Kokius Linux rinktis?

V
  • 13 Rugp '16

Ką patartumėn asus a540la-xx086d? Duomenys:

Processor - Intel Core i3-4005U Processor, 1.7GHz (3M Cache)
Memory - 4GB, DDR3L 1600 MHz SDRAM, OnBoard Memory
Video - Integrated Intel HD Graphics ( Intel HD 4400)

Dar ubuntu x64 užtenka tokiam kompui? nes Ubuntu reikalauja 2 GHz dual core processor or better. Jei ubuntu x32 įsidientu šiam kompiu būtų geriau? Ar kaip?

P
Psichas
Psichas __
  • 13 Rugp '16

Manau, kad geriausia būtų x86 ubuntu su xfce4, ir kompas eis normaliai ir tu gan greitai priprasi su linux. http://xubuntu.org/getxubuntu/ rinkis 32bit, netoks jau ir geras tas tavo pc ant 64bit, kai pradėsi naršyti po youtubes, pamatysi kad buvau teisus

W
Want3d
Giedrius Giedrys
  • 2
  • 4 Rugs '16

Gal man zaliam irgi nusviesit? Seip pas mane 2 procesoriai. Windows OS sukasi 64bitu, bet kiek megines esu linux 64-netinka.
terminale issimeciau "sudo lshw -C cpu" informacija, bet nesuprantu vistiek. Raso INTEL 1600 (jo, kompas jau senas, zinau), o pasiziurejus procesoriaus darba, tai ten lyg ir 2x 800.
Isirasiau kiek imanoma seniausia, bet galiojancia Ubuntu versija (12.04), tik dar vis nepatinka man loptopo darbas, buvau uzsiupgradines ir iki 14 ir iki 16, bet tik blogejo.
Kas patarimu?

*-cpu:0
description: CPU
product: Intel(R) Celeron(R) CPU B815 @ 1.60GHz
vendor: Intel Corp.
physical id: 4
bus info: cpu@0
version: 6.10.7
serial: 0002-06A7-0000-0000-0000-0000
slot: CPU 1
size: 800MHz
capacity: 4GHz
width: 64 bits
clock: 100MHz
capabilities: x86-64 boot fpu fpu_exception wp vme de pse tsc msr pae mce cx8 apic sep mtrr pge mca cmov pat pse36 clflush dts acpi mmx fxsr sse sse2 ss ht tm pbe nx rdtscp constant_tsc arch_perfmon pebs bts xtopology nonstop_tsc aperfmperf pni pclmulqdq dtes64 monitor ds_cpl vmx est tm2 ssse3 cx16 xtpr pdcm pcid sse4_1 sse4_2 x2apic popcnt tsc_deadline_timer xsave lahf_lm arat epb xsaveopt pln pts dtherm tpr_shadow vnmi flexpriority ept vpid cpufreq
configuration: cores=2 enabledcores=1 id=0
Tiesa pasakius, tai W7 uzsikrauna ziauriai letai, bet youtube ar kt. video tiek nestrigalioja kaip su ubuntais...
Klausiu nes apie kitokius linux negaliu galvoti, kol neissiaiskinau kaip gali dirbti mano kompas. Todel tema pasirode tinkama.

T
Techtronic
Mindaugas N.
  • 4 Rugs '16

@Want3d keisk ne kerneli o langu tvarkykle. Tarkim as pats naudoju AwesomeWM (tai lengvas tiling windows manageris), bet ju yra tikrai ne vienas ir tikiu rasi kuris paciam labiau patinka.

W
Want3d
Giedrius Giedrys
  • 4 Rugs '16

Dekoju uz patarima, taciau grizkime prie to, jog as linux sistemoje nesuprantu nieko.
Nera paprastesnio budo? Man terminalas jau komplikuota, o tai kas rekomenduota, man per tamsus miskas.
Naudojuos vos 3-5 programelemis, kurios man visada po ranaka, matomos. Paspaudus suveikia. o to ko negaliu padaryti su linux, persirestartuoju ir pasidarau su Windows (pvz.: printeris Brothers MFC 5890NC, kurio driver linux neaptinka).
Blogai yra tai, jog esame spaudziami atsinaujinti OS, as buciau patenkintas ir senaja linux 6 versija, kurios originalu cd atsiunte asmeniskai.
Dar kitas dalykas, jog kai kurios programos nebenori duoti 32bit. Pvz.: skype (aisku as ja instaliavau kazkaip tai, bet ji sena, viska ka siunia man, as negaliu perziureti, perklausyti). Uztad ir pakibo cia tas reikalas apie Bitu sistema, galvoju gal kazka ne taip padariau, ar ne taip pasirinkau. Nes kaip jau minejau, tai svariam kompe, windows 7 64bit sukasi gana gerai, o jie resursu kur kas daugiau isnaudoti turetu nei linux.

