Kokius Linux rinktis?

R
  • 19 Geg '11

Sveiki, kažkaip neapsisprendžiu, kurią linux versiją naudoti. Labiau traukia KDE grafinė aplinka ir labai patinka visokie efektai. Gal patartumėte ką naudoti? Iš anksto dėkui.

Kompiuterio duomenys tokie.
Procesorius: AMD Duron
Atmintis: 768 MB/ram
Vaizdo plokštė: nVidia GeForce FX5500 256 MB/ram

G
  • 19 Geg '11

LXDE, XFCE, temptų ir gnome ar kde, bet nereikalingus procesus reiktų išjunginėt jei nori, kad greičiau suktūsi, tiesa kde 3.5 visai pakenčiamai veikia.

R
  • 19 Geg '11

Jeigu įdomu, tai KDE su įjungtais efektais (proto ribose jų skaičius) tik įjungus kompą ima šiektiek virš 500 Mb RAM. Taipkad silpnokas jis pagal mane bus

R
  • 19 Geg '11

O kaip del, pavyzdžiui LinuxMint? Nes norisi kažko įdomesnio. O Gnome tai patempia laisvai, su KDE kartais pastriginėja.

R
  • 19 Geg '11

Mint yra tokspat ubuntu. Tai tau bus neįdomu manau Labai lengva ir graži distra, naudojanti Enlightenment aplinką yra Bodhy. http://www.bodhilinux.com/

G
  • 19 Geg '11

Labai lengva ir graži distra, naudojanti Enlightenment aplinką yra Bodhy

Tikra tiesa, visai pamiršęs buvau, į panašų sudėjau, gan greitai sukosi.

R
  • 19 Geg '11

Iš screenshot'ų atrodo patraukliai, reikia išmėginti Dėkui labai

V
  • 19 Geg '11

Ten per naršyklė programos instaliuojasi su .bod plėtinių? Skype yra, bet paruoštų programų mažoką.
http://www.bodhilinux.com/software/doku.php

D
  • 19 Geg '11

Jo, bodhy linux aš į nešiojamą, maždaug 5-6 metų įmečiau. Jame tėra berods 256 Mb Ram, proecesorius irgi berods Celeron'as. Tai dirba visai normaliai. Žmogui, kuris su tuo laptopu visą laiką turėjo windows sistemą, ji veikė lėtai, stabdė baisiai, tai su bodhy įgavo jis antrą kvėpavimą ir darbams dar puikiai užtenka resursų.

R
  • 19 Geg '11

@Vladasl rašė:
Ten per naršyklė programos instaliuojasi su .bod plėtinių? Skype yra, bet paruoštų programų mažoką.
http://www.bodhilinux.com/software/doku.php

Ten yra paprastas ubuntu, optimizuotas Enlightenment aplinkai ir tiek. Valgo .deb , kitokios dietos nereikia.

R
  • 19 Geg '11

Kažkaip man Bodhi atrodo lyg neatrasta sala sistema gana greitai veikia, šiek tiek efektų tiesiog "pasaldina" visą naudojimąsi bodhi

P.S. Kažkodėl nesigauna man .deb paketų irašinėti...

D
  • 19 Geg '11

Nieko dėl deb negaliu patarti, pats viską ką reik sumečiau per bod paketus.

R
  • 19 Geg '11

@Ramashk rašė:
P.S. Kažkodėl nesigauna man .deb paketų irašinėti...

Nežinau, gal ten ubuntu įprasti įrankiai pašalinti. Bandyk terminale: sudo dpkg -i 'čia mesk .deb paketą'

G
  • 20 Geg '11

P.S. Kažkodėl nesigauna man .deb paketų irašinėti...

Kaip nesigauna? Kai spaudi failas.deb nieko nedaro? Jei taip, tada spaudi dešinį pelės klaviša ant to .deb - atverti su - komandinė eilutė - vykdyti komanda laukelyje įrašai gdebi-gtk - spaudi ok, tada vėl dešinį ant .deb - savybės - atverti su laukelyje parenki gdebi-gtk, viskas turėtų veikt.

R
  • 20 Geg '11

Šiandien truputėli pažiūrėjau. Ten tie .bod paketai yra jau su programų priklausomybėmis, pachimyčiti kūrėjų šiektiek. Tikriausia, kad normaliai kaip ubunte instaliuojant "neparvilktų" puse GNOME'o O šiaip viskas kaip ubuntu instaliuojasi (apt-get, synaptic ir t.t.), naudojama ubuntu 10.04 LTS repozitorija ir t.t.

T
  • 20 Geg '11

Trūksta CPU dažnio. Jei jis bent ~1600 MHZ, tai ir pats 10.04 su gnomu be compizio turi suktis. Mano atveju su Athlon 1804 MHZ, 623 MB RAM ir 128 MB nVidia reikalai atrodo taip: [IMG=http://img688.imageshack.us/img688/7624/1004gnome.png][/IMG] . Jei MHZ mažiau, veikiau siūlyčiau link Antix linkti.

R
  • 21 Geg '11

Oj, pamiršau paminėti, jog mano CPU 1.3 GHz

P.S. Dabar naudoju linuxmint 10 su gnome aplinka, ir veikia gan gerai, planuoju ant xfce ar LXDE pereiti Gal kokią distribucija patartumėte?

A
  • 21 Geg '11

@Ramashk rašė:
Oj, pamiršau paminėti, jog mano CPU 1.3 GHz

P.S. Dabar naudoju linuxmint 10 su gnome aplinka, ir veikia gan gerai, planuoju ant xfce ar LXDE pereiti Gal kokią distribucija patartumėte?

Nesuprantu ir ko gero nesuprasiu Kam reikia keist distribuciją, norint pakeist tik gragfinę aplinką?

N
  • 21 Geg '11

@Trenktas rašė:
Trūksta CPU dažnio. Jei jis bent ~1600 MHZ, tai ir pats 10.04 su gnomu be compizio turi suktis. Mano atveju su Athlon 1804 MHZ, 623 MB RAM ir 128 MB nVidia reikalai atrodo taip: <...>

Na, mano netbukas tik 1,5GHz teturi, bet sudiegta LinuxMint 10 („papribumbasinta“ ubuntu Maverick)... su visais compiz'ais, emerald, AWN ir dar biesai žino kuo. sukasi „tolka tak“ 1Gb RAM, kažkokia nabagėlė Intel vaizdo korta. nu ir ką.. ir be problemų tiek unity, tiek Gnome2, tiek Gnome3, tiek KDE ir kitos aplinkos.

Nėra reiklūs resursams linux'ai

G
  • 21 Geg '11

P.S. Dabar naudoju linuxmint 10 su gnome aplinka, ir veikia gan gerai, planuoju ant xfce ar LXDE pereiti Gal kokią distribucija patartumėte?

Ta pačia linux mint.