Del atnaujinimu (Kubuntu 11.10

D
  • 23 Sau '12

Norejau paklausti kaip su Kubuntu atnaujinimais? kaip zinoti kuriuos man instaliuoti o kuriu ne. Kaip atskirti kurie skirti sistemai, o kurie siaip programoms. Kaip supratau is Ubuntu guide kad ubuntu pateikia atnaujinimus suklasifikuotus, svarbus, maziau svarbus ir t.t. (ar kaskas panasaus) o Kubuntu to nedaro. Tad jei galit padekit susigaudyt kaip yra su atnaujinimais

R
  • 24 Sau '12

Dėl atnaujinimų nesu susidūręs niekad su problemom jokiose linux distrose, tam tarpe ir Kubuntu. Tai nesupratau ką norėjai pasakyt... Imu ir viską 100% atnaujinu. Jokių problemų dėlto. Ir net nesigilinu. Gal būna kitaip?

D
  • 24 Sau '12

Tai va ta ir norejau isgirsti, instaliuoti visus atnaujinimus ar turi issirinkti is daugybes kuriuos instaliuoti.

B
  • 24 Sau '12

Su atnaujinimais yra tokia auksine taisykle. Netaisyk to kas nesugadinta. Jei pas tave viskas gerai veikia tai atjunk tuos atnaujinimus ir viskas.

Raimeksui, matyt vyras mazai patirties turi, bet jei nori nudegti su atnaujinimais prasom isntaliuoti bleeding edge kokia distribucija ir pirmyn. Manau greitai ismoksi tada kaip daryti kazkuriu programu ar sistemos roll back.

D
  • 24 Sau '12

Nu neįsivaizduoju su kokiais atnaujinimais reiktu susidurti, kad jie sugadintu tavo sistemą, jeigu pats naudoji stabilią sistemą ir diegi tik stabilius, išleistus atnaujinimus (kurie pagal nutylėjimą įjungti).

Kitas reikalas, jeigu kaip aš testuoji kokią alpha sistemą, ir nurodai, kad diegtu neišleistus, testuojamus atnaujinimus, tada kalba kita.

Bet šiuo atveju žmogus standartiškai tikrai juk sėdi su stabilia sistema, tad atnaujinimus rekomenduoju diegti visus siūlomus. Ir tą daryti pastoviai.

B
  • 24 Sau '12

Kubuntu 11.10 nera stabili placiaja prasme sistema. Stabili sistema -> debian stable, scientific linux... ubuntu sitai kategorijai nepriklauso. Paketai ateinantys ir siaip bubuntai yra netoli bleeding edge.
Ubuntai tikrai yra ne vienam sugadine sistema po updeitu, ypac tokiu daznai pasitaiko po ivairiu kernel updeitu. Todel puiku jei nori bandyti laime gali isntaliuoti visus is eiles, bet patariu tokiu paciu atveju ir moketi grazinti sistema i buvusia busena.

R
  • 24 Sau '12

@Bebras rašė:
Su atnaujinimais yra tokia auksine taisykle. Netaisyk to kas nesugadinta. Jei pas tave viskas gerai veikia tai atjunk tuos atnaujinimus ir viskas.

Raimeksui, matyt vyras mazai patirties turi, bet jei nori nudegti su atnaujinimais prasom isntaliuoti bleeding edge kokia distribucija ir pirmyn. Manau greitai ismoksi tada kaip daryti kazkuriu programu ar sistemos roll back.

Nu mano patirtis nėra labai didelė, nuo 2006 su linux draugauju, paskutinius 4 vientik... Bent dėl atnaujinimų bėdų neturėjau. Ir tada nesuprantų kam jie? Bandysi įrodyt kad privalėjau turėt? Nejuokink. Geros dienos.

B
  • 24 Sau '12

Gerai prisipazystu diskutuoti kartais yra beprasmiska, kitaip tariant reikia pateikti viska i studija kai kuriems
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1863947
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1700897
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1678203
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1557656

cia tiesiog randomai. Dar klausimu kils del updeitu nekaltumo?