T
Techtronic
Mindaugas N.
  • 4 Rugs '16

@Want3d nera taip sudetinga kaip tai atrodo.

Linux yra operacines sistemos branduolys kurio darbas padeti programoms kaip Skype, Firefox veikti, joms skirti atminties, pasiekti webcam ir tt. Yra dar toks elementas kaip WM (Windows Manager/Langu tvarkykle) kuris atsako uz "langus", kaip jie atrodys ar kur jie bus. Dar vienas elementas kuris daznai naudojamas yra DE (Desktop Environment) kuris atsako uz darbalauki, failu tvarkykles ir tt. kas ir sudaro/valdo bene viska ka matome. Microsoft Windows atlieka visa tai Explorer, ir pakeisti ji yra neimanoma. GNU/Linux atvirksciai, yra daug tokiu "Exploreriu" kuriuos gali tureti kad ir visus, vieni reikalauja daugiau resursu uz kitus bei turi savo begales programu kurios pades atlikti uzduotis, kiti valdo tik langus (neturi savo failu tvarkykles, screensaverio, media playerio...) todel reikalauja mazai CPU/atminties ar disku resursu.

Taip tik atrodo kad "naudoju vos pora programu" bet tai toli grazu iki realybes. Programoms reikia visokiu biblioteku, servisu, driveriu be kuriu jos neveikia ir tt. Tarkim naudodamas Ubuntu 64bit + Unity DE instaliuoji dar pora programu tokiu kaip Kate (KDE text editorius) ir Jetbrains IDEA (profesionalus text editorius+) ir pradeda viskas letai veikti, uzima daug vietos diske ir panasiai, taip yra todel kad instaliuodamas Kate gauni bene visa kita DE KDE, o IDEA visa Java kuri dar nenori veikti su 64bit operacine sistema todel kaip prieda gaunam antra Ubuntu salia esamo tik jau 32bit... Naudodamas Microsoft Windows senam laptope nerasai i ji AutoCAD naujausia, ziuri i alternatyvas su kuriom naudojamas laptopas veiks. Tas pats ir su GNU/Linux :-)

Pasirinkti kita Linux yra kvaila, jis yra tik vienas ir veikia geriausiai naujausias :-). Sorry uz tokia klaidinancia tema, bet tokiu naujoku kaip matai pilnas forumas.

A
arthurB
arturas
  • 27 Bal '17

esu debian fanatas :) bet jai ieskai paprastumo ir stabilumo ubuntu distro :) viskas proklauso nuo ziniu apie linuxus

T
  • 14 Lie '17

@netikras sakė:

@Trenktas rašė:
Trūksta CPU dažnio. Jei jis bent ~1600 MHZ, tai ir pats 10.04 su gnomu be compizio turi suktis. Mano atveju su Athlon 1804 MHZ, 623 MB RAM ir 128 MB nVidia vartai reikalai atrodo taip: <...>

Na, mano netbukas tik 1,5GHz teturi, bet sudiegta LinuxMint 10 („papribumbasinta“ ubuntu Maverick)... su visais compiz'ais, emerald, AWN ir dar biesai žino kuo. sukasi „tolka tak“ 1Gb RAM, kažkokia nabagėlė Intel vaizdo korta. nu ir ką.. ir be problemų tiek unity, tiek Gnome2, tiek Gnome3, tiek KDE ir kitos aplinkos.

Nėra reiklūs resursams linux'ai

O ar įmanoma linuxus ant maco įrašyti?

I
Imisno
Im isno
  • 18 Lie '18

Sveiki, man reikalingi linux su SCTP supportu, ka pasiulytumete?

T
Techtronic
Mindaugas N.
  • 18 Lie '18

@Imisno sakė:
Sveiki, man reikalingi linux su SCTP supportu, ka pasiulytumete?

Gal Ubuntu, patikrinau ant Kubuntu tai palaiko...
1

Techtronic closed this prieš 4 metus,3 mėnesius