Kokius Linux rinktis?

T
Techtronic
Mindaugas N.
  • 15 Geg '13

Na gal ir klystu, bet mane tokie skaiciai gana rimtai stebina. Turbut pats Xorg reikalauja tiek resursu, nekalbant jau apie DE.

Reiks butinai isbandyti telefone, kaip manot ar veiktu ?
Display 800 x 480 pixels
Memory 256 MB RAM (+swap 1gb)
CPU 600 MHz Cortex-A8 (overclocked iki 1Ghz)
GPU PowerVR SGX53

E
  • 15 Geg '13

E17 paleidęs buvau sėkmingai įrenginyje su Cortex A9 ir 1GB tikro ram'o Mali GPU - su HD rezoliucijos ekrane. Bandyk gal suveiks, nepabandęs nesužinosi.

G
  • 27 Geg '13

Man labiausiai patiko ubuntu netbook edition, gal kazka panasaus imanoma surasti siai dienai ?

R
  • 11 Rugp '13

Sveiki,
ir vėl aš nusprendžiau išbandyt ką nors naujo...
Norėtųsi kažko nebūtinai lengvai konfigūruojamo, neįprasto, debian ar ubuntu based, lengvo, gražaus.
Kolkas apsistojęs ties LM15 su cinnamon'u.

Kokios nuomonės apie elementaryOS? Lyginant su LM daug geresnis variantas, ar nieko ypatingo?

V
  • 11 Rugp '13

@Ramashk rašė:
Sveiki,
ir vėl aš nusprendžiau išbandyt ką nors naujo...
Norėtųsi kažko nebūtinai lengvai konfigūruojamo, neįprasto, debian ar ubuntu based, lengvo, gražaus.
Kolkas apsistojęs ties LM15 su cinnamon'u.

Kokios nuomonės apie elementaryOS? Lyginant su LM daug geresnis variantas, ar nieko ypatingo?

Geriausia pačiam pabandyt.
O taip, eOS - based ubuntu (12.04 LTS), lengvas (vyrukai deklaruoja, kad 512 MB RAM-o turi užtekt), gražus ( skonio reikalas).
Nežinau ar geresnis variantas su Mėta - nebandžiau. Taip nieko ypatingo tik labai patogi ir graži darbo aplinka.

W
  • 11 Rugp '13

@Ramashk rašė:
Norėtųsi kažko nebūtinai lengvai konfigūruojamo, neįprasto, debian ar ubuntu based, lengvo, gražaus.

http://crunchbang.org/
debian based, lengva, grazi/negrazi(minimalistine...), na ir nebutinai lengvai konfiguruojama.

@Ramashk rašė:
Kokios nuomonės apie elementaryOS? Lyginant su LM daug geresnis variantas, ar nieko ypatingo?

Stilinga..., bet speju parinkus atitinkamas temas LM neatskirtum kuri yra kuri.

Siaip jei nori kazko neiprasto tai geriau pabandyk koki BSD varianta. PC-BSD turi live-cd, tuo paciu gali paskaityti FreeBSD Advocacy maillista

V
  • 11 Rugp '13

Molodec windows. Trololo.
Gal dar - OpenSolaris Unix visgi .

S
  • 12 Rugp '13

http://www.solydxk.com - tai Debian-based distribucija su Xfce ir KDE aplinkomis. Abu leidimai vertinami labai gerai.

R
  • 23 Rugp '13

Sveiki,
kaip reikalai su mėta KDE 64bit? Ar geriau išdirbta mėta su cinnamon'u 64?
Gavau laptopą asus k55v(jee ), tai dabar galvoju, ką susimetus gero...

T
Techtronic
Mindaugas N.
  • 23 Rugp '13

As uz KDE
Normaliai isverstas, atrodo graziai ir veikia tikrai nuostabiai

R
  • 20 Rugs '13

Sveiki,
atsiradus pastoviai veiklai, žinau, ko man reikia iš kompo, tik dabar prasideda bėdos su distromis...

Dirbu su python bei video ir garso redagavimo, įrašinėjimo programomis.

Reikia kažko stabilaus. Labai stabilaus. Naujo. Neprikišto programomis.

Bandžiau OpenSuse, Chakra, SolydK - patiko visos, ypač solydK, nes debian pagrindu Bet bėda tame, kad nesireguliuoja nei vienoj ekrano ryškumas...

Fedora - gnomas greit nulūžta su kde pakenčiamai viskas, tik bėda ta, kad nepalaiko mp3 failų... O ir naudot kažkaip baugu, kai dauguma nuomonių apie naująją fedora nelabai kokios...

Mėtoj, Kubuntuose 12.04, kuriuos dabar naudoju, labai mėgsta nulūžinėt Audacity programa.

ElementaryOS - kažkaip nelabai ji man... Senos saugyklos, DE priemena Unity...

Gal bus kokių patarimų/pasiūymų?

P.S. jei kuo bus naudingi laptopo duomenys:
CPU: Intel Core i7 2.3GHz
gpu: nVidia 2gbram
ram: 8GB

T
Techtronic
Mindaugas N.
  • 20 Rugs '13

Gentoo.
Rasi visas reikalingas programas, laiku updeitus, pats pasirinksi kas turi buti o ko ne.
Programos veiks geriau, ir visa sistema veiks stabiliau nei su kokia kita distra... Turbut galmetu testi ir testi

Nebent neturi poros valandu tam kad instaliuoti Gentoo linux.

D
  • 20 Rugs '13

O tai patį debian gryną bandei? Programų kiek pamenu ten nėra prikišta, stabili pakankamai.

R
  • 20 Rugs '13

@Ramashk rašė:
Fedora - gnomas greit nulūžta su kde pakenčiamai viskas, tik bėda ta, kad nepalaiko mp3 failų... O ir naudot kažkaip baugu, kai dauguma nuomonių apie naująją fedora nelabai kokios...

KDE pakankamai stabili. Jeigu neturi noro su vaniline fedora zaist yra http://ru.fedoracommunity.org/rfremix Reikiamos repozitorijos sudetos, beto iskart tavo minimas mp3 veiks. Nebijok kad rusu, ten tik lokalizacija pasikeisi i tau reikiama ir bus lietuviskai ar angliskai, kaip patogiau.

V
  • 22 Rugs '13

Dar radau įdomų projektą - Kwhezzy.
http://www.kwheezy.com/en/
Debian su KDE.

R
  • 23 Rugs '13

Nedraugauja fedora su manim... Nors ir Rusiška, bet vistiek... Reikia palaukt kitos versijos, tikiuosi, bus geriau išdirbta..

Reikia ko nors naujo, stabilaus. DE arba gnome-shell arba kde.

U
  • 23 Bal '16

tokiems domenims kaip pas tave siulyciau elementary os Elementary_OS_0.3_-Freya-.png

P
Psichas
Psichas __
  • 29 Lie '16

Rinktis linux vieną iš čia pavaizduotų: http://linuksas.blogspot.com visos panašios, esmė ta pati, tad bus paprasta naudotis. Galit fedora, bet patarčiau CentOS, kad mokėtumet su RHEL, galit SL, OL, vistiek visos EL panašios, visur rpm, ir kai pripranti nieko kito nesinori.