada savaime toliau ėmė krauti.
Po 6 minučių man pakrauna grafinę aplinką: Darbalaukį su kairiajame kampe "jarlyku" "install lubuntu 10.10", apačioje - juosta su laiku, išjungimo mygtuku, chromu (kurio galėtų geriau ir nebūti..), ir dar su keliais dalykais.
Užvedu pelytę ant tos apatinės juostos ir juosta dingsta. Kodėl?
Tada pelyte vedžioju po darbalaukį ir nusprendžiu pažiūrėti kas rašoma Desktop properties. Paspaudžiu dešinį pelės klavišą - atsidaro lentelė, ir apačiausiai - "Desktop properties", nueinu su pelyte ant ten ir nepamenu ar spėjau paspausti, bet vnž pakibo pelytė. Tada viskas virš minutės laiko neveikė, t.y. buvo pakibę. Padariau restartą.

Klausimas: kodėl prieš instaliuojant Lubuntu ar kitus Linux klo(u)nus, neklausia į kurią particiją instaliuoti? Ar aš kažko nesuprantu?

Po restarto ėmė krauti vėl iš to CD, paklausė ką daryt vėl 5 opcijos, pasirinkau: "pakrauti iš CD". Ir po to ekrantas pasidarė juodas su užrašu "ubuntu 10.10" ir 5 taškeliais.

Paaiškinkite, kodėl man krauna ubuntu 10.10, kai aš įstatęs į CD-ROM'ą naujai iškeptą CD-R "Lubuntu 10.10"?

Ar taip nėra dėl to, kad kažkada kišau į CD-ROM'ą blogai iškeptą CD. Tiesiog buvo įrašytas į CD ubuntu-10.10.ISO failas, bet neBurnint'as, o padarytas kaip "data CD"?
Kodėl kodėl kodėl, dabar naujas CD nerašo Lubuntu normaliai ant viršaus, kai ubuntu prieš tai net nebuvo bandytas instaliuoti?
Panašiai buvo, kaip minėjau anksčiau, su Linux-Mint.

Papildau:
ką tik formatavau D diską, ir vėl padariau tą patį, restartinau su Lubuntais. Tai dainelė pasirodo ta pati. Krauna kelias minutes Lubuntus, o atidaro begrafį vaizdą kur rašo errorus ir mašininius kodus, tik gale parašo kelias suprantamas eilutes ale:
"Welcome to ubuntu!

  • ubuntu 10.10 xxxx"
    Paskutinėj eiltėj:
    "ubuntu@ubuntu :~$"
    Tada vėl pakrovė grafinę Lubuntu aplinką, kurioj paspaudžiau du kartus ant "Install ubuntu 10.10" ir pakibo.

Šiaip, logika manau tokia: jeigu Linux'ai būtų normali OS, tai jau daug kas ją naudotų, tikrai nereikėtų dešimčių metų, kad žmonės pereidinėtų nuo vienų tariamai blogesnių OS ant tariamai geresnių Lunix'ų. Viskas įvyktų per keletą metų. Bet Linux'ai lieka nedadaryti... Tiesiog atsiverti bet kokį Linux'ų straipsnį, jame išvardinta daug apie jį gero, ir po straipsniu visad būna ~100 ilgų komentarų, kuriuose vis kas nors parašo, kad kažkokie nesuderinamumai ar kt. jam trukdo.. ar kad kažkas neveikia. Panašiai ir čia forume daug diskusijų matau, kad kažkas kažkam neišeina, nesiderina, na ir man pačiam. Su windows'ais problemų yra, bet bent jau suinstaliuoti juos kažkodėl moku, nes čia bet kuris 3 metų vaikas mokėtų. Prieš instaliaciją klausia: į kurią particiją įrašyti OS, ir ar norite vieną ar kitą diską formatuoti... Linux'uose nematau tokios galimybės.
Kartais pasirodo, kad truputį pučiamas burbulas. Nors aišku, yra kuo džiaugtis - gana stabili OS, jeigu veikia, tai tada nedažnai kimba (per metus kadaise xubunt'us buvau pakabines tik porą kartų), ir saugesnė.