D
  • 24 Sau '12

Būtent kad kils, nes neaišku kokius ten repositorius jie buvo nurodę ir kokius updatus (gal būtent diegė unstable ir neišleistus, bei neoficialius).

Dar kartą kartoju, jei žmogus susidiegė švarią sistemą, ir daro atnaujinimus iš oficialių, palaikomų repozitorių, bei diegia tik išleistus ir patvirtinimus update, yra itin maža tikimybė, kad kažkas blogo nutiks.
Esmė ta, kad updeitai ne šiaip sau sugalvoti, kaip pagal jus, kad tik gadinti sistemai (čia gal kokia fobija iš windows laikų jums, kur visi bijo, kad su updatais ateis sistemos atnaujinimas, kuris suseks, kad naudojama nelegali versija ), o priešingai jie sutvarko sistemos "bugus".

Nes kažkaip pats sau prieštaraujate. Pats sakote, kad sistemose yra daug bugų, tačiau juos ištaisyti su atnaujinimais kategoriškai bijote.

B
  • 24 Sau '12

@donatas_s rašė:
Nes kažkaip pats sau prieštaraujate. Pats sakote, kad sistemose yra daug bugų, tačiau juos ištaisyti su atnaujinimais kategoriškai bijote.

Prasau pateikti kur as taip sakiau.

As sakiau: If it ain't broke, don't fix it. Tai jei pas zmogui viskas puikiai veikia tai jam nera prasmes jaudintis del updeitu. O jei nores naujesniu programu versiju ar blizguciu gales juos gauti su 12.04.

A
  • 24 Sau '12

@Bebras rašė:
Tai jei pas zmogui viskas puikiai veikia tai jam nera prasmes jaudintis del updeitu.

Sutinku bet.. tokių nusistatymu visi sėdėtumėm su senom programų versijom. Turbūt taip pat galvoja ir žmonės besinaudojantis IE6 Windowse (persudytai pasakiau bet kažkas į tą pusę) :)

@Bebras rašė:
O jei nores naujesniu programu versiju ar blizguciu gales juos gauti su 12.04.

Nuo vartotojo priklauso, ne kiekvienam patinka dirbti su senais paketais ir laukti 3 metų (iki kito LTS) kol gausi ką nors naujo. Vien dėl naujovių Fedora pamėgau :)

@Bebras rašė:
Su atnaujinimais yra tokia auksine taisykle. Netaisyk to kas nesugadinta

O aš vadovaujuosu kita taisyklė - nebijok gandinti, nes niekad neišmoksi taisyti ;)

D
  • 26 Sau '12

Didelis dekui visiems cia pasisakiusiems, ir aciu uz patarimus.
Patarimu pasekmes: taigi paleidau kad instaliuotu visus atnaujinimus, parsisiunte viska tvarkingai, pradejo instaliuoti ir uzstrigo ant 51 proc. taip palikau trim keturiom valandom maniau instaliacija atsitinka gi taip. Bet gryzes nieko naujo nepamaciau tik uzstrigusi kompa, bandziau perkriauti kompa iprastu budu nepersikriove teliko viena iseitis perkrieuti kompa nuspaudus mygtuka...
Na poto kompas uzsikriove kaip yprasta, bet kai jau reikia isjungti turiu visuomet naudoti rankini isjungima. Kur problema?
Po to as pastebejau kad cia daug esat linux os zinovu, bet kai kuris nors zalias, kaip as, papraso pagalbos, patarimo nemokat nieko paaiskinti ir patarti, duodat du patarimus, kuriuos kiekvienas protaujantis zmogus suvokia (siuo atveju arba suinstaliuoti visus arba neistaliuoti visu ir t.t.). bet kas geriausia man kaip pradedanciajam neaisku. Zinoma lengviausiai pasakyti jei "uzlinks" kompas tai ir rasi problemos iseiti, tai tada as neklausciau nieko siame forume jei taip manyciau...Nu vienu zodziai priekaistai jums "zinovams".

A
  • 26 Sau '12

@domianas rašė:
bet kas geriausia man kaip pradedanciajam neaisku. Zinoma lengviausiai pasakyti jei "uzlinks" kompas tai ir rasi problemos iseiti, tai tada as neklausciau nieko siame forume jei taip manyciau...Nu vienu zodziai priekaistai jums "zinovams".

Kai kuriems dalykams nėra "geriausio" - Nėra geriausio geimo, nėra geriausio OS'o ir nėra geriausio updeitinimo metodo. Čia turi pats pagal save spresti kaip nori daryti. Rdx nuomonė paprasta - instaliuoji jei tau reikia. Asmeniškai aš instaliuoji visus, nes servo neadministruoju o atsinaujinti patinka. Iš kur man žinoti kas tu per žmogus ir kas tau geriau? :)

P.S. mano nuomonė naudoji lievą distro ar pasikeisi vien todėl kad tai mano nuomonė? (čia tik kaip pvz).

R
  • 26 Sau '12

OK. Geriausia susirast tarp programų konsolę (terminalą) ir paeiliui copy/paste comandas (reikės suvest kai prašys pass, jo nerodo):

  1. sudo apt-get update
    
  2. sudo apt-get dist-upgrade
    
    Po kiekvienos jų "vyks veiksmas", pakentėk. Jeigu kokios klaidos bus taippat matysi
    Katik įsirašiau kubuntu ir "užsimerkęs" atnaujinau sistemą, prie to paties ir pakeičiau KDE į 4.8 versiją, kuri išėjo tik vakar - be problemų. Esu tinginys ir nieko ten nežadu skaityt...
    Nuotrauka: http://dl.dropbox.com/u/6501087/nuotraukakde4.8-1.png
R
  • 26 Sau '12

Ir dar. Ar kartais ne iš windows kubuntu diegtas ( per WUBI)?

D
  • 26 Sau '12

O košmaras, jei vėl wubis išlys. Nežinau, ubuntu reiktu panaikinti tą wubi sistemą, tai dingtu jaučiu 80 proc. problemų iškilusių...

D
  • 26 Sau '12

Ne as ne per wubi suinstaliaves kubuntu.

A
  • 26 Sau '12

@domianas rašė:
Ne as ne per wubi suinstaliaves kubuntu.

Šaunuolis :)

D
  • 26 Sau '12

@raimeksas rašė:
OK. Geriausia susirast tarp programų konsolę (terminalą) ir paeiliui copy/paste comandas (reikės suvest kai prašys pass, jo nerodo):

  1. sudo apt-get update
    
  2. sudo apt-get dist-upgrade
    
    Po kiekvienos jų "vyks veiksmas", pakentėk. Jeigu kokios klaidos bus taippat matysi
    Katik įsirašiau kubuntu ir "užsimerkęs" atnaujinau sistemą, prie to paties ir pakeičiau KDE į 4.8 versiją, kuri išėjo tik vakar - be problemų. Esu tinginys ir nieko ten nežadu skaityt...
    Nuotrauka: http://dl.dropbox.com/u/6501087/nuotraukakde4.8-1.png

Tada atlik šitas komandas ir parašyk kokią klaidą konkrečiai parašis, jei parašis.

R
  • 26 Sau '12

Pas mane lygiai tas pats atsitiko su kubuntu 11.10 full update tik sustojo ant 53%. Sprendimas problemos buvo tiesiog kitos distribucijos isbandymas , ir minuso zenkklas ant kubuntu 11.10. Tavo atveju pakankamai greitas tokiu problemu sprendimas kaip pradedanciajam yra tiesiog sistemos reinstall, labai panasus i windows . Su windows pliusas yra tas kad ten ateina tik keli updeitai kas savaite, ir padaryti roll back yra labai lengva, su bubuntais bent anksciau buvo kosmaras tokiu atveju jei atejo 40+ updeitu ir tu nezinai kuris ju sukele problema, nezinau kaip dabar yra. Siaip neblogai butu jei bubuntai ir siaip linux turetu kazka panasaus i zfs snapshotus.