M
  • 19 Kov '11


na trumpiau pasakius pasidomek !!!
jei isirasai kas nemokama, tai nenorek visko su visais ,,navarotais,,
nes tavo nusivilimui gausi daugiau nei gali suprasti, bet tobuliau

V
  • 19 Kov '11

Juodas ekranas. Kokią video plokštė? Aš diskus įrašau su opciją - įrašyt projektą arba esamą atvaizdą, .iso formatas juk ir tikrai ne Data.
Pabandžiau į senelį PC ( Celeron 1,7, RAM 384 MB, ATI 9550) instaliuot Rubuntu LXDE gana linksmai instaliavosi, kolkas iki galo tik nesutvarkiau. , bet veikią. .
Su LXDE Linux-Mint pravalas, įvyko panašiai tavo aprašytas. Laukiau, laukiau žiūrėjau į gražų paveikslėlį su taškeliai, užsirašė eror kurio nespėjau ir perskaityt, juodas ekranas ir nieko.

R
  • 19 Kov '11

Vaizdo: NVidia GeForce2 MX/MX 400
Aš pirmą kart netyčia ubuntus įrašiau kaip data CD, t.y. nutempiau ubuntu/iso į data CD project.
Antrą diską jau normaliai burninau ("write image on CD") - Ubuntu.
Trečią burninau normaliai - Linux Mint (Julia).
Ketvirtą - Lubuntu.

E
  • 19 Kov '11

tu nesinervink.senesniam kompui naudok zenwalk arba vector linux.patarciau zenwalk.instaliavimas yra text mode,bet ten viskas labai aiskiai yra surasyta.ir nepulk panikuoti.maskva irgi ne iskart atsirado

R
  • 20 Kov '11

Paskaičiau paskaičiau ir pasijaučiau visai durnu, kad naudoju linux...
Manau instaliuok tu win 7 ir visos problemos dings. O jeigu rimtai, tai kompiuteris tikrai senas ir turi būti naudojamos tikrai specifinės linux distros, o ne betkas, o poto verkiama ir daromos išvados. Siūlau http://puppylinux.org/main/Overview%20a ... tarted.htm

R
  • 22 Kov '11

"O jeigu rimtai, tai kompiuteris tikrai senas ir turi būti naudojamos tikrai specifinės linux distros, o ne betkas, o poto verkiama ir daromos išvados."

Na matai, kompiuteris toks, kad aš juo naudojuosi. Juo galima daugką: žiūrėti Youtube, klausyti muzikos, filmus žiūrėti, geiminti iki 2000-ųjų metų leistus žaidimus, galima naudoti offis'ą, Skype/Trillian, skaityti PDF'us, lankyti paštą, kurti failus, programinti įvairiomis programavimo kalbomis. Man daugiau nieko ir nereikia, sunku pavadinti tokį, viską galintį kompiuterį, - senu.
Vienintelis kompiuterio ir jo DAR palaikomos OS (windows 2000) problema, kad jis neatsparus virusams/trojanams, nes virusų gamintojai nebegamina AV, skirtų tokiai "senai" (nors viršuj išvardinau jos galimybes) operacinei sistemai.

Dabar atsiversk tu bet kokį failą apie savo tą puppy linux, ar mano Lubuntų ar Mintą', xubuntu ar dar dešimtis "mažų" linux'ų, visur bus daug pričiulbėta, kad šitie Linux'ai skirti iš sandėlio išsitraukti senus apdulkijusius kompiuterius, duoti jiems antrą kvėpavimą.
Dėl to ir nusprendžiau instaliuoti Linux'us, atsisakant windowsin'ių navarotų, kurių neturi Linux'ai, tačiau priimant Linux'inius navarotus ir saugumą.
Bet va, kol kas neišeina.

Be to, Linux'ai visai neskirti paprastam žmogui. Dabar ant naujo kompo instalinu savo lubuntu, ir man išmeta tokias opcijas ir tiek jų daug, kurių nėkart nesu girdėjes. Noriu pasidaryti particiją, tai dabar kurią iš 10 failų sistemų pasirinkti, ir kokį "Mount pointą" pasirinkti ir ką tai reiškia :>
Supraskit, Windowsuose gana intuityvi instaliacija, ten nieko suprast nereikia, viskas aišku, tik per Custom išsimeti nereikalingus priedus ir paleidi instalą

G
  • 22 Kov '11

Supraskit, Windowsuose gana intuityvi instaliacija, ten nieko suprast nereikia, viskas aišku, tik per Custom išsimeti nereikalingus priedus ir paleidi instalą

Na taip, pilnai tave suprantu ir užjaučiu, taip gaunasi todėl, kad kai žmogus gimsta, tai jis jau moka dirbti su windows, o va su linux reikia mokintis, domėtis ir t.t.

R
  • 22 Kov '11

Tame ir yra Linux'ų bėda (tame tarpe populiarumo bėda), kad nepadaro Linux'ų tokių kaip windowsų suvokiamų, bet tokių pačių saugių, kaip kad jie dabar. Išmestų visas nesuprantamas opcijas, padarytų kaip Windowsus, ir pavadintų "Winliux"
Tai, kad reikia gaišti daug laiko skaitymams ir domėjimuisi, tai čia nereikėtų juoktis.
Lauksiu konstruktyvesnių atsakymų.

R
  • 1
  • 22 Kov '11

Kokių tau "konstruktyvesnių"- ta prasme į tavo dūdelę pūstų? Jau taip ubuntu laiko blondinėm skirta OS, o kvailiam išviso jokių OS instaliuot negalima,.. ką čia ir pridurt dar...

O kaip pagal tave, tai tokį hibridą net aš nenaudočiau...

R
  • 1
  • 22 Kov '11

Kodėl nenaudotum?

Argi Windowsai yra prasti savo funkcionalumu? Nejaugi jums neužtenka:
žiūrėti youtubą/vimeo/etc.klausyti winampo, žiūrėti filmų
kalbėti su draugais per Skypeprograminti/ mokintis programinti
naudotis e-paštu, e-bankininkysteskaityti naujienas (delfi/NY Times/etc), skaityti/vesti Blog'us, skaityti/rašyti Forumuose (kaip aš daba ) skaityti e-knynas (djvu/pdf/etc)
*geiminti (nesunkius žadimus, ai nors linuxuose nelabai eina sunkūs žaidimai irgi)

..atrodo išvardinau tai, ką daugiausiai (laiko) žmonės, ir manau, tame tarpe ir jūs, veikia prie kompiuterio.

Taigi, galima būtų padaryti Linux'us bent su tokiom galimybėm, kad visą tai eitų, tik sakau padaryti ant Linux'o bazės, t.y. saugius, nekimbančius (nors ir windowsai, pvz. 2000 beveik nekimba, arba reikia labai pasistengti ). Ir būtų jau hibridas.

Juk Linux'ai nėra tokia OS, su kuria galima komunikuoti su "extrateriastial intelegence" ar dar kažką super-duper daryti.

O už tai, sakot, reikia daug skaityti, ir domėtis. Kuomet Windowsuose to daryti nereikia :>

Biškį nukrypom nuo temos, tiesiog nenoriu barstytis po skirtingas temas, ar gaivinti naujų, tai apie tai, kad Linux'ai kai kuom ir būtent kuom nepatinka, išsakiau šioj temoj.

Edit: va isntaliuoju dabar Lubuntu, tai ties kiekviena vieta galima būtų rašyti klaidas, neaiškumus... gaila, kad visko neapgalvoja. Nejau negali, pildant kompiuterio informaciją, pažymėti, kurie langeliai pildymui būtini, o kurie ne. Arba jeigu pasirinkau, kad manęs neprašytų suvedinėti PSW kai jungiuos, tai kodėl vistiek tebeprašo susikurti PSW? čia šiaip pavyzdys buvo.. sorry už varymą.

R
  • 22 Kov '11

Biški nesupratau- tai instaliavimas kažko negeras, o dabar jau naudotis paprastiem darbam neina